Sarkom v kočkách: fibrosarcoma, post -injection, osteosarcoma

Bohužel, onkologická onemocnění koček není zdaleka neobvyklá. Sarkom v kočkách je jedním z nich. Přináší hodně bolesti a utrpení majiteli i zvířeti, protože nemoc je nevyléčitelná.

Co je sarkom: typy

Sarkom je jedním z nejagresivnějších typů rakoviny. Nejčastěji vede k smrti domácích mazlíčků. Jedná se o maligní nádor postavený z buněk pojivových tkání. Nemoc se stejně odráží u koček, koček a koťat.

Sarkom v kočkách: fibrosarcoma, post -injection, osteosarcoma

Sarkom u domácí kočky

Rakovina je charakterizována agresivitou, rychlým šířením metastáz (sekundární ohnisko zánětu). Vzhledem k nedostatku příznaků v raných stádiích není většina koček s touto diagnózou možné ušetřit.

Fibrosarkom

Jedná se o maligní novotvar, který se vyvíjí v kůži, stejně jako v měkkých tkáních. Existují případy, kdy fibrosarkom u koček může klíčit ve fascii, kostech, vacích, kmenech a nervech. Fibrosarkom u koček má často uklidňující prognózu, protože úmrtnost z této patologie je malá.

Osteosarkom

Toto je nebezpečný novotvara, která má osteogenní charakter. Nádor je vytvořen v kostech. Je to často jediný, protože se nevyvíjí z metastáz. Čelist osteosarkomu v kočkách - Nejběžnější část léze. Je obtížné diagnostikovat sarkom kočky u kočky kvůli podobnosti s takovými nemocemi kostního systému. Pro přesné nastavení je nutné pečlivě prozkoumat pacienta.

dodatečně! Osteosarkom u koček dolní čelisti se vyskytuje přibližně tak často jako horní.

Post -infekce

Post -Projection (post -vaccination) sarkom v kočkách - Neméně nebezpečný novotvara. Takový sarkom je obvykle diagnostikován v místě podávání inaktivovaných vakcín - z vztekliny nebo leukémie, injekce drog. Zavedení mikročipů je velmi zřídka detekováno.

Příčiny nemoci

Přesné podmínky výskytu patologie v době 2019 nebyly odhaleny. Veterináři však identifikují následující příčiny sarkomu:

 • ozáření;
 • infekce různými viry;
 • dědičnost;
 • časté mechanické poškození;
 • infekce parazity;
 • hormonální disbalance;
 • Snižování práce imunitního systému.

Hlavní klinické projevy

Navzdory skutečnosti, že sarkom kočky je vyroben z tvrdých a měkkých tkání, projevy jsou běžné. Prvním signálem patologie je kulhání. Někteří veterináři zaměňují znamení s jinými onemocněními a nepředepisují nezbytnou léčbu.

Důležité! Zjevné známky rané fáze lze zvážit: kulhání, rychlé úbytek na váze, odmítnutí jíst, výskyt nádoru, slabost, zhoršení spánku nebo jeho nepřítomnost.

Sarkom v kočkách: fibrosarcoma, post -injection, osteosarcoma

Projev sarkomu u domácí kočky

Fáze vývoje

Všechna onkologická onemocnění mají několik fází vývoje. Přímo ovlivňují metody prognózy a léčby.

 1. První fáze. Nemoci nelze detekovat příznaky v důsledku jejich oddělení. Formy jasných hranic jsou pociťovány, ale malá velikost (až 5 cm). Diagnóza v této fázi dává většině zvířat šanci se zotavit. Nádor je ošetřen.
 2. Druhá fáze. Neoplazmy mají velikost více než 5 cm. Jasnost hranic je ztracena. Je pozorován rychlý nárůst. Metostaby nejsou vytvořeny.
 3. Třetí fáze. Ovlivňují se lymfatické uzliny, které jsou vedle nádoru. Tento nádor je mnohem méně pravděpodobné, že bude léčen.
 4. Čtvrtá fáze. Poslední a nejnebezpečnější. Metastázy platí pro všechny kočičí orgány. Terapie je vybrána tak, aby se zmírnilo stav domácího mazlíčka.

Důležité! Ve 4. fázi je chirurgické odstranění sarkomu u kočky oprávněné za předpokladu, že to výrazně zlepší kvalitu života pacienta, například odstraní syndrom bolesti.

Klasifikace TNM

Mezinárodní klasifikace maligních nádorů určuje závažnost a prevalenci onkologického vzdělávání, což vám umožňuje vyvinout efektivní metody léčby.

 • T1 < nebo = 5 cm
 • T1A povrchový nádor s čistými hranicemi
 • T1 a nádor bez jasných hranic
 • T2>5 cm T2A/T2J
 • Ne - žádné metastázy
 • N1 - Existují metastázy
 • Mo - žádné metastázy
 • Metastázy M1 -silnosti

Sarkom v kočkách: fibrosarcoma, post -injection, osteosarcoma

Klasifikace tabulky TNM sarkomu u koček

Diagnostika

Každý majitel domácích koček se musí podívat na svého domácího mazlíčka a neignorovat odchylky ve svém chování. Příznaky najdete pouze majitelem zvířete. Pouze z jeho slov bude lékař vyvodit závěry a předepsat studii. Kromě toho je předepsána x -ray postižené oblasti k vyvození závěrů o nejbližších tkáních.

dodatečné informace! Za prvé, krve a nádorové buňky jsou odebrány pro analýzu.

Pokud se onemocnění dosud prohloubilo do těla, je možné chirurgický zákrok zaměřit na amputaci oblasti s patologií. To bude chránit zvíře před smrtí.

Léčba

Léčba lidovými léky na onkologii u koček je nemožné a nebezpečné. Rychlý vývoj nemoci s každou minutou vyžaduje zdraví. Proto musíte okamžitě kontaktovat veterináře. Život kočky může prodloužit pouze správná diagnóza a kompetentní léčba.

Onkologická onemocnění se špatně léčí. Účinky na nádory jsou vyvíjeny chemikáliemi, které zhoršují stav kočky jako celku.

Pro každý typ sarkomu byla vyvinuta speciální terapie:

 • Jednotlivé nádory. Je předběžně vyhodnoceno, jak významně jsou ovlivněny nejbližší tkaniny. Rozvoj veterinární praxe umožnil chirurgům zachovat orgány. V pokročilých případech je amputace jediným řešením. V tomto případě je předepsána transfúze kostní dřeně dárce a chemoterapie.
 • Sarkom je post -vaccinal. Předepsána je nejen metoda chirurgického odstranění, ale také terapeutická léčba specifickými léky před a po operaci.
 • Nádor je nezdravý. Vyžaduje chemoterapii, která často poskytuje pozitivní výsledek.

Po léčbě se doporučuje pravidelně provádět zkoumání pravděpodobnosti komplikací a vývoje metastáz.

Poznámka! V rámci sarkomu čtvrté fáze lékaři upřímně řekli majitelům, že se doporučuje ukončit zvíře.

Preventivní opatření

Neexistují žádná určitá preventivní opatření. Jedinou věcí, kterou majitelům lze doporučit, je omezit účinky karcinogenních látek.

Nezapomeňte také na posílení imunity. Nyní se prodávají vitamíny a složité přísady, které pomohou mazlíčku přijímat všechny potřebné látky. Očkování a očkování pomohou chránit ocasu před patologiemi a snížit pravděpodobnost vytvoření sarkomu.

Veterináři zjistili, že sarkom měkkých tkání se projevuje v rozporu s procesem dělení fibroblastů. Na kostech se vyskytuje v důsledku silných modřin, zlomenin končetin zvířete.

Intravenózní podávání vakcín a injekcí založených na oleji do těla může vyvolat novotvaru. K tomu dochází, protože některé kočky jsou charakterizovány nesnášenlivostí na některé konzervační látky.

Sarkom v kočkách: fibrosarcoma, post -injection, osteosarcoma

Preventivní opatření k prevenci novotvarů

Je pro lidi nebezpečný sarkom

Povaha onkologických chorob dosud nebyla plně studována. Teoreticky může být sarkom nakažlivý a přenášen na zvířata nebo lidi. Existuje však názor, že kdyby byla onkologie nakažlivá, všichni onkologové by vymřeli. Proto byste se neměli bát.

Chirurgický zásah může prodloužit životnost domácího mazlíčka po mnoho let předem. Nemoc je pro jeho zdraví opravdu nebezpečná, ale měli byste soutěžit o jeho budoucnost a zacházet se, i když se zdá, že neexistuje naděje.

Články na téma
LiveInternet