Keeshond wolfshpitz: popis plemene psa

Toto plemeno patří do německých vlků. Jeho vzhled byl usnadněn úsilím chovatelů z Holandska. Každý pes má zajímavou barvu, která se podobá dlouhé vlčí vlnu, a mimochodem, jsou od přírody velmi temperamentní. Všechny nezbytné informace o psovi Wolfshpitz jsou uvedeny v tomto článku: Popis povahy plemene Wolfshpitsa, výživy, nemoci atd. D.

Stručná historie původu plemene Keeshond Wolfspitz

Keeshond je druh německého wolfshpitsa nizozemského původu. Předchůdce Spitz Wulf je starověký rašelinový pes, který žil i v době kamenné. Na rozdíl od jiných Spitz je pes keeshond poměrně vysoký v rozmnožení. Hlavními rozdíly jsou samozřejmě barva vlny, přátelská, inteligence a zvýšená aktivita.

Stručná historie původu plemene Keeshond Wolfspitz

Jak vypadá Keeshond Wolfspitz

Poznámka! První uznání plemene bylo přijato přesně v Německu. Tam byli psi použiti k lovu a ochraně.

Zajímavá fakta ze života Wolfshpitsa

Spitz Keeshond se perfektně vejde do rodiny, která chce mít hravého a chytrého přítele. Není vůči lidem agresivní, dokonale se setkává s dětmi. Rád se nachází na parapetu, je „usmívající se“ plemeno (při setkání s majitelem a blízkým lidem v jeho blízkosti se zdá, že se Spitz usmívá).

Keeshond: Popis plemene, standardu a vzhledu

Keeshond Wolfshpitz má harmonickou postavu, růst v rozmnožení může dosáhnout až 50-60 cm a hmotnost-20-30 kg. Vlna stálá vlna, stejně jako ostatní zástupci, je dlouhá na krku, ocasu a tlapách (zejména vzadu). O něco menší z vlněného krytu na hlavě. Člání psa se podobá lišce, oči jsou ve tvaru mandlí, uši jsou trojúhelníkové, ve velikosti středního.

Poznámka! Název plemene přímo souvisí s jeho vzhledem, jmenovitě barvou vlků. Mezi další funkce patří chlupatý ocas a uši černé barvy. Převládá hustota světla podsady.

Charakter a psychologický portrét

Německý Wolfshpitz Keeshond je velmi hravý a mobilní v přírodě. Je velmi připoután k majiteli, ale psi se chovají sebevědomě a nezávisle, což ukazuje jejich charakter. Při pohledu na cizince je opatrnost opatrná a jsou na ně podezřelé.

Psi nemají agresi, v komunikaci s lidmi, kteří jsou přátelští a trpěliví, mohou „zavrčet“ na cizinci a zachytit.

Poznámka! Tito psi jsou schopni cítit se v tom, jakou náladu je jejich majitel, a pokud není v duchu, pak se Spitz pokusí neupoutat oko.

Chcete -li trénovat hravé a aktivní dítě, budete potřebovat hodně času a trpělivosti. Ale psi plemene Keeshond jsou rychle studováni, ale může být pro ně obtížné sedět na jednom místě. Malá štěňata jsou velmi energická, takže je často budete muset chodit. S věkem se stanou klidnějšími.

Keeshond: Popis plemene, standardu a vzhledu

Jsou to velmi aktivní a přátelští psi

Diskvalifikace vad a vady plemene

Ve většině případů mají psi tohoto plemene dobré zdraví. Někdy však mají nějaké dědičné nemoci, například:

  • Hypoterióza. Nemoc se projevuje v nedostatku hormonů štítné žlázy;
  • nadměrná hmotnost;
  • Dyplasia kyčelního kloubu. Nejprve nemoc pokračuje bez jakýchkoli nápisů, a proto si mnoho majitelů tento problém okamžitě nevšimne. Zanedbaná onemocnění se cítí ve formě nemocných kloubů, složitosti pohybu a kulhání;
  • epileptické záchvaty;
  • Subluxation kolenního šálku;
  • Villebrandova choroba. Toto onemocnění je spojeno se špatnou koagulací krve.

Důležité! Aby se zabránilo negativním důsledkům pro život psa, se doporučuje pravidelně ukazovat veterináře.

Vzdělávání a odborná příprava

Nejlepší vypnutí těch psů, kteří měli „oficiální“ minulost, jsou nejlépe půjčují. Všechno, co od nich od nich vyžaduje, se k nim okamžitě dostane, týmy jsou pamatovány doslova za běhu. Často se však objevují některé potíže ve vzdělávání, což nenaznačuje jejich mentální schopnosti, ale pouze jejich hravost a nadměrná činnost.

Pokud majitel chce dosáhnout některých výsledků od psa, nestrávejte příliš dlouhé třídy. By se mělo zapojit do krátkých sezení a nejlépe ve formě hry s cenami ve formě dobrot.

Fyzická aktivita je volitelná pro Spitz Wolfa, ale aby se domácího mazlíčka cítil dobře a měl být ve velké náladě, doporučuje se s ním hrát, například s míčem, Frisby, běh atd. D.

Péče a hygiena

Před zahájením holandského Spitzu je nutné pochopit, že je to vlna psa, která bude věnována zvláštní pozornost při odchodu. Pes se během roztavení velmi silně potápí, zbytek času není tento proces nijak zvlášť silný, takže musíme domácího mazlíčka pravidelně česat. Pro tento postup se doporučuje použít speciální štětec, který se prodává v jakémkoli obchodě s domácími zvířaty.

Wolf Spitz, jak často nazýval plemeno v vtipu, nepotřebuje časté vodní postupy, pouze proto, že je kontaminován. V tomto případě se obvykle používají šampony s neagresivní složení. Střih také není nutný.

Zaručení

Pro péči o Ceshonda je nutné nejprve vyčesat domácího mazlíčka, počínaje hlavou a končící ocasem. Poté jdou na tlapky a opatrně ořízněte vlnu na ně.

Strava a zdraví

Klíčem k dobrému zdraví psa je dobrá výživa, protože při absenci správné stravy existuje riziko obezity. Proto je nemožné ji překonat a ignorovat další zdroje vitamínů a stopových prvků, že tělo psa nemusí stačit.

Strava se obvykle skládá ze zeleniny, s výjimkou brokolice a brambor, různých obilovin (jako je pohanka, rýže nebo ovesné vločky), žloutků a kyselých výrobků. Nelze krmit domácího mazlíčka domácím jídlem ze stolu, například kosti, ovoce, sladkosti nebo klobásy.

Důležité! Dospělý pes je dost 2krát denně, 2měsíční štěňata na 4.

Charakter a psychologický portrét

Děti jsou krmeny častěji

Chůze

Je povoleno odstranit štěně na ulici ve věku 3 měsíců. Před tímto obdobím s ním nemůžete chodit, zvláště pokud nedošlo k očkování.

Propagace a délka života

Tito psi žijí v průměru 13 let. Stupeň feny začíná asi rok a trvá až 20 dní. Viskózní je povolen pouze po dosažení psa ve věku 2 let.

Jak si vybrat správné štěně

Nemá smysl vybrat psa a věnovat pozornost pouze podlaze. Muž má texturovaný vzhled, zatímco feny mají elegantní přidání těla. Pokud je štěně odebráno od chovatele, je nutné zajistit, aby byly nutné všechny potřebné testy na genetické onemocnění. Německé vlčí sídlo nejsou připraveny se se svou matkou rozloučit až do 8 týdnů.

Důležité! Před vezmením štěně je také nutné zkontrolovat stav vlněného krytu.

Průměrná cena psa se liší do 25 tisíc. třít. Ve slavných školkách může cena psa dosáhnout 40 tisíc. třít.*

Výhody a nevýhody plemene

Mezi hlavní výhody plemene patří loajalita, nedostatek agrese, vstřícnost a hravost a časté roztavení, hlasité štěkání minusů.

Diskvalifikace vad a vady plemene

Toto plemeno psů má své výhody a zápory

Obecně platí, že pokud chcete získat malého načechraného přítele, pak bude pes skvělou volbou (například jako dárek na dovolenou). Věrnost, přívětivost a hravost jsou hlavní výhody, které fanoušci Keeshond of Keeshond of Wolfshpitz Note.

*Ceny jsou uvedeny za leden 2020.

Články na téma
LiveInternet