Dwarf spaniel (mini cocker): popis plemene

Pokud mluvíme o plemeni psů, které spolu s dekorativním vzhledem a miniaturními rozměry vykazují dobrou povahu a hravost a dobře spolu s dětmi, pak se jedná o miniaturní kohoukové prostory.

Je tam mini cocker španěl

Mini Cocker Spaniel je nejmenší velikost plemene loveckých psů. Používá se ke sledování hry. Je obvyklé rozlišovat mezi dvěma odrůdami plemene: angličtinou a americkým. Angličtina kohoutového španělku je obvykle o něco větší velikost.

Je tam mini cocker španěl

Dwarf Cocker Spaniel miluje aktivní hry na čerstvém vzduchu

Zajímavosti

Španěliny patří k jednomu ze starověkých plemen psů a první odkazy na ně v literatuře patří do časů středověku. Používali je hlavně jako lovecké psy.

Poznámka! V 17-18 století. Plemeno se začalo aktivně šířit po celé Evropě, měnilo se současně a v důsledku několika odrůd bylo rozděleno do několika odrůd.

Chovatelé pokračovali ve své práci, takže se na jejím základě objevilo několik dalších plemen a mezi nimi se anglický kohouk.

A teprve v minulém století založeném na anglickém kokvionu se podařilo získat trpasličí rozmanitost. V Rusku bylo toto plemeno rozšířené až na konci minulého století.

Při zvyšování kohoutového španie je důležité si uvědomit, že se jedná o velmi citlivé zvíře, které je náchylné k psychosomatickým onemocněním s negativní emoční atmosférou v domě.

Vzhled a standard

Mini Cocker Spaniel, navzdory malé velikosti, má silnou kompaktní postavu, rovnou záda, vyvinutou hruď. Barva se může lišit a být jako jedna barva (červená, hnědá, černá, čokoláda) a dvě a tři barvy.

Vlna u psů tohoto plemene může být rovná i zvlněná. Déle na uších, na pouzdro a tlapy. U zdravých zvířat by to mělo být měkké a hedvábné. Zavěšení uší u zvířete jsou umístěny poměrně nízké - na úrovni očí.

Mini-Spaniel se rozlišuje velkými expresivními a dobře narozenými očima. Nos v závislosti na barvě zvířete může být černý i hnědý.

Růst dospělého psa se pohybuje od 35 do 40 cm a hmotnost je od 8 do 15 kg.

Vzhled a standard

Cocker Spaniel ukazuje dobré schopnosti učení

Poznámka! Dodržování zvířete můžete určit standardy skály podle délky ucha. Ve prodlouženém stavu by měl jeho okraj dosáhnout špičky nosu.

Charakterové rysy

Dwarf Cocker Spaniel se vyznačuje veselým a laskavým dispozicí. Vyznačuje se neochvějnou energií a hravostí. I po dlouhé procházce bude pes aktivní a mobilní.

Zvíře opravdu potřebuje pozornost majitele, zatímco je často schopno zachytit změny v jeho náladě. Je připraven hrát kdykoli, a zároveň ukazuje dobrou paměť a schopnost učit se. Jeho lovecké instinkty se často projevují.

Rysy péče

Největší potíže s péčí o Cocker Spanel je jeho vlna. Za prvé, musí být kombinováno nejméně dvakrát týdně, jinak se Stiffiny okamžitě začnou objevovat a pes bude mít neuspořádaný pohled.

Koupání se provádí, když se vlna hromadí, ale alespoň jednou týdně. Zároveň je vhodné používat speciální šampony, které pomůže vyhnout se zamotání vlny. Bude také nutné snížit vlnu (nejméně 3-4krát ročně).

Charakterové rysy

Zvíře může cítit náladu majitele

Nezapomeňte se postarat o oči, které se pokazejí omyt slabým roztokem svařování nebo vařené vody. Musíte také pravidelně kontrolovat uši a odříznout příliš silnou vlnu přímo u samotného ucha, protože nedostatek pohybu vzduchu v sluchovných orgánech může vést k rozvoji zánětlivých onemocnění.

Drápy zvířete by měly být řezány a naplněny podle potřeby. Nezapomeňte na pravidelné čištění zubů.

Kromě toho musíte pravidelně navštěvovat veterináře a provést všechny potřebné očkování, to pomůže chránit domácího mazlíčka před možnými zdravotními problémy.

Důležité! Spaniel potřebuje povinné a aktivní procházky na čerstvém vzduchu. Proto se doporučuje podniknout na příměstské výlety a také na ranní běh.

Optimální strava

Spaniela trpasličího kohouta je tendence k přejídání a nadměrné hmotnosti. Proto se doporučují dospělá zvířata k uspořádání den na půst několikrát za měsíc, kdy jsou dána pouze polovinu normy.

Obecně by síla měla být vyvážená a obsahovat komplex vitamínu.

Poznámka! U dospělých zvířat se do stravy často zavádí suché jídlo.

Výhody a nevýhody plemene

Rozhodně tento trpasličí španěl má mnohem více výhod než nevýhody. Tyto zahrnují:

 • dekorativní vzhled;
 • mysl a rychlý vtip;
 • projevy oddanosti majitelům;
 • Nestřílená energie a hravost;
 • dobrý kontakt s ostatními zvířaty v domě;
 • schopnost vycházet s lidmi, zejména s dětmi;
 • Kompaktní rozměry.

Samozřejmě a bez nedostatků, ale plně vyplácejí velké množství pozitivních charakteristik. Nevýhody jsou:

 • Nestříditelná chuť k jídlu a v důsledku toho tendence k nadvázání;
 • čas -spotřeba a drahá péče o vlasy;
 • potřeba každodenních a dlouhých procházek;
 • Nadměrná důvěřitelnost cizincům;
 • Projev loveckých instinktů, díky kterému může pes uniknout, unesené procesem pronásledování.

Rysy péče

Toto plemeno je často zaměňováno s Cavalier-King-Chalz-Spaniel

Cenové rozpětí

Cena pro psa tohoto plemene se pohybuje od 25 do 35 tisíc. třít. Současně budou štěňata související s petrolexem stát 15-20 tisíc. třít., A cena třídy pro děti začíná od 70 tisíc. třít.*

Dwarf Cocker Spaniel je miniaturní typ loveckého plemene Coker Spaniel. Zvíře se vyznačuje energetickým a hravým charakterem a dobře se s dětmi a jinými zvířaty vychází. Vzhled mini-Spaniel a popis plemene naznačují jeho dekorativitu, která je do značné míry dlužena dlouhé hedvábné vlně, visící uši a velké dobré oči.

*Ceny jsou uvedeny na prosinec 2019.

Články na téma
LiveInternet