Krátké kočky: seznam populárních plemen

Nejoblíbenější plemena koček jsou považována za krátká mazlíčci. V moderním světě je mnohem více plemen krátkých koček než majitelé dlouhé vlny.

Krátká plemena kočky

Domácí mazlíčci tohoto plemene potěšili lidi dlouho před vystoupením svých hlavních konkurentů - hladké kočky koček. Podle historických informací, mezi mnoha mazlíčky Petra, to byla první oblíbená, to byla ruská modrá kočka.

Krátká plemena kočky

Krátká plemena kočky

Od té doby se samozřejmě objevilo mnoho různých koček s krátkými vlasy. Každý druh má svůj vlastní charakter a chování. Pouze skutečnost, že mají krátkou vlnu.

Krátké kočky jako dítě i dospělé, zejména brazilská kočka s krátkou koupelnou.

Nejoblíbenější krátká plemena

Brazilské krátké plemeno s jeho krásou zaujalo. Brazilská kočka byla přivedena do samostatného plemene až v roce 1999. Podle popisu se nelišil od obyčejných brazilských koček. Toto plemeno nadýchaného je známé elegancí jejich postavy.

Brazilská kočka

Dospělé zvíře roste až 5 kilogramů maximálně 5 kilogramů. Tato tvrdá stvoření mají hedvábnou podsadu, díky čemuž jsou podobné plyšovým medvědi. Barva zvířat může být různých typů: černá, šedá, dva -tóny. Charakter je charakterizován zvýšenou hravostí a složitostí tréninku.

Plnokrevní hladká kočka s názvem „ruská modrá“. Toto samotné světové -pokorné kočičí plemeno bylo chováno v Rusku. S velkým úspěchem však půjčuje chov v zahraničí. Obzvláště populární v Evropě, Skandinávii a Rusku. Charakteristické rysy: prodloužený tvar čenichu, barva obsazení ve směru bílých a modrých barev. Má hladkou plyšovou vlnu a vynikající zachycovací dovednosti myší a krys.

Safe -haired Cats of Savannah byly chovány překročením obyčejné kočky a serválu Afriky. Pohled byl otevřen v roce 1986. V současné době je mezi krátkými koťatami Savannah považována za nejdražší. Dospělý dosahuje poměrně velkých velikostí. Průměrná tělesná hmotnost zvířete se liší kolem 10-15 kilogramů. Výrazné rysy plemene: exotické barvy, velké kulaté oči a protáhlé uši s kartáči jako lynx. Jediné plemeno koček, které mohou se psem konkurovat jeho oddanosti. Snadno vychází s ostatními zvířaty a dětmi.

Britské krátké kočky jsou perfektní volbou jako domácí mazlíček. Plnokrevní kočka se nemůže roztavit, a to je velké plus pro chovatele, kteří žijí v bytě. Zvíře je charakterizováno připojením k majiteli, je vynikající myš. Linie v přírodě miluje osamělost.

Poznámka! Kotě je v mladém věku docela aktivní. Rozlišovací rysy: zploštělá čenich, oválný tělo, silné vlny s několika podceňatami.

Odrůdy hladké koťata: Popis plemen

Ruská modrá

Odrůdy hladké koťata: Popis plemen

Různá plemena koček se rozlišují svými charakteristickými vlastnostmi a zvláštními rysy. Znáte je, můžete si vybrat zvíře pro sebe a žít s ním skvěle v harmonii po mnoho let. Taková krátká plemena jsou populární:

  • Singapurská kočka. Na první pohled se může zdát, že tyto kočky jsou melancholické, ale mají přetrvávající charakter. Export a chov mimo Singapur je zakázán;
  • Thajské kočky. Mít hodně společného s populárním siamským plemenem. Na rozdíl od svých příbuzných však mají veselý charakter a mohou hrát nejen s majitelem, ale také s hosty. Mít vysokou úroveň inteligence;
  • Bombay Pussy. Navenek velmi připomínající malou kopii Pantheru. Má však hravost a andělský charakter. Dobře to vychází s ostatními zvířaty a bude pro dítě skvělým přítelem. Má černou barvu. Nemůže být sám;
  • Kočky barm mají čtyřkolorovou barvu, což je činí jedinečnými. Vzhled tohoto druhu je pokryt spoustou legend a tajemství. Je známo, že za tímto plemenem se v chrámech pečlivě staral a uctíval ji jako božstvo.

Jak se starat o kočky

Plemena krátkodobých druhů jsou vhodná pro líné pány. U těchto plemen vypadá mnohem méně vlny než u dlouhodobě zvířat. U krátké vlny je však také potřeba opatrná péče. Česání takových mazlíčků musí být alespoň jednou týdně. To se provádí tak, že zamrzlé vlasy jsou odstraněny z podnětu a nové na jejich místě rostou. Doporučuje se to provést pomocí speciální rukavice nebo hřebenu. Péče o taková plemena je standardem jako u jiných zvířat:

  • Krátké kočky na velké množství potřebují vyváženou výživu bohatou na minerály;
  • Pokud se kotě vyznačuje hravou dispozicí, je nutné koupit hračky měsíčně, na nichž by zvíře rozstříklo jeho divokou dispozici;
  • Seznam povinných příslušenství zahrnuje: zásobník, kontejner pro jídlo a pití, drápy;

Důležité! Misky pro suché a syrové jídlo by se měly lišit.

  • Musíte pečlivě vybrat plnivo pro toaletní zásobník. Mnoho plnokrevných zvířat má alergické reakce na piliny a dřevěný materiál. Nejlepší materiál pro kočičí zásobník je silikonový výplň. Když se namočí, dokonale klikne a nedrží se mokrých tlap.

Navzdory skutečnosti, že krátké druhy vyžadují méně času na péči o vlasy, zbytek jsou stejná zvířata a členové rodiny jako ostatní. Potřebují péči, pozornost a péči. Při absenci alespoň jednoho z výše uvedených kritérií se může život zvířete a majitele stát peklem. Zvíře prokáže svou nespokojenost, poškození a spáchání nepoužitelných opatření, aby upoutala pozornost.

Jak se starat o kočky

Toaletní podnos

Předtím, než se rozhodnete a přiveďte zvíře do domu, stojí za to pečlivě prostudovat všechny vlastnosti zvířete, porovnat s jaká očekávání od nového mazlíčka a teprve poté si koupit zvíře. Toto je velmi odpovědný krok, protože nový člen rodiny bude žít dalších 10 let pod stejnou střechou se všemi.

Články na téma
LiveInternet