Jak dát kočce lék „sklad“

Popis a charakteristika

„Depot-Provera“ je syntetický derivát léku-prigekt navržený k přerušení Estrus, a tedy těhotenství u zvířat. Zpočátku byl nástroj použit v lékařské praxi pro léčbu lidí a teprve později začal používat školky a chovatele k kontrole porodnosti zvířat. Přečtěte si více o tomto léku - dále v článku.

Popis a charakteristika

Účinek léčiva je založen na mechanismu potlačení ovulace, a tedy nemožnosti početí. To je realizováno kvůli skutečnosti, že pod vlivem aktivní látky léku vajíčko neopouští folikul.

Věděl jsi? Estrogen je ženský pohlavní hormon. Předpokládá se, že je zodpovědný za ženské rysy (měkkost, účast, zaoblené formy těla). Na rozdíl od něj, testosteron - mužský hormon (brutalita, hrubá síla). Oba jsou vyvíjeny mužským i ženským tělem, pouze v různých rozměrech. Zatímco struktura obou hormonů je téměř identická.

Takové léky mají poměrně velké množství vedlejších účinků (z velké části z tohoto důvodu je jejich použití v lékařské praxi přísně regulováno), které zahrnují porušení normálního hormonálního pozadí. Pokud tedy narození koťat není vůbec naplánováno, je vhodnější provést, protože časté používání takových nástrojů zvyšuje riziko onkologie a některých dalších nemocí, o nichž budou diskutovány níže.

Složení a forma uvolnění

„Depot-proverys“ se vyrábějí ve formě tabletu nebo ve formě stříkačky ampule naplněné dokončeným zavěšením (1 ml). Hlavní účinnou látkou léku je medroxyprogesteron - syntetický analog pohlavního hormonu gestagenů.

Složení a forma uvolnění

Vlastnosti, princip jednání

Koncentrace mikroxyprogesteronu v těle zvířete po podání léku se prudce zvyšuje. Tato okolnost vede k zrání vajíčka je potlačena a nedosáhne normálního milence zralosti.

Syntetické analogy pohlavních hormonů jsou charakterizovány zdůrazněným účinkem na tělo, z tohoto důvodu se v takových prostředcích používají syntetické hormony syntetické hormony. Pokud to začalo, užívání léku ztrácí svůj význam a pouze postup prováděný včas je účinný.

Věděl jsi?Při léčbě lidí „propojení skladů“ se používají nejen k zabránění těhotenství u žen. Tento nástroj se používá při terapii různých rakoviny genderového a močového systému, včetně rakoviny prostaty u mužů.

Indikace pro použití

„Depot-Provere“ je v případě potřeby jmenován jednorázovým prevencí estro a následné ovulace “. Kromě toho lze produkt také používat pravidelně, pokud nelze provést nějaký důvod.

Použijte to, pokud byly kočky ovázány, a pak se Estros znovu obnovil.

Vlastnosti, princip jednání

Nemožnost sterilizace může být způsobena různými faktory:

 • Nemoci játra, močového systému, srdce;
 • nesnášenlivost anestezie a další.
Někdy je produkt předepsán jako přírůstek v léčbě novotvarů dělohy. Tato metoda je proto docela komplikovaná při jejím použití je nutné neustálé pozorování specialisty.

Důležité!Dávkování a věk, ze kterého mohou být pro zvíře předepsány „pronásledovače skladů“, je stanovena pouze veterinárním lékařem. Nedělejte to sami, protože můžete způsobit vážné poškození zdraví zvířete.

Metoda aplikace, dávka pro kočky

Veterinární lékař ve sterilních veterinárních podmínkách by měl být injikován zvířeti. S tímto nespecialistou nemůžete řešit, zejména v domácích podmínkách.

U dospělé kočky se střední hmotností (až 5 kg) je 1 stříkačka ampule (1 ml léku) dost. Pokud je kočka větší, možná bude potřebovat další injekci další 1 stříkačky. Přesnější dávkování lze určit veterinářem.

Indikace pro použití

Před provedením injekce musí být produkt otřesen a injekci léčit antiseptikem. V případě, že se provede skupiny „propojení depot“, pro každé zvíře se používá samostatná stříkačka. Droga je podávána intramuskulárně nebo subkutánně

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Nejběžnější příčiny, které vylučují použití produktu, jsou následující:

 • Estrus zvířete již začal;
 • ;;
 • individuální nesnášenlivost;
 • Onkologie prsu;
 • krvácení genitálií, jejichž příčina je nejasná;
 • onemocnění jater.

Důležité! Použití léku „Depot-Provera“ je spojeno s vysokým rizikem velkého počtu vedlejších účinků. Z tohoto důvodu by měl být lék na prevenci ovulace u kočky, pouze pokud neexistují příležitosti k vyřešení problému jiným způsobem.

Existuje mnoho „depotních příslovců“ a vedlejších účinků. Níže jsou uvedeny ty, které se objevují častěji než ostatní:

 • onkologie mléčné žlázy, dělohy a přívěsků;
 • zánět dělohy, doprovázený hnisavým výbojem;
 • hormonální poruchy;
 • ;;
 • ztráta vlny;
 • ostrá sada nadváhy;
 • Nemoci způsobené hormonálními změnami, zejména zhoršenou funkcí štítné žlázy;
 • Poruchy centrálního nervového systému;
 • Vrtání v trávicím systému.

Metoda aplikace, dávka pro kočky

Náklady a analogy „Depot-Procenceings“

Cena léku je docela cenově dostupná a pohybuje se od 200-300 rublů. Pro 1 dávku. Z analogů by to mělo být nejprve rozlišeno prostředkem se stejnou účinnou látkou a stejnými kontraindikacemi a vedlejšími účinky.

Doporučujeme číst,

Rysy skladovacích a bezpečnostních opatření

Ukládejte lék po dobu 5 let od data výroby. Udržujte produkt na místě, kde ho děti nenajdou. Kromě toho by takové místo mělo být chráněno před slunečním světlem, vhodná teplota - +20–25 ° C. Kontraindikace a možné vedlejší účinkyMožná by měla být jediná nepopiratelná výhoda „drogového“ prokazeta “považována za svůj silný stabilní účinek. Negativním bodem aplikace je však vysoká pravděpodobnost rozvoje velkého počtu vedlejších účinků. Pokud tedy existuje příležitost udělat bez použití tohoto nástroje, udělejte to a pokud koťata nejsou do vašich plánů vůbec zahrnuta, utratíte

45

Články na téma
LiveInternet