Kuřecí tlapky pro psy, stejně jako hlavy: lze to dát

Správně složená strava - klíč k dobrému zdraví psa. Pokud je zvíře na přírodní výživě, majitelé se zajímají o to, zda je možné použít tlapky kuřat v nabídce psa nebo mohou ublížit. Hodně záleží na plemeni a na tom, jak je produkt připraven.

Mohou psi dát kuřecí kosti

Mezi veterináři neexistuje žádná jednoznačná odpověď o tom, zda dát kosti od kuřecích psů. Řešení závisí na řadě faktorů, hlavní z nich je metoda přípravy.

Mohou psi dát kuřecí kosti

Offal - povinná část přirozené stravy

Které kuřecí kosti jsou zakázány přidat do jídla

Je zakázáno krmit psa následujícími typy drobů:

 • Silně vařené. Ucpávají střeva, což může vést k nebezpečným důsledkům. Ve většině případů je nutný chirurgický zásah.
 • Křídla nebo tubulární kosti. Pet je velmi snadno glows se zuby a ostré hrany kostí jsou schopny poškodit jícen a žaludek, až do bodu, že orgán bude rozptýlen.

Pozornost! Pokud majitel dal domácímu mazlíčku zakázané typy kostí, je nutné pozorovat jeho stav, zejména se podívat na výkaly. Pokud mají příměs krve, jedná se o indikaci pro okamžité odvolání na veterinární kliniku.

Zda jsou psi užitečné pro všechny psy a hlavy kuřat

Kuřecí hlavy pro psy, jako jsou tlapy, ačkoli nejsou přísně zakázány, ale na jejich používání u zvířat existuje řada omezení. Musí být brány v úvahu, aby neublížily zvířeti, že kosti vnímají jako lahodnou léčbu.

Jaké psi je produkt kontraindikován

Je zakázáno dávat kuřecí kosti:

 • křehká štěňata;
 • Zvířata po onemocněních;
 • domácí zvířata s akutními nebo chronickými onemocněními trávicího systému;
 • Těhotné ženy.

Zákaz zpravidla není uložen na samotné kosti, ale na metodu přípravy a na velikosti.

Zda jsou psi užitečné pro všechny psy a hlavy kuřat

Produkt nemůžete dát jako celá malá zvířata a s malými zuby

Poškození kosti kuře pro psy

Na pochybách, zda je možné dát psí kuřecí hlavy, tlapky a další kostní části, musíte vědět, že droty může způsobit poškození zvířete, někdy nenapravitelné. Jaké je nebezpečí offal:

 • Ostré hrany a fragmenty mohou poškodit jícen a žaludek, až do prasknutí jejich stěn.
 • Přinesené kosti nejsou prakticky stráveny gastrointestinálním traktem zvířete. Produkt se promění v adhezivní hmotu, která ucpává střeva. Z tohoto důvodu vzniká zácpa, která často získává chronický charakter a pro jejich eliminaci se musíte uchýlit k chirurgickému zásahu.

dodatečné informace! Kosti nemohou nahradit plné maso. Přestože mají hodně bílkovin, chybí další potřebné živiny.

Co kuře může dát štěně

Kuryatin - maso užitečné pro zvíře. Má mnoho makro- a stopových prvků, které jsou potřebné aktivně rostoucím tělem. Ale co se týče kosti, kuřecí kosti, musíte s nimi velmi opatrní a vybrat si tu správnou část kostru, aby měli prospěch a nezpůsobili vážné poškození zdraví.

Kuřata v dietě štěňat

Kuřecí hlavy mohou dávat domácího mazlíčka. Jsou zvláště nezbytné pro běh plemen, t. na. Mozek obsahuje mnoho stopových prvků. Hlavy se podávají syrové nebo vařené. Je to nezávislé jídlo a přísada k vařeným obilovinám. Zobvek je povinný smazat. Pokud zástupci velkých plemen mohou sníst hlavy, pak je musí malí mazlíčci brousit.

Kuřecí tlapy ve stravě štěňátka

Psí kuřecí tlapy lze použít, ale ne často a pečlivě, po reakci těla domácího mazlíčka. Nedostatek nohou spočívá v tom, že se skládají z tubulární kosti, to je to, co vytváří největší nebezpečí, t. na. Může to poškodit žaludek.

Doporučuje se dát psa pouze vařené kosti. Změkčují a je snazší žvýkat malé části, i když čerstvý produkt je užitečnější z hlediska živin.

dodatečné informace! Psí kuřecí tlapy jsou předkládány bez selhání v kombinaci s vařenými obilovinami.

Proč nemůžete krmit smažené drobnosti

Pes bude pochybovat o smažení kuře bezpochyby, ale je přísně zakázáno to dát. Tělo psa není schopno správně trávit smažená jídla, není vstřebáno.

Rostlina se používá pro smažení, proto se během tohoto procesu vyrábí velké množství karcinogenů a dalších nebezpečných látek, které mohou zvíře výrazně poškodit. Kromě toho jsou smažené kosti při žvýkání rozdrceny do mnoha ostrých fragmentů. Pes na ně může dusit nebo zranit jícen.

Poškození kosti kuře pro psy

Produkt ve smažené podobě je přísně zakázán

Jak a kolik vařit kuřecí tlapy a hlavy

Než se rozhodnete, kolik vařit kuřecí tlapy pro psa a další části, musíte si uvědomit, že je nutné je umožnit je strávit je. Recept je jednoduchý - po vaření držte produkt ve vodě po dobu několika minut.

Musíte vařit droby bez soli a jakýchkoli kořením pro psy, je to jed.

Doporučení veterináře

Poskytování kuřecích kostí pro domácí mazlíčky je nutné dodržovat řadu pravidel a doporučení odborníků:

 • V čerstvém produktu je více stopových prvků, v této podobě je výhodné dát jej.
 • Použití offal není více než 1-2krát týdně, v malém množství.
 • Tlaky a hlavy jsou uvedeny v kombinaci s jinými hlavními produkty.
 • Majitel musí sledovat reakci zvířete. Nevolnost, zvracení, vzhled krevních sraženin ve výkalech, že kosti nejsou absorbovány nebo poškozeny gastrointestinální trakt.

Pozornost! Je nutné koupit droty pouze na osvědčených místech, měly by být čerstvé.

Místo tlap a hlav mohou být domácí zvířata podávána komora a játra. Jedná se o lehké produkty, ve kterých mnoho užitečných látek.

Kuřecí kosti mohou být dány psům. Je však nutné jednat pečlivě pomocí správného tepelného zpracování produktu a extrahovat akutní části, které mohou poškodit jícen.

Články na téma
LiveInternet