Černá a bílá kočka s bílými prsy a tlapy: plemena

Kombinace bílých a černých barev v barvě koček činí jejich vzhled spíše neobvyklým. Nejčastěji mají černý odstín a bílá je prezentována ve formě malých míst na vlně. Stojí za zmínku, že černá a bílá kočka není nějaká samostatná plemeno. Tato barva se vyskytuje u zástupců různých plemen.

Rysy zbarvení

Kombinace černé s bílou v kočkách má řadu funkcí. Mezi nimi lze rozlišit následující:

  • Jedinečnost. Tuto barvu lze nazvat jedinečnou, protože není možné splnit dvě identické černé a bílé kočky. Mnohonásobná místa budou mít vždy jiné místo.
  • Rozestupy na tlapkách. U koček, jejíž vlna je malovaná ve světlých a tmavých tónech může mít na tlapách dva -tónové polštářky. Jedna část z nich je natřena v tmavých barvách a druhá je růžová.
  • Neobvyklá barva očí. Většina koček s černou a bílou vlnou má neobvyklé oči malované zeleně. Někdy existují zvířata, ve kterých je každé oko malováno v různých barvách.

Rysy zbarvení

Kočka s černou a bílou vlnou

dodatečné informace! Nejčastěji existují kočky s asymetrickým dvoubarevným zbarvením. Plemena se symetrickými barvami jsou poměrně vzácná a drahá.

Tři typy barev

Existují tři typy černobílých barev, které se nejčastěji vyskytují u domácích zvířat:

  • dodávka. U takových zvířat je většina podsady natřena bílá. V ocasu převažují tmavé vlasy, za ušima a někdy nad očima. Také černé skvrny jsou vidět po stranách nebo na tlapách. Kočky s touto barvou vypadají velmi krásně, a proto se často účastní výstav.
  • Bicolor. Charakteristickým rysem takové vlny je převaha tmavé barvy. Tento typ barvy může zahrnovat černé kočky s bílým prsem. Někdy jsou oblasti se světlými vlasy umístěny na bradě nebo tlapkách. Světelné skvrny se mohou lišit a lišit se ve svých velikostech.
  • Harlekýn. Tento typ barvy se podobá bicoloru, protože v něm převládá také světlý odstín. Tmavé skvrny jsou náhodně umístěny po celém těle koček. Skvrny se mohou od sebe lišit ve formě. Někdy se podobají určitým symbolům nebo postavám.

Tři typy barev

Bicolor je nejběžnějším zbarvením dvoukolorových mazlíčků

Populární plemena

Existuje obrovské množství různých plemen koček s neobvyklou dvěma tónovou barvou. Mezi milovníky domácích mazlíčků je však populární pouze osm z nich.

Kornish-Rex

Tato domácí zvířata s neobvyklým názvem se liší od ostatních plemen s krátkou vlnou, protáhlými tlapkami a dlouhým kufrem. Mají také jedinečnou barvu zvanou Tuxedo. Basstles s tlapkami jsou natřeny v bílé barvě. Zbytek těla je pokryt tmavými vlasy.

dodatečné informace! Kornish-Rivers mají jasné a neobvyklé oči. Mohou být natřeny v olivových, žlutých a zelených barvách.

Populární plemena

Kornish-River s neobvyklou černobílou barvou

Bobtail

Zástupci tohoto kočičího plemene mají všechny tři typy barev vlny. Charakteristickým rysem těchto koček je jasná oblast umístěná pod tlamcem. Navenek, toto světelné místo se podobá obrácenému písmenu „V“. Mezi jiné výrazné rysy bobtailů, malých tlapků, krátkého ocasu a dlouhých antén lze rozlišit.

Maine Coon

Toto plemeno je mezi milenci velmi populární, aby zahájili domácí kočky. Nejčastěji jsou Maine Coons malovány v tmavých tónech. Někdy jsou však nalezena zvířata s dvěma tónovou barvou. Většina těla této načechrané kočky je pokryta tmavými vlasy. Na tlapách a prsou lze vidět drobné rozptýlení vyčištěné vlny.

dodávka

Rozhodli se pojmenovat tyto kočky na počest jednoho z typů zbarvení, protože jejich vlna je téměř všechno jasná. Tmavé skvrny se nacházejí na hlavě a na ocasu. Méně běžně roste černá vlna na nohou.

sibiřský

Sibiřské kočky je obtížné zmást s jinými plemeny, protože jejich tělo je viditelné neobvyklým vzorem sestávajícím z několika míst. Mají velmi jasné obrysy a neobvyklý tvar.

Vliv zbarvení na charakter

Two -Color Cat of Sibirian Breed

dodatečné informace! Oči sibiřských koček mají jasně malované nažloutlé duhovky s nazelenalým odstínem.

Ozdobný

Barva Neva Maškarní kočky se liší od barvy jiných plemen. Jejich místa nemají jasné hranice, a proto odstíny mají hladký přechod. Barva zástupců maškarního plemene je asymetrická. Někdy však najdete zvířata se symetrickou barvou.

Manchec

Jedná se o černá kočka s bílým prsou, která se liší od ostatních zástupců koček s protáhlým tělem a malými tlapkami. Navenek takové kočky vypadají velmi roztomilé a neobvyklé. Jsou velmi klidní a ideální pro údržbu doma.

Ragamaffin

Jedná se o velké černé bílé kočky s velkým protáhlým tělem. Mají dlouhou vlnu a velký ocas. Tělo je téměř úplně malované jasně barvou, tmavé skvrny se občas nacházejí.

Zajímavosti

Dvoubarevný ragamaffin s tmavě šedým zbarvením

Vliv zbarvení na charakter

Povaha koček, které jsou malovány černobíle, má následující rysy:

  • Udržitelnost. Dokonce i ve stresových situacích se chovají klidně a nevykazují agresi.
  • Smyslnost. Domácí mazlíčci se dvěma -taneční vlnu jsou velmi smyslné a vždy pochopte, kdy podporovat majitele a zůstat s ním.
  • Poslušnost. Taková zvířata jsou velmi poslušná a rychlá -snadno navázaná kontakt.

dodatečné informace! Kočky primárně nemyslí na sebe, ale o jejich pánovi. Pro ně není uspokojení svých vlastních potřeb na prvním místě.

Zajímavosti

Existuje několik zajímavých faktů o černých koťatech s bílými tlapkami a skvrnami na těle. Například, dvěmatová barva koček byla považována za manželství po dlouhou dobu a teprve na konci roku 1969 se jim mohla účastnit výstav.

Tato zvířata jsou nezávislá a nezávislá, takže jsou schopni přežít bez vnější pomoci. Jsou odolné vůči stresovým situacím a nikdy nezačínají jako první, kdo projeví agresi. Tato zvířata milují lidi a klidně s nimi vycházejí pod stejnou střechou.

Černobílé kočky jsou neobvykle krásná domácí mazlíčci, kteří mají atraktivní dvou tónové zbarvení. Lidé, kteří chtějí takové domácí mazlíčky vytvořit, by se měli předem seznámit se svými hlavními rysy a plemeny.

Články na téma
LiveInternet