Přísný límec pro psy: jak používat

Přísný límec pro psy je především nástrojem pro vzdělávání velkých a občas agresivních plemen. Doporučuje se jej používat pouze v extrémních případech, pro každodenní použití není takové příslušenství v žádném případě vhodné v žádném případě. Při výběru je nutné zakoupit přísné až po konzultaci s psovitelem a veterinářem, při výběru, zohledňují všechna pravidla a funkce použití.

Hlavní funkce a jejich účel

Že to je parfor pro psy? Parfory, přísný nebo přísný límec - jedná se o různá jména stejného příslušenství, což je kovový řetězec s hroty nasměrovanými uvnitř uvnitř. Jejich hlavním účelem je úplná kontrola a přizpůsobení chování psa.

Hlavní funkce a jejich účel

Odrůdy přísných límců pro psy

Cynologové a chovatelé psů často používají takové příslušenství k trénování „komplexních“ psů. Můžeme mluvit o boji proti skalám nebo psům s nestabilní/poškozenou psychikou. Toto je snad vyčerpávající seznam, pokud je vhodné použít přísný límec nebo límec soudu.

Důležité! Někteří výrobci nezapomenou na pohodlí domácího mazlíčka a nabízejí límce na vnější straně, pokryté látkou, ekologickou kožtou nebo pokožkou pro pohodlí nošení.

Mnoho majitelů však takové doplňky v každodenním životě namísto konvenčního límce oblétlo. Důvodem je skutečnost, že domácí mazlíček během procházek velmi táhne vodítko, odmítá vnímat majitele a poslouchat jeho týmy, spěchá k okolním lidem a zvířatům.

Kontrola motivace psa se zlepší, ale účinek takové „terapie“ je dočasný, protože zvíře si rychle zvykne na bolestivé pocity a jednoduše na ně přestane adekvátně reagovat. Chcete -li problém vyřešit v tomto případě, musíte se vypořádat s domácím mazlíčkem a odstranit všechny mezery ve vzdělávání.

Typy částí

Pitbul v parringu

Typy částí

Existuje několik typů parforů pro psy:

 • s krátkými hroty;
 • drátěné modely;
 • Štítky límce;
 • S dlouhými hroty.

Existuje také mnoho přísných límců, které jsou vyrobeny z různých materiálů as různými typy povlaků.

Poznámka! Dnes jsou nejoblíbenější převodové parfory německého typu s tkáňovou vložkou na vnější stranu. Hlavním převládajícím rysem takového příslušenství je vybavení odnímatelných mechanismů ve formě karabiny.

Kritérie výběru

Strogach pro psy je důležitý nejen správně používat, ale také kompetentně zvolit ten správný, aby neublížil zvíře, ale zároveň získal požadovaný účinek. A zde musíte věnovat pozornost řadě parametrů.

Kritérie výběru

Nebezpečná plemena nelze chodit bez přísných

Hlavní kritéria pro výběr tvrdého parfortního límce pro psa:

 • Kvalita materiálů použitých při výrobě. Nepřipřejte přednost příslušenství, které je vyrobeno z měkkého kovu. Pod vlivem fyzické síly se hroty snadno ohýbají.
 • Hroty. Hodně záleží na velikosti a tvaru hrotů. Stojí za to se zdržet nákupu límce s ostrými a dlouhými hroty, protože mohou způsobit nejsilnější bolest u domácího mazlíčka, a proto může být zcela deorientovaná a zlobivá.
 • Velikost. Doporučuje se při výběru límce pro psy, doporučuje se ho vyzkoušet přímo do obchodu. Pokud Parfors obléká správnost na zvíře, pak prst s velkým potížím stoupá pod hrot.
 • Řetěz. Je důležité znát a pochopit, že dlouhodobě chovaná plemena nelze nosit přísnými límci s talíři místo řetězu. Doporučuje se přednost modelům typu drátu.
 • Odkazy na přísné by měly mít stejné velikosti a dokonale rovnoměrně.
 • Tipy hrotů. U domácích mazlíčků krátkých plemen je lepší upřednostňovat řetězec s pogumovanými špičkami hrotů, jinak můžete výrazně zranit kůži zvířete.

Nakonec také stojí za zmínku o účinku. Existují modely, které v akci napodobují toulavé.Před zakoupením takového příslušenství musíte určitě konzultovat s psovitelem a v případě potřeby s veterinářem.

Jak si dát límec pro psa

Odeslat pásový límec pro psy by měl být vysoko na krku domácího mazlíčka a pevně se k němu hodit. Pokud je příslušenství oblečeno nesprávně, pak nejen neposkytne správný „vzdělávací“ účinek, ale může také velmi zranit zvíře.

Jak si dát límec pro psa

Srovnání správného a nesprávného používání přísného psa

Před nákupem musíte vyzkoušet na partyfors na svém domácím mazlíčku. Je důležité, aby se nehýbal a byl namontován kolem krku. Toto příslušenství by mělo být vysoko na krku, téměř pod ušima.

Poznámka! Pokud v procesu nošení majitele si všiml, že odkazy se ohýbají v límci, musí být přebytek odstraněn.

Musíte si dát límec výhradně s karabinou nebo způsobem otevírání odkazů. Například a odstranit límec přes hlavu je zakázáno!

Pravidla pro použití

Neméně běžná otázka: Jak používat přísný límec pro psy. Koneckonců, nedodržení provozních pravidel může nejen způsobit poškození zdraví domácího mazlíčka, ale také způsobit závislost.

Základní pravidla jsou následující:

 • Je nutné používat přísné pouze během speciálních tříd, protože více dlouhé nošení vede k podráždění na kůži zvířete a také způsobuje závislost.
 • Aťáží nemůžete používat během denních procházek, protože psi studují na asociacích. Pokud bude pes po dlouhou dobu mít negativní souvislosti mezi procházkami a napětím vodítka, pak to může v budoucnu způsobit agresi zaměřenou na další čtyři legged, které dříve přitahovaly zájem a byly viníky napětí vodítka na vodítku.

Chcete -li upravit chování psa, musíte jej krátce a mírně vytáhnout. Strogach je navržen tak, aby rychle napravil chování domácích zvířat v důsledku ostré ozvěny, která přináší bolestivé pocity.

Pravidla pro použití

Při chůzi nenoste Parfos neustále

Pokud domácí mazlíček udělal ostrý trhnutí vpřed, pak majitel musí krátce, ale pevně vytáhne vodítko. Dále, tlak musí být postupně solený, to umožní mazlíčci přijít k pocity a trochu oslabit jeho nadšení.

Přísné límce se silně nedoporučují pro malá štěňata, protože jsou určeny pro dospělé a nekontrolovatelná zvířata, aby se naučily chovat se dobře.

Zpravidla se pro zvířata, která nepodléhala, se zpravidla používají přísné límce. Ve vztahu k malým štěňata je tak přísná jen děsí a s neopatrnými pohyby drobků je schopen zranit nejen kůži, ale také měkké tkáně.

Poznámka! Stále více obránců zoo vyvolává otázku zrušení používání takového nelidského prostředku vlivu na zvíře.

Jak odstranit produkt

Je důležité, aby límce psů proti agresi nejen nosit a nosit správně, ale také odstranit. Musíte odstranit límec stejným způsobem jako nasazení. Chcete -li to provést, musíte zrušit karabinu od řetězce, a tak oddělit odkazy nebo otevření. Odkazy můžete otevřít prsty, obtíže při provádění manipulace by neměly nastat.

Jak odstranit produkt

Jak správně odstranit parfory

Pokud má majitel domácího mazlíčka během provozu přísného límce potíže, musíte se určitě konzultovat s psovodem nebo zkušeným trenérem. Faktem je, že nesprávné vykořisťování přísného může způsobit ještě větší poškození psychiky nekontrolovatelného zvířete.

Neměli byste také podceňovat důležitost správného výběru příslušenství. Velký rozsah těchto zařízení je vidět v obchodech pro domácí zvířata, takže výběr správné nebude obtížné.

Články na téma
LiveInternet