Sladký králík: nejkrásnější a načechraná plemena na světě

Dnes existuje více než sto různých plemen domácích králíků. Všechna zvířata tohoto druhu jsou podmíněně rozdělena do tří velkých kategorií: dominantní ve výkonu, hmotnosti a délce vlny. Z toho vyplývá, že plemena jsou klasifikována do masa, dolů, kožešin a dekorativní. Každý králík je roztomilý svým způsobem, ale načechraní a dekorativní zástupci druhu dostali univerzální lásku a uznání.

Nejkrásnější králíci na světě

Chovatelé králíků byli hodnocením nejkrásnějších a nejroztomilejších králíků, kteří jsou po celém světě velmi populární. Každé plemeno by mělo být nalezeno podrobněji.

Nejkrásnější králíci na světě

Japonští dekorativní králíci

japonský

Zvíře, navzdory svému názvu, má povahu původu nikoli na východě. Jediná a spolehlivá verze toho, kdo a kde přinesl nové plemeno, takže existují jen odhady. Některé zdroje tvrdí, že toto je výsledek práce francouzských chovatelů, jiných, němčiny.

Zvláštností dekorativního plemene je přítomnost černých a červených skvrn na malém těle. Zástupci druhu s dobrou genealogií mají symetrickou barvu, je to velmi neobvyklá funkce. Charakter těchto zvířat je klidný a mírový.

Poznámka! Hmotnost dospělého může dosáhnout 4,5 kg.

Vysloux Ram

Velmi roztomilí králíci s visícími ušima. U některých zástupců tohoto plemene dosahuje délka uší 0,6 m. Podle standardů plemene by se uši měly pevně hodit k tlamu miniaturního zvířete. RAM Vyslookhi patří do kategorie trpasličích plemen, protože hmotnost dospělého zvířete jen zřídka přesahuje 3 kg.

Holandské plemeno

Holandské plemeno zajíc má ve srovnání s jejich předchůdci velmi malé velikosti. Hmotnost zvířete nepřesahuje 1,5 kg. Vzhledem k nepřiměřené velké hlavě a oko vzhledem k tělu vypadají dekorativní králíci jako mláďata. Toto plemeno je již několik let zabíráno jedním z předních míst v poptávce.

Nejvíce načechraní králíci

Holandské králičí plemeno

Poznámka! Plemeno bylo poprvé chováno na začátku minulého století holandskými chovateli. První zástupci zdědili od svých předků agresivní charakter, ale plodná práce vědců umožnila jej nahradit mírumilovným a klidným.

Hornostai Rabbit nebo Hermelin

Zvířata dostala toto jméno kvůli úžasné podobnosti jejich kožešiny s kožešinou ermine, je hustá a hustá. Hmotnost dospělého zvířete dosahuje asi 1 kg. Charakteristickým rysem plemene jsou vztyčené uši s délkou ne více než 6 cm.

Poznámka! Kvůli silné vlnu nejsou zvířata přizpůsobena životu v teplých oblastech.

Jak si vybrat krásného králíka

Vzhled králíka Hermelinu

Nejvíce načechraní králíci

Stále existuje mnoho různých plemen, kde králíci a králíci vypadají nejen roztomilý, ale také neobvykle. Pak budou zvážena zvířata s jednou společnou funkcí - dlouhá vlna. Každé kožešinové plemeno si zaslouží podrobnější seznámení.

Fox trpaslík

Zástupci tohoto druhu patří k dlouhodobě plemeno, jejich srst ve srovnání s příbuznými má ještě hustší strukturu. Na těle zvířete jsou chloupky tvrdé a silné, délka každého v průměru dosahuje 7 cm. Uši uši se zaoblenými koncemi. Zvířata mají docela miniaturní velikosti, jejich hmotnost nepřesahuje 1,3 kg.

Sladký králík: nejkrásnější a načechraná plemena na světě

Králičí plemena lišek trpaslíků

Důležité! Toto plemeno má příbuzenství s Angorou, ale v péči jsou tato zvířata méně rozmarná.

Angora

Angora králíci vizuálně připomínají měkký sníh -bílý mrak. Tato zvířata jsou považována za nejvíce načechrané na světě. Délka vlasů může dosáhnout 20 cm. Hmotnost dospělých nepřesahuje 1,5 kg, jsou malé. Kožešinu k dotyku je velmi měkká, ale o to, že je to skutečný problém.

Ne všichni králíci to vědí, ale existuje další rozmanitost Angory, což je jednoduchost odchodu a rostoucí. Je pravda, že kožešinový kabát je o něco kratší, pořadí 5 cm. Zvířata jsou velmi hravá a přátelská, ideální pro růst v bytě.

Lev -hlava

Toto zvíře lze popsat velmi krátký - lví miniaturní. Malá velikost mazlíčka má opravdu hodně společného s králem všech zvířat: dlouhá vlna kolem hlavy, za uši a krk, na jeho tlapách a na těle, srst není tak silná a dlouhá. Hmotnost dospělého zvířete nepřesahuje 1,5 kg.

Poznámka! Doporučuje se dávat přednost těmto lidem, kteří zbožňují načechraná zvířata, ale bojí se vyrovnat se s odchodem. Kožešina kolem hlavy králíka se netočí, kvůli které nepotřebuje zvláštní péči. Jejich postava je laskavá a hravá, podaří se jim uspořádat všechny členy rodiny.

Sladký králík: nejkrásnější a načechraná plemena na světě

Lva -hlava s ozdobnými králíky

Jak si vybrat krásného králíka

Důrazně se doporučuje nakupovat plnokrevní zvířata od chovatele, protože to výrazně snižuje pravděpodobnost získání nečistého zvířete. Další bonus - chovatelé vám umožňují seznámení s domácím mazlíčkem předem a existuje také příležitost získat radu ohledně péče a údržby pro konkrétní plemeno králíka.

Mláďata si můžete vzít ve věku ne mladšího než 1 měsíc, protože po celou tu dobu je zřetelná potřeba mateřského mléka. Pokud to zanedbáte, Cub může vyvinout nemoci trávicího systému a imunitní systém nebude řádně vytvořen.

Důležité! Pokud se chovatel snaží prodat 2-3týdenní králíky, je lepší se zdržet vazby s takovými lidmi, protože si zcela neuvědomuje osud mazlíčků.

Je také nemožné zpozdit procesem stažení z matky, jinak bude horší vzdát se.

Před nákupem musíte věnovat pozornost vzhledu mládě. Je nutné pečlivě prozkoumat zadek, protože dekorativní plemena mají nejzranitelnější místo - trávicí systém. Kněz by měl být čistý, nevyplavený, vlna není zmačkaná.

Oči a nos by měly být čisté, bez jakéhokoli výboje. Uši by také měly být čisté, přítomnost bodů, akné by neměla být bez povšimnutí.

Nejsladší králíci a načechraní jsou schopni stát se skutečnými přáteli pro rodinu. Předtím, než se však rozhodnete udělat takové zvíře doma, musíte se seznámit se všemi rysy jeho obsahu a také s návyky domácích mazlíčků.

Články na téma
LiveInternet