Chau-chau panda: jaké plemeno a jak si vybrat štěně

Mnoho lidí, přemýšlení o zahájení psa, nejprve věnujte pozornost neobvyklému vzhledu. To je jeden z důvodů, proč se Chau-Chau Panda nedávno stal tak populárním. Často jsou vybíráni kvůli roztomilosti, ale jen málo lidí ví, jak takové plemeno pochází a odkud pochází móda.

Popis plemene

Chau-Chau je pes, který se poprvé objevil v Číně. Věk plemene překračuje známku 2000 let, pro kterou se jí podařilo jít dlouhou cestu od stráže k císařskému. Tito psi byli oceněni nejen pro majestátní vzhled, ale také vysokou inteligenci, klidnou oddanost.

Popis plemene

Ve skutečnosti nejsou psi-pandas samostatným plemenem, ale pouze malované Chau-chau

„Shaggy Leo“ - jak jejich čínská přezdívka a toto jméno plně odpovídá vzhledu zvířat. Mají dlouhou, načechranou vlnu, jejíž barva může být červená, béžová a dokonce černá. Překvapení často způsobuje jazyk tmavě modré, blízko černého odstínu. Toto je jedna z rysů vlastních psů.

Chau-chau patří ke zvířatům střední velikosti. Růst mužů může dosáhnout 56 cm, zatímco pro ženskou jednotlivci je limit 51 cm. Hmotnost domácího mazlíčka se pohybuje od 20 do 30 kg, záleží na pohlaví a fyziologických charakteristikách.

Jak se tento zázrak objevil

Zvířata existují déle než 2000 let. Předpokládá se, že zpočátku doprovázeli mongolské nomády jako strážní a asistenti na lovu. Bylo to díky nim, že tato zvířata se objevila v Číně, kde se okamžitě stala oblíbenými císařskou rodinou. Štěňata a dospělí tohoto plemene byli obzvláště běžní v buddhistických chrámech, kde se o ně postarali tibetští mniši.

To je zajímavé! V Evropě se o Chau-Chau dozvěděli pouze v 19. století. Předpokládá se, že toto plemeno učinili Britové, jak je dnes známo.

Pokud jde o Chau Panda, objevilo se to mnohem později díky úsilí podnikatelského majitele obchodu s domácími mazlíčky z Číny-Khsin Chen. Aby přilákal zákazníky a získal více zisků, musel jim nabídnout něco neobvyklého, pouze mu k dispozici. Pak jednoduše začal malovat svá zvířata a demonstroval je svým klientům jako zázrak přírody. Číňané obdivovali tento vzhled nejen demontovali úžasná zvířata, ale také za ně mnohokrát zaplatili více.

Pes jako rampa - o čem to je plemeno

Ve skutečnosti je to jen chauo-chau s malovanými vlasy, díky čemuž je to jako medvěd. Panda pes je populárnější ve své vlasti v Číně, ale móda se vztahuje na jiné země. Dnes můžete vidět takové neobvyklé domácí mazlíčky s ruskými majiteli.

Vzhled psa může snadno uvést v omyl, protože se to opravdu podobá medvědě. Bohužel podvodníci často používají tuto podobnost a naivitu lidí. Případ je všeobecně známý, když v zoo Soči byl pes, podobně jako rampu, dán skutečné exotické zvíře. Majitelé nabídli návštěvníkům, aby vyfotili s malovaným psem za určitou částku.

Poznámka! Služby pro malování zvířat mohou být poskytovány ve zvířecích salonech ve velkých městech v Rusku. Odborníci říkají, že barva použitá pro tento postup je bezpečná pro domácí mazlíčky.

Petamianská péče

Navzdory rozšířenému názoru vlasy mazlíčka nezpůsobují majiteli neustále nepohodlí. Jediným obdobím, kdy může vytvořit problém, je sezóna roztavení, ale i v tomto případě nebude v domě tolik vln. Je nutné jej odstranit česáním.

Jak se tento zázrak objevil

Panda Dog Wool vyžaduje týdenní česání, zejména během roztavení

Nicméně péče o psí vlnu by měla být pravidelně. Stačí k tomu, aby se zvíře prošli jednou týdně a umylo se pouze dvakrát ročně, pokud se nezúčastní výstav. V průběhu času vyrůstá vlna a aby jí dala úhlednou pohled, mnoho majitelů dává přednost tomu, aby pro domácí mazlíčky udělali střih. To je zvláště užitečné v létě, když je horké.

Důležité! Panda Chau-Chau se liší v hlubokých očích, a proto se často objevují určité problémy. Pro udržení zdraví psa je důležité pravidelně provádět hygienické postupy. Je nutné opláchnout oči i uši, řezat zarostlé drápy.

Chalo-chauový střih poblíž Pandy

Každý rok pes přitahuje stále více pozornosti a stává se snem milovníků mazlíčků. Jak však již bylo uvedeno výše, jediným způsobem, jak najít takový zázrak, je transformovat psa s vaším úsilím.

Vzhledem k tomu, že poptávka po psech stylizovaná pod roztomilým černobílým medvědem roste, dnes nachází služba s účesy a malba v salonech zvířat. Bohužel, většina z nich je soustředěna hlavně ve velkých městech. Stále se však nedoporučuje riskovat a malovat Chau-Chau jako rampu, protože to může být nebezpečné pro zdraví domácího mazlíčka. Specialista bude schopen tento postup provést tak, aby poškodil žádnou škodu.

Důležité! Pro udržení obrazu musí být zbarvení opakováno každých 6 týdnů. Ani zvířata se provádí s růstem vlny.

Charakter a funkce

Chu-chau jsou od přírody tiché, klidné, oddané psi. Zároveň jim nic nebrání tomu, aby byli veselí a bavili se s majitelem. Ale pes Chao Panda má nezávislý charakter, takže pouze zkušený majitel, který se může vážně zapojit do výchovy a školení zvířete, si může takové domácí mazlíčky dovolit.

Pes jako rampa - o čem to je plemeno

Pes může být držen v bytě

Plemeno má dobré hlídkové vklady. V tomto ohledu mohou být cizinci řezáni a přijímáni ne příliš přátelský. Zároveň bude mazlíček věrný svým majitelům, ale za předpokladu, že s ním zachází dobře - nebude tolerovat agresi a krutost ve svém směru.

Obecně rádi tráví čas s majitelem, hrají si s ním na ulici. Jsou to velmi mobilní psi, kteří vyžadují určitou fyzickou aktivitu.

Chau-chau jsou vynikajícími společníky, kteří jsou vhodné pro údržbu v bytě. Výběr takového psa, člověk přijme loajálního přítele a dobré stráže.

Články na téma
LiveInternet