Sinulox: jak používat lék pro kočky?

Popis a forma vydání

Antibiotika se dnes používají nejen v medicíně, ale také ve veterinárním směru. Je to kvůli rozšířeným infekčním onemocněním mazlíčků. Pokud mluvíme o kočkách, pak jim jsou veterináři často předepsáni „sinolox“ - lék, který má velmi působivou škálu antibakteriálních účinků.

Je součástí skupiny penicilinu a obsahuje chutě, které zvířatům umožňují zmírnit její použití. V tomto článku budeme podrobněji zvážit rysy léku „sinolcos“ pro kočky a také poskytneme krátké pokyny pro jeho použití ve formě tablet a injekcí.

Popis a forma vydání

Sinolocal Antibiotic je vysoce účinné. Ovlivňuje bakterie, které produkují Stafylokoky, Clostridia, Enterobacteria, Streptococci, Corinabacteria atd. Str.

Lék je prezentován ve formě tablet, stejně jako ve formě pozastavení, které musíte představit mazlíčka pod kůží.

Tablet je plochý a kulatý, růžový, vážící od 50 do 250 gramů. Na jedné straně je zářez, který vám umožní snadno rozbít tablet a pozorovat dávkování. Pro kočky je snazší nakrmit tento nástroj, do jeho složení se přidá vůně masa.

Suspenze je kapalný roztok antibiotik a pomocných prvků. Je to žluté, lehce svítí ve světle. Účinná látka léku

Věděl jsi?Patologická láska a připoutání člověka k kočkám má své vlastní jméno - "Ailurofilie".

Účinná látka léku

Hlavním prvkem léku „sinolox“ je amoxicilin. Toto je polosyntetický penicilin, který má dobře exprimovaný baktericidní účinek.

Druhá látka je Kyselina klavulanová, které mohou potlačit aktivitu mikrobů a učinit je citlivějšími na penicilin. Zbývající pomocné prvky potlačují reprodukci a růst mikrobakterií.

Indikace pro použití „sinolcos“ pro kočky

U koček je lék předepsán v přítomnosti infekcí respiračních a vylučovacích systémů, jakož i zánět měkkých tkání. Indikace pro použití „sinolcos“ pro kočkyNejběžnější onemocnění, ve kterých veterinární lékaři doporučují použití sinolkosu, jsou:

  • měřič, cystitida, pyodermatitida;
  • absces;
  • gingivitida a hnisavé rány;
  • Pneumonie, plicní onemocnění, klouby.

Pokyny pro použití a dávkování

Způsoby, jak používat různé formy uvolňování léku, stejně jako jejich dávkování, jsou od sebe velmi odlišné.

Tablety

Obvykle není obtížné krmit pilulku pro zvíře. Musí být důkladně nasekán a nechat kočku jíst spolu s obvyklým jídlem. Pokud jsou kousky malé velikosti, pak domácí mazlíček bez problémů spolkne bez problémů.

Veterináři jsou obvykle předepsáni 2 recepce tablet sinulox pro kočky denně a pokud jde o dávkování, mělo by být odpuzeno ze skutečnosti, že 12,5 mg léků je potřeba na 1 kg zvířecí hmoty.

To znamená, že kočka, která váží od 3 do 5 kg, bude stačit pouze 1 tablet pro celý den (50 gramů). Dávka může být zvýšena v případech, kdy má nemoc závažná forma nebo jakákoli exacerbace. Ale nezávisle, bez pomoci veterináře nelze taková rozhodnutí učinit.

Důležité!Před krmením léku na zvíře se doporučuje nejprve nakrmit malým množstvím jídla, aby byl lék měkčí vnímán žaludkem.

Suspenze

Pozastavení lze podávat pod kůží nebo intramuskulárně. Druhá možnost se nedoporučuje, protože látky, které tvoří zavěšení, mohou u kočky způsobit docela bolestivé pocity. Kromě toho si laik pravděpodobně nebude moci vybrat správné místo pro injekci.

Chcete -li zranit pod kůží, zatáhněte kůži pod lopatku a vložte jehlu do základny kožních záhybů. Dříve musíte tuto sekci bez selhání snížit a otřete ji alkoholem. Ošetření injekcí obvykle trvá 5-10 dní.

Na 1 kg hmotnosti zvířete musíte vzít 8,75 mg léku. Před zadáním roztoku do stříkačky musí být ampule dobře otřesen.

Důležité!Je lepší vidět pomoc při pomoci veterinárnímu lékaři pomoci od stříkačky, která nemá zkušenosti s podáváním léčiv.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Nelze pozorovány vedlejší účinky se správným a racionálním užíváním léku „sinolox“. Mohou se dokázat, pouze pokud má kočka zvýšenou úroveň citlivosti v jakékoli složce, která je součástí léku, nebo predispozice k alergiím.

Míchání „sinoloxu“ s jinými léky je přísně zakázáno.

Běžné onemocnění koček jsou stejně jako.

Pravidla úložiště pro lék

Práce s tímto lékem je nesmírně důležité pozorovat pravidla hygieny. Ruce po konci postupu musí být dobře promyty mýdlem. Sinulox by měl být skladován na suchém místě, nejlépe v chladných teplotních podmínkách.

Po otevření láhve s odpružením by měl být obsah použit v nejkratším možném čase a to, co zůstává nevyužité. Injekční stříkačka a jehla by měla být naprosto suchá, protože látka velmi rychle reaguje na vlhkost.

Pokud do pozastavení vstoupí alespoň kapka vody, vytvoří se v ní Tmavě hnědé skvrny. Toto je signál, že tento nástroj již není předmětem použití.

Věděl jsi?Ve středověku, spojené s temnou magií. V tomto ohledu v den svatého Jana shromáždili obyvatelé Evropy tato zvířata v pytlích a hodili spálení v ohně.

Analogy „sinologů“

Sinulox má analogy, které lze také použít k léčbě koček. Je důležité, aby obsahovaly amoxicilin. Mezi takové fondy patří „Nocralv“, „Amoxylave“, „Flammclave“, „Panclav“ atd. Pokyny pro použití a dávkováníV každém případě je velmi důležité nejprve získat konzultaci veterináře a teprve poté pokračujte k léčbě svého domácího mazlíčka. Pouze lékařský specialista je schopen správně určit diagnózu a předepsat účinnou léčbu zvířete. Self -medikace může způsobit nenapravitelné poškození.

Články na téma
LiveInternet