Králík bílý gigant albino: popis plemene

Dnes je plemeno králíků bílým obřím je jedním z nejběžnějších. Najednou byla tato zvířata tak žádaná, že položili základ pro vytvoření nových vysoce produktivních skály masa a masa -shock.

Historie původu

Králík Bely Giant byl poprvé chován na přelomu 19 a 20 století německými a belgickými biology a chovateli. Vědci čelili úkolu získat plemeno, které by mělo vysoce kvalitní bílou kožešinu, která byla v té době v kožešinovém průmyslu obrovská poptávka. Králík byl chován v důsledku překročení belgických obrů s miniaturní ústavou.

Historie původu

Vzhled králíků plemene bílého obra

Vědci po dlouhou dobu pracovali na konsolidaci nedostatku kožešinového pigmentace. Cíl byl dosažen až po 20 letech. V důsledku veřejnosti bylo nové plemeno zastoupeno s dobrými charakteristikami masa a vynikající bílou kožešinou.

Poznámka! Bylo exportováno velké množství zvířat, ale na pozadí změny klimatických podmínek většina z nich zemřela. V SSSR bylo jen málo zvířat, což se stalo důvodem zlepšení plemene.

Popis a charakteristiky plemene

Belgičtí obři - předci králíků Albinosovova

Popis a charakteristiky plemene

Bílý obr je králík, který vizuálně vypadá jako bílý kus vlny. Charakteristický představitel plemene s dobrou genealogií má následující rysy:

 • Tento typ domácích králíků je charakterizován přítomností prodlouženého těla;
 • Uši jsou rovné a mírně zaoblené na špičkách, jejich délka přibližně dosahuje asi 16 cm;
 • Plodnost žen. V každém vrhu přinášejí alespoň 7 králíků. Kromě toho jsou králíci dobře rozvíjeni mateřským instinktem, jsou to velmi starostlivé matky;
 • Hmotnost dospělých zvířat se liší v rozmezí 3,5-6 kg;
 • Během jejich života se jejich váha neustále mění, ale zároveň to záleží na třídě. Například elitní zástupce plemene během jednoho roku dosáhne 5,8 kg a králík druhé třídy již váží více než 5 kg;
 • Délka těla v průměru dosahuje 60 cm a obvod hrudníku je 37 cm;
 • Vlněný kryt je hustý;
 • Záda je široká a dostatečně rovná;
 • Končetiny jsou rovné a široké;
 • Oči zvířat nemají pigmenty, takže se zdají být červené kvůli průsvitným plavidlům.

Péče

Jak králíci vypadají jako bílí obři

Poznámka! V procesu chovu plemene před chovateli bylo úkolem odstranit tolik pigmentů z těla, aby na vlně nebyla žádná místa. Výsledkem je, že zvířata plemene bílého obra jsou albiny.

Péče

V péči jsou zvířata nenáročná, ale čistě fyzicky králíci, obři nebudou schopni žít v těsných buňkách. Toto je možná jedna z významných vad plemene. Zbytek podmínek obsahu se neliší od kmenů. Doporučuje se umístit buňky na dobře završená místa, kde nejsou žádné průvany a stabilně plus teplota.

Poznámka! V horkých dnech by zvířata měla mít příležitost skrýt se ve stínu.

Krmítka buněk jsou nainstalovány ve výšce svých nejmenších obyvatel. Neexistují žádné zvláštní požadavky na výživu: v létě - jsou to koncentráty a sušené zelené a v zimě - seno a složené krmivo. Pravidelně ve stravě je nutné zavést větve stromů.

Chov plemene bílého obra

Buňky pro udržení velkých králíků

Chov plemene bílého obra

Zástupci plemene bílého gigantu jsou docela jednoduše rozvedeni. Jejich lov probíhá stabilně a pravidelně. Jak již bylo zmíněno, nejméně 7 mláďat dává ženě ve vrhu, obvykle se počet pohybuje od 7-10 králíků.

Důležité! Jíst a šlapání jejich mláďat mezi ženami bílého obra je raritou.

Během laktace neexistují žádné problémy s mlékem, ale někdy se u zvířete může stále vyvíjet mastitida. Zpravidla k tomu dochází po 2-3 okrol a při udržování zvířete v uzavřené místnosti. Pro vyřešení problému se farmář doporučuje nahradit číslo opravy žen.

Fraper se vyskytuje ve věku 5-6 měsíců. Silně se nedoporučuje nadměrné vystavení mužů, od té doby začnou rychle přibírat na váze a jsou vhodné pouze pro porážku.

Novorozená mláďata rychle přibírají na váze. Pokud nakreslíme analogii, rostou jako brojlerové kuřata. S výhradou pravidel údržby, výživy s vysokou kvalitou, váha dvou měsíčních králíků dosahuje 2 kg.

Výhody a nevýhody

Plán očkování proti králíkům

Poznámka! Rychlý růst a vývoj, stejně jako silná imunita, je pozorován u těch mláďat, kteří po dlouhou dobu konzumovali mateřské mléko. Nejvhodnější čas k jejich exkomunikování od matky - po dvou měsících.

Výhody a nevýhody

Albínský králík mezi domácími odrůdami je elita. Je to kvůli velkému počtu dominantních rysů, protože to nebylo za nic, co by toto plemeno bylo považováno za základ pro vylučování mnoha jiných plemen.

VýhodyNedostatky
 • Kvalita kožešiny. Kůže králíků tohoto plemene má vynikající kvalitu a při zpracování je velmi ceněna. Proto má zemědělec, který pěstuje bílý obří, příležitost prodat nejen masné výrobky, ale také kožešinu.

 • Occasrection. Ve srovnání s jinými plemeny existuje více časných ranných, ale stále zvířata prokazují dobrou míru přírůstku hmotnosti. Pokud je to žádoucí, může být maso hodnoceno již ve věku 3-4 měsíců.

 • Dospělí králíci obsahovaní za správných podmínek dosáhnou hmotnosti 5 kg. I mezi plemeny masa je tento indikátor pevný.

 • Špatné přežití kvůli tendenci k velkému počtu různých nemocí.

 • Poměrně často se rodí mláďata s neobvyklou postavou.

 • Problémy s tlapy se často vyvíjejí. Tělesná hmotnost je velká, což způsobuje vzhled kukuřice.

 • Ženy po okrolu podléhají rozvoji podnodermatitidy a mastitidy, takže zemědělce musí pečlivě sledovat zdravotní stav domácích zvířat.

Králík bílý gigant albino: popis plemene

Zdravá strava pro domácí mazlíčky

Obří králíci z Bely mají velké množství převládajících rysů, ale přesto dochází k nedostatkům. Chcete -li úspěšně růst hospodářských zvířat, musíte se seznámit s nuancemi růstu, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám zvířat. Aby se zabránilo rozvoji nemocí, je nutné přísně pozorovat sanitární a hygienické normy a v včasné očkování.

Články na téma
LiveInternet