Jaké jídlo je lepší nakrmit kočku: tipy veterinárních lékařů

Po dlouhou životnost kočky bez onemocnění musíte důkladně přistoupit ke kompilaci stravy. Mezi majiteli koček existuje vždy mnoho otázek, které dávají přednost - přírodní potravinové nebo průmyslové složení ve formě suchého nebo vlhkého krmiva. Stojí za to mluvit podrobněji a obrátit se na pomoc veterinárních lékařů.

Odrůdy krmiva pro kočky

Než začnete studovat radu veterinárních lékařů, jak si vybrat jídlo pro kočku, musíte se seznámit s jejich rozmanitostí, rysy a nevýhodami.

Odrůdy krmiva pro kočky

Vzhled suchého jídla pro kočky v misce

Dnes trh představuje několik hlavních odrůd průmyslových skladby pro kočky:

  • suchý;
  • mokrý;
  • CanEven.

Nejoblíbenější forma hotových diet je suchá. Suchý produkt má přijatelnější náklady a také obsahuje všechny potřebné vitamíny, minerály, makro a stopové prvky. Další výhoda - tvar „polštářků“ je užitečný pro zuby.

Ve srovnání se suchým jídlem nemá vlhkou hodnotu nutriční hodnoty. Jeho vzhled je samozřejmě atraktivnější, ale složení je chudší. Zahrnuje rostlinné bílkoviny a syntetické přísady, které s pravidelným používáním jedem tělo domácího mazlíčka. Výjimka-přítomná krmiva třídy super-premiové třídy.

Poznámka! Při výběru produktu se musíte pečlivě seznámit s kompozicí a přednost tomu, který obsahuje velkou koncentraci přírodního masa a méně konzervačních látek.

Snad nejvýhodnější možností je CostB. Obsahují všechny potřebné látky po celý život těla. Jedinou nevýhodou jsou náklady, protože přesahují cenu suchého a vlhkého složení.

Které jídlo pro kočky je lepší - suché nebo vlhké, nemůžete rozhodně odpovědět. Hlavní věcí je dodržovat normu: ten, že druhý produkt s nekontrolovaným použitím je schopen způsobit poškození zdraví domácího mazlíčka.

Hodnocení katedrály

Jak vypadá mokré jídlo pro kočky na talíři

Hodnocení katedrály

Co veterináři suchého kočičího krmiva doporučují? Samozřejmě je nejlepší upřednostňovat prémiové průmyslové kompozice, třídu super-premia a holistiku, protože rozpočtové produkty jsou obsaženy hlavně. Pro tělo zvířete nemá žádnou výhodu a přispívá k rozvoji alergií.

Super-premium, prémiová třída a holistika

Hodnocení drahých suchých produktů zahrnovalo následující značky:

  • Orijen je elitní produkt, který obsahuje asi 85 % přírodního čerstvého masa. Strava je vyvážená a obohacena o vitaminizované přísady a prebiotika s vysokou kvalitou, je plně v souladu s biologickými potřebami domácí kočky. Průměrné náklady na každý 1 kg jsou asi 800 rublů*.
  • Krmivo Grandorf-Kholistik, který obsahuje několik odrůd masa. Ve složení 4 pozic je kultura zrna - celá hnědá rýže. Je to výživné, ale není nijak zvlášť hodnota pro tělo zvířete, zřídka způsobuje alergické reakce. Cena za 1 kg se pohybuje od 700 - 800 rublů.
  • Asana obsahuje relativně malé množství masa, takže se doporučuje použít jako přechodné spojení nebo, pokud zvíře potřebuje dodržovat lékařskou stravu ze zdravotních důvodů.

Tipy pro veterináře o krmení domácích zvířat

Průmyslové suché studené krmivo pro kočky

Stále existuje velké množství produktů, které si zaslouží pozornost majitelů dospělých koček a koťat.

Střední třída

Kategorie zdroje střední ceny má méně vyvážené a vysoce kvalitní složení, koncentrace masa ve složení je menší. Hodnocení vede následující značky:

  • Gina Cat Rabbit & Rýže - kompletní produkt, jehož složení je určeno pro dospělé kočky. Hlavními součástmi jsou králíky a kuřecí maso. Poté následují obiloviny - rýže, oves a ječmen. Zvláštností složení je, že je hypoalergenní. Náklady na 1 kg se pohybují od 300 - 350 rublů.
  • Jít!. Rozsah produktů je prezentován ve formě nízkograinů a celentického krmiva pro kočky. Složení je navíc obohaceno o olej z lososa, brusinky a vojtěšky. Cena se liší v závislosti na typu. Průměrná cena 400 - 450 rublů na 1 kg.

Majitel kočky by měl také věnovat pozornost Karmy a Summit Food.

Krmivo pro ekonomickou třídu

Většina lékařů doporučuje zdržet se získávání krmiva ekonomické třídy, protože přirozenost a kvalita jejich složení je pod velkou otázkou.

Navzdory tomu bylo zkompilováno hodnocení produktů z této skupiny: Advance, Farmina, Orgalix a Frank`s Progold. Průměrné náklady na každý kilogram nepřesahují 400 rublů.

Jaké jídlo je lepší nakrmit kočku: tipy veterinárních lékařů

Suché jídlo pro kočky kočky

Tipy pro veterináře o krmení domácích zvířat

Většina majitelů přemýšlí, jaké jídlo je lepší nakrmit kočku, tipy veterinárních lékařů jsou zobecněny, ale v každém případě výrazně zjednoduší proces výběru v každém případě.

Důležité! Zvířata, která průběžně používají suché krmivo, a některá plemena (například Scottish nebo Britové) podléhají vývoji urolitiázy. Pro prevenci je vhodné kastrovat nebo sterilizovat domácího mazlíčka na veterinární klinice.

Hlavní doporučení veterinářů:

  • Nemůžete smíchat krmivo s přirozeným, protože každá odrůda je absorbována svým vlastním způsobem. Interval mezi takovými jídly by měl být nejméně 8 hodin.
  • Nemůžete získat různá jména mokrého nebo suchého krmiva, například drahé a levné, a smíchat je dohromady. Důvodem je skutečnost, že ostrá změna produktu může extrémně negativně ovlivnit zdravotní stav domácího mazlíčka.

Jaké jídlo je lepší nakrmit kočku: tipy veterinárních lékařů

Základní pravidla pro kompilaci stravy pro domácí kočky

Někteří odborníci také doporučují zdržet se získávání rozpočtového krmiva, protože v jejich složení není prakticky nic užitečného. Pokud vám finanční schopnosti neumožňují nakupovat drahé skladby, je lepší převést domácího mazlíčka na správné přírodní potraviny a s určitou frekvencí zavést do stravy vitaminizované přísady.

*Ceny jsou relevantní pro únor 2020.

Články na téma
LiveInternet