Portugalský vodní pes: popis plemene

Portugalský vodní pes v Rusku je považován za skutečnou vzácnost a na světě jako celku. Řezaní psi se snadno zaměňují se známými pudlíky. Plemeno má velké množství převládajících rysů, hlavními jsou vysoká inteligence a porozumění a neobvyklá vlna z nich dělá pravidelných výstav.

Příběh plemene

Již jménem plemene můžeme předpokládat, že začátek byl položen v Evropě, jmenovitě v Portugalsku. Počínaje 16 v., Místní rybáři a lovci zapojili malé psy s vodovodní vlasovou linií. Psi museli řídit ryby v síti nebo pronásledovat hru na zemi.

Příběh plemene

Vzhled zástupce portugalské vodní skály

Poznámka! Portugalský vodní pes byl někdy používán jako souvislost mezi soudy nebo soudy a půdou.

Toto plemeno bylo přivezeno z Persie na Pyrenejský poloostrov. Před staletími, na těchto místech žili hlavně rolníci, kteří se zabývali chovem, lovem a rybolovem skotu.

Do dnešního dne si plemeno zachovalo své vlastnosti díky magnátu lodi, který se rozhodl vytvořit klub vzácných plemen. To umožnilo získat uznání plemene a umožnilo jeho zástupcům účastnit se evropských výstav.

Vzhled

Portugalský pes je majitelem jedinečné kudrnaté a tvrdé vlny. Malé tělo, které se kombinuje s objemovými a krátkými tlapy. Psi jsou dobře naskládáni a přítomnost mezi prsty membrán umožňuje zvířatům dobře plavat.

Poznámka! Portugalský vodní pes může zadržet dech, kvůli kterému se může ponořit.

Vzhled

Membrány na tlapách portugalského vodního psa

Postava psa

Popis zvířete se zhruba vejde v jedné větě. Toto je skutečný přítel, který díky jeho činnosti nedovolí domácnosti. Pes je flexibilní a pozorný, vždy se snaží potěšit svého pána.

Důležité! Zvíře vnímá nedostatek reakce na jeho úsilí bolestně a může dokonce upadnout do deprese.

Pes se přizpůsobuje všem podmínkám. Zachází s dětmi, jinými zvířaty a staršími lidmi. Destruktivní chování vodního psa je vždy způsobeno nedostatkem lásky a náklonnosti.

Postava psa

Exteriér psa

Vzdělávání a odborná příprava

„Portugalci“ jsou aktivní a zvídaví psi, takže jsou rádi, že se naučí něco nového. Ale pokud se jim nelíbí metody tréninku, určitě ukážou svou charakter. Proto psovodi psové doporučují zahájit trénink krátce po vzhledu štěně v domě.

Chybný názor, že štěňata nevnímá tok informací. Ve skutečnosti je pes ve 2 měsících schopen provést sadu základních příkazů. Včasná socializace také umožní domácímu mazlíčku pochopit, jak se ve společnosti chovat správně. To vyžaduje, aby se pes pravidelně procházel mezi lidmi a jinými zvířaty.

Poznámka! Je žádoucí, aby štěně komunikovalo se svými vzdělanými psy, v ideálním případě jeho plemeno.

Pro provádění profilu bude nutně konzultovat zkušeného psovoka. Doporučuje se zahájit vážné učení od 6 měsíců, v tomto věku je vodní pes již srozumitelný, rychlý, pilný a neuvěřitelně chytrý.

Je nutné předběžně vypracovat soubor kreativních a kreativních úkolů zaměřených na vypracování fyzických dovedností, rozvoji inteligence.

Péče o vlnu

Silné a měkké vlasy psa prakticky nepovažují, ale i přes to vyžaduje pečlivou péči. Někteří majitelé plemene, aby zkrátili dobu péče, dělají neobvyklé srážky pro domácí mazlíčky a ponechají vlnu pouze na hlavách, předních tlapách a hrudi. Vizuálně má domácí mazlíček s lvem hodně společného. Grummers je také mohou řešit klasickým způsobem, jako každý retrívr.

Vzdělávání a odborná příprava

Portugalský střih

Důležité! Zástupci plemene mají velmi rádi vodu, takže se nedoporučuje jej v této slabosti odmítnout. Koupání domácího mazlíčka by mělo být alespoň jednou za měsíc.

Jak nakrmit

Předtím, než je každý majitel psa volbou - nakrmte domácího mazlíčka vyváženým přírodním jídlem nebo připraveným průmyslovým zdrojem. Pokud dáváte přednost prémiovým a super-premiovým třídě, bude pes zdravý a plný síly a vlna bude svítit. Složení zpravidla obsahuje všechny potřebné vitamíny, minerály, makro- a stopové prvky pro plný vývoj domácího mazlíčka.

Důležité! Při krmení s hotovými průmyslovými kompozicemi nejvyšší kvality není nutné do diety navíc zavést vitamínové minerální komplexy.

Pokud je preferována ve prospěch přírodních potravin, pak se vyvážená strava vyvíjí individuálně, vitamíny jsou také nutně zavedeny. Veterinární lékař pomůže vyrovnat se s úkolem.

Péče o vlnu

Hotové prémiové průmyslové zdroje

Délka zdraví a života

Plemeno patří do jedné z nejvzácnějších, takže informace o dědičných nemocí nebo malformacích chybí. Bylo však přesně prokázáno, že na pozadí mutací a vývojových poruch u štěňat se vyvíjí epilepsie, stejně jako nemoci kůže, včetně akné.

Během období aktivního růstu je možný výskyt klíštěte nebo krátkodobého ochrnutí končetin.

Na co věnovat pozornost při výběru štěně, ve kterém školka na nákup a jaká je cena

Plemeno je velmi vzácné, proto získává štěně bez dokumentů, je velmi pravděpodobné, že mongrel nebo metris nakonec porostou. Samozřejmě, že mohou být skuteční a oddaní přátelé, ale tato skutečnost bude nepříjemná.

Jak nakrmit

Štěňata vodního psa

Náklady na štěně se pohybují od 70-200 tisíc. třít.*

Důležité! Při výběru štěně byste měli věnovat pozornost jeho věku, funkcí chování a externích dat. Bude užitečné seznámit se s rodiči štěně.

Portugalský vodní pes je velmi vzácný, takže není snadné jej koupit. Ve školkách můžete počkat na řadu déle než jeden měsíc. Ale získávání takového štěně navždy změní život domácností, bude to aktivnější a vždy pozitivní.

*Ceny v článku jsou uvedeny na leden 2020.

Články na téma
LiveInternet