"Dehinel" pro kočky

Popis a charakteristika

Každý majitel domácího mazlíčka ví, že domácí mazlíčci musí provádět preventivní opatření k vyloučení. K tomu se zpravidla používají speciální nástroje, které jsou zakoupeny v obchodech pro domácí zvířata. Jedním z účinných a dobře propuštěných antigelmitů je „dehinel“. Další informace o jeho aplikaci se dozvíte z článku.

Popis a charakteristika

„DeHinel“ je kombinovaný antiparazitický lék používaný k záchraně zvířete před různými helminty, zejména z páskových červů, kulatých červů.

Věděl jsi?V roce 1976 byl otevřen jev, který se jmenoval "Syndrom kočky s vysokou vysokou výškou““. Mluvíme o reflexu zvířete, když padáme z výšky do padání na tlapky. Studie popsala případ, kdy Murka padla ze 16. patra a nedostala jediné poškození.

Nástroj se zvažuje nepřístupné pro zdraví domácích zvířat. Patří do čtvrté třídy. Obvykle, s jeho používáním v kočkách různých plemen a věku, neexistují žádné komplikace.

Můžete si ji zakoupit v řetězci lékárny a mazlíčků. Nákup receptů není nutný. Druh produkuje KRKA (Slovinsko).

Chemické složení léčiva

Chemické složení léčiva

V léku jsou dvě aktivní látky: Pirantel v množství 230 mg a Prazikantel, který obsahuje 20 mg. Antiparazitické činidlo se také produkuje s přidáním dalších prvků: kukuřičný škrob, mikrokrystalická celulóza, polyvidon, hořčík stearata, koloidní nepravidelný křemen, gypromelóza, polyethylenový glykol, oxid titanový oxid, oxid titanový oxid.

Věděl jsi?Nejstarší pozůstatky domácí kočky se dnes nacházejí na Kypru. Archeologové je připisují 7500 g. před naším letopočtem. E. Zvíře bylo pohřbeno s osobou.

Forma dávkování

„DeHinel“ se vyrábí v oválných tabletách v bílé skořápce, které musí být podávány zvířatům ústy. Jeden balíček, krabice nebo puchýř obsahuje 1, 2 nebo 10 tablet.

Forma dávkování

Je možné dát kočkám „DeChinel“

Droga je k dispozici ve dvou epizodách. První - určené speciálně pro kočky, které je uvedeno na obalu. Druhý - nazýván „Dehinel Plus“ a navržený pro psy. Tento lék by neměl být podáván kočkám.

Provozní princip

Jedna z aktivních látek léčiva - Prazikantel - vede k blokování vazby nervů centrálním nervovým systémem, výskytu ochrnutí a smrti Cestodes. Akce tohoto prvku je rychlá. Jeho vylučování z těla dochází pomocí

Druhá aktivní látka - vložení pyrantelu - vyvolává paralytický stav a smrt nematod. Je částečně absorbován střevami, odstraněn výkaly.

Důležité!Navzdory skutečnosti, že lék je uvolněn bez předpisu, stojí za to pouze po konzultaci s veterinářem, který by měl malovat dávkování, frekvenci a frekvenci příjmu.

Indikace pro užívání léku

„Dehinel“ je navržen tak, aby léčil a zabránil helminthiasis u koček starších 3 týdnů.

Charakteristické příznaky nemoci jsou:

  • ostré hubnutí;
  • nedostatek chuti k jídlu;
  • ;;
  • Identifikace v židli parazitů;
  • Bloating;
  • zácpa;
  • pomalý stav;
  • zvýšení tělesné teploty;
  • Bledý ze sliznice.

Je možné dát kočkám „DeChinel“

Pokyny pro použití léku

Standardní dávka produktu se počítá podle vzorce: 1 tablet na 4 kg živé hmotnosti zvířete:

Hmota koček, KG Počet tablet
1,0–2.0 Polovina tabletu
2.1–4,0 1 PC.
4,1-6.0 1,5 ks.
6.1–8.0 2 PCS.

Tablety dávají zvířata ráno, během krmení, míchání je v malém množství jídla. Pro účely prevence je lék dána jednou za čtvrtinu. Ošetřil je, pokud jsou detekovány charakteristické příznaky nemoci. Poté, co byly tablety poskytnuty zvířeti, musí si člověk umýt ruce mýdlem.

Provozní princip

Vedlejší účinky a kontraindikace

Obecně je produkt dobře tolerován zvířaty. Nepříznivé účinky nebyly vidět. Lék není určen k použití v koťatech, která nedosáhla věku tří týdnů a hmotnosti 1 kg. Nemělo by být také dáno těm zvířatům, která mají individuální nesnášenlivost. Po konzumaci léku mohou mít takové kočky zvracení a průjem. Droga je zakázána pro použití, protože to nebylo testováno na zvířatech, která nesou potomky.

Přečtěte si také,

Je důležité jasně dodržovat pokyny pro lék nebo doporučení veterináře ohledně dávky a frekvenci přijímání. Pokud dojde k mírnému překročení dávky, pak nejsou dodržovány vedlejší účinky zpravidla. Při použití nadměrného počtu tablet dochází k porušení trávicího systému, zvracení, průjem. Pokud jsou krátkodobé, pak zvíře nepotřebuje pomoc. Porušení by se brzy mělo zotavit.

Indikace pro užívání léku

Podmínky skladování

Jak naznačuje výrobce, Lék lze použít do 2 let po jeho vydání. Pokud byl tablet rozdělen na polovinu, pak může být uložen na měsíc a poté využít.

Skladování léčiva by mělo být prováděno v podmínkách místnosti při teplotě, která není vyšší než +25 ° C, ne nižší než 0 ° C, nedostatek vlhkosti a vystavení slunečnímu světlu. Mělo by to být nepřístupné pro děti a domácí zvířata, daleko od jídla a pití.

Důležité!Než dáte drogu zvířeti, měli byste se seznámit s datem vypršení platnosti. Pokud vyprší, pak je zakázáno krmit je kočkou. To může poškodit její zdraví.

Analogy a ceny

Prostředky podobné v akci a složení je. Veterináři pro odvodnění koček také předepisují následující léky, které obsahují jednu z podobných účinných látek:, „aziny“, „alben-s“, „drontsit“, „silné“, „tablemy“,

Balení se dvěma tabletami DeChinel v Rusku stojí asi 180 rublů.

Pokyny pro použití léku

Výsledkem je, že „DeChinel“ je efektivní nástroj, který lze použít k odstranění nebo zabránění různých helmintům u koček. Je důležité dodržovat pokyny a ne samo -medicate. Abyste neublížili domácímu mazlíčku, musíte se dostat konzultace s veterinářem.

Články na téma
LiveInternet