Avo pro kočky v zemi nebo v bytě s vlastními rukama

Pošary pro kočky jsou nejvýhodnějším designem pro jejich izolaci s pohodlím, protože jsou v buňkách nervózní a cítí se jako zajatci. A v aréně otevřeného vrcholu, která pro ně nebude překážkou. Voliéry lze zakoupit připravené -vyrobené nebo stavění vlastními rukama. Jsou mobilní, díky tomu jsou používány doma a na ulici.

Designové vlastnosti

Kočičí voliéra je v podstatě spiknutí určité velikosti, oplocené pruty nebo sítěmi. Udělejte to nejlépe prostorné, aby zvíře mělo osobní prostor. Pokud je voliéra vybavena vším potřebným - jídlem a vodou, hrací plochou, postelí a toaletou - domácí mazlíček se nebude cítit „vězně“.

Designové vlastnosti

Domácí kočka v voliéře postavené rukama majitele

Majitel zvířete je důležité naučit se, jak rozlišovat mezi voliéry s arénou a buňkami. Všechny návrhy mají podobnou strukturu, ale existují také základní rozdíly. V posledních dvou návrzích neexistují žádné podmínky pro pohodlnou zábavu.

Jak vypadá standardní design

Dobrovolníci jsou rozděleni do ulice a domova. Pokud potřebujete oddělit prostor v bytě nebo v domě, pak nainstalujte oddíl jednoduše. Obyvatelé soukromých a venkovských domů se doporučuje upřednostňovat prostorné struktury na ulicích, které se podobají majetkům koček. Zpravidla jsou vybaveny několika odrůdami víceúrovňových herních zón.

Důležité! Vzhledem k proměnlivému klimatu není přípustné udržovat domácího mazlíčka neustále na ulici. Takové struktury jsou vhodné pouze jako sezónní nebo dočasné opatření.

Jak vypadá standardní design

Domácí voliéra pro kočky

Nutnost nebo rozmar

Od přírody jsou všichni zástupci koček predátoři, takže vždy potřebují velký prostor pro hry a trénink. Voliéra může být nejvhodnějším řešením. Milující majitelé mohou stavět celé města a platformy pro domácí zvířata z rozpočtových materiálů.

Mnoho lidí s příchodem tepla se pohybuje do jejich chalup a vezme si s sebou své domácí mazlíčky. Pokud během přepravních problémů nemusí nastat, pak se potíže ve formě sousedních koček určitě setkávají. Psi a auta představují další vážnou hrozbu.

Domácí zvířata ne vždy vědí, jak reagovat na potenciální nebezpečí, což způsobuje fatální výsledek. Z toho vyplývá, že voliéra v bytě nejčastěji není jen rozmar, ale v soukromých domech a chatkách - potřeba.

Nástroje a materiály

Voliéra pro kočku v bytě a v zemi lze postavit pomocí potřebných materiálů a nástrojů. Pro výrobu návrhu budou zapotřebí následující materiály:

 • kovová trubka;
 • drcený kamenný písek a cement;
 • drátěná mřížka, stejně jako drát pro její posílení;
 • Samostatné šrouby;
 • dřevěný trám;
 • břidlicové nehty a břidlice.

Materiály pro stěny jsou vybírány v závislosti na umístění tohoto designu. Ve většině případů jsou ulice voliéry tvořeny z síťové mřížky. Doma mohou být stěny voliéry vytvořeny z husté tkaniny.

Pokud jde o nástroje přímo, stavitel se bez takových zařízení nemůže obejít:

 • Plumbinová čára;
 • lopata;
 • šroubovák;
 • svářečka;
 • vrtat.

Nutnost nebo rozmar

Luxusní kočka domácí kočka voliéra

Důležité! Dřevěné fragmenty nelze vymazat ani namalovat.

Návrhy se důrazně doporučují, aby byly vyrobeny z přírodních materiálů. Velikosti závisí na preferencích a touhách majitele. Navrhnout měkké detaily, hadry, pěnová guma a další.

Jak si vyrobit voliéru a kočky skotu a kočkami

S vlastními rukama lze přístřeší pro koťata provést jak pro chalupu nebo chalupu, tak pro podmínky bytu. Základní rozdíly v designu nemají.

Posloupnost akcí, jak vybudovat voliéru pro kočky v zemi, vypadá následovně:

 1. Ve vybrané části označte značky podle vybraného výkresu a poté kopejte otvory intervalem 1-1,5 metru pro instalaci pólů ve formě kovových trubek. Jejich výška závisí na svahu střechy.
 2. V další fázi je nutné vložit sloupce konkrétní délky do otvorů, bezpečně ji opravit ve vzpřímené poloze pomocí betonu a štěrku.
 3. Stejné trubky jsou přivařeny k horní části sloupů po obvodu, které budou sloužit jako rám pro střechu.
 4. Pomocí svařování a drátu nainstalujte mřížku kolem celého obvodu.
 5. Dřevěný paprsek je spolehlivě připevněn k hornímu rámu s rámcem samostatně, na kterém je břidlice umístěna a upevněna břidlicovými hřebíky.
 6. Samostatně musíte vyrobit bránu, která je později zavěšena na jednom z sloupů pomocí svařovaných smyček. Je důležité vybavit bránu západkou, aby zvědavý mazlíček během procházky neřekl.

Návrh podlahy je zcela závislý na preferencích a finančních schopnostech vlastníka kočky. Elementární možnost - obyčejná tráva trávníku. Další dostupné možnosti: Cesty vyrobené z nezpracovaného přírodního kamene, prkna, dlažební desky nebo zaplavené beton.

Poznámka! Struktury ulic musí být vybaveny nepromokavou střechou. Bude chránit nejen zvíře před počasím, ale také mu nedovolí skočit přes síť.

Nástroje a materiály

Hotový design Trixie Cat Homes

Stavitelé také doporučují vyhnout se akumulaci tekutiny na podlaze, vybavte strukturu okapy.

Připravené voliéry

Obchody pro domácí mazlíčky pravděpodobně mají pro kočky velký sortiment Avliers. Jejich náklady jsou poměrně velké. Ale hotový produkt vám umožňuje spustit domácí mazlíčky okamžitě po instalaci struktury. Nejoblíbenější jsou následující návrhy:

Deluxe Cat Home

Počáteční náklady jsou vyrobeny v USA, jsou 7 500 - 7 800 rublů*. Vhodné pro instalaci uvnitř obytných budov a bytů. Mohou být také nainstalovány jako dočasné struktury pro výstavy rodokmenů. Návrhy jsou mobilní, protože jsou vybaveny koly a mají také víceúrovňové herní zóny, houpací sítě a sedadla. Navrženo pro 2 dospělé zvířata.

Trixie Cat Homes

Byl vynalezen a vyroben v USA, je dřevěný pouzdro pokryté sítí. Lze použít venku. Zvláštností konstrukce je vybavit neobvyklé norky, kde se může kočka v případě potřeby skrýt. Počáteční náklady začínají od 32 000 rublů.

La Luna Care Care Catcclosure

Vypadá to jako plastový rám pokrytý látkovým pletivem. Dokonce i nezkušená osoba v těchto otázkách může strukturu nainstalovat nezávisle za 5-7 minut. Takové obydlí jsou určeny pro instalaci uvnitř. Můžete je však postavit na ulici, ale dát tam domácího mazlíčka pouze za dobrého počasí, protože v voliéře není žádná střecha. V takovém peru s pohodlí se mohou pojmout 1-2 dospělé kočky. Počáteční cena je 11 000 rublů.

V případě potřeby si mohou majitelé objednat výrobu voliéry pro individuální preference a velikosti. Náklady zpravidla několikrát vyšší ve srovnání s připravenými návrhy. Pokud finanční schopnosti nedovolují, můžete vytvořit design vlastními rukama. Stačí k výkresu, připravit všechny potřebné zásoby a začít budovat.

Jak si vyrobit voliéru a kočky skotu a kočkami

Catcades La Luna Care Care Calcclosure

Každý majitel sám rozhodne, zda voliéra potřebuje svého domácího mazlíčka. Je jen důležité vědět, že tento nekomplikovaný design můžete vytvořit pomocí rozpočtových materiálů. Pokud se k této záležitosti přiblížíte moudře, bude voliéra schopna dlouho stát a sloužit domácímu mazlíčku.

*Ceny jsou relevantní pro březen 2020.

Články na téma
LiveInternet