Pláno psů labradudl (směs pudlíka a labradoru)

Labradudl dnes patří k návrhářským plemenům psů, která nikde oficiálně nejsou zaregistrována. Byli chováni v důsledku překročení velkého pudlíka a labradoru. Toto plemeno překvapivě začlenilo nejlepší vlastnosti od svých předků, což majitelé mazlíčků vysoce oceňují. Australský labrador obdařil plemeno láskou k člověku a neomezenou laskavostí a pudlem - speciální hypoalergenní vlasy.

Historie původu plemene

Plemeno psů labradudl je směs pudlíka a labradoru. Poprvé se v roce 1989 narodil kříž mezi zvířaty. v Austrálii. Experiment byl proveden za účelem vytvoření ideálního vodicího psa, který nezpůsobí alergické reakce u jeho majitelů s vlnou.

Historie původu plemene

Externí známky Labradudl

Slavný psovod a specialista na. Conron překročil své domácí mazlíčky pudlem, v důsledku toho, který se Labradudli narodil na světle po 9 týdnech.

Poznámka! Hlavním úkolem chovu tohoto plemene je získat průvodce psů s intelektem Labrador a hypoalergenní vlny jako pudl.

Dnes je plemeno v Austrálii a USA vysoce oceněno, používají se jako záchranáři.

Funkce a popis

Labrador a pudle - předci plemene

Funkce a popis

Mluvíme o dobrém a neuvěřitelně chytrém pes, který má následující charakteristické rysy:

 • Další jména plemene: Labradoodle, Labradudl a australský Labradudl;
 • Průměrné náklady na psa jsou asi 650 dolarů.;;
 • Toto plemeno může mít tři typy - standardní, střední a miniaturní. Výška v kolísách může kolísat v rozmezí 35-65 cm, v závislosti na typu;
 • Hlavním problémem při péči o psa je potřeba jej pravidelně řezat;
 • Hmotnost miniaturního typu není vyšší než 15 kg a standardní - až 42 kg;
 • Průměrná délka života je 13-15 let;
 • Barva je černá a bílá, různé odstíny červené a čokolády.

Jak odlišit kobberdog od Labradudl

Labradudl miniaturní, střední a běžné velikosti

Poznámka! Existuje několik typů plemene: labrador-puod 50/50 a labrador-puod 25/75. V prvním případě je obtížné odlišit domácího mazlíčka od Labradoru, jediný rozdíl mezi vlnou. Ve druhém případě je vzhled spíše jako pudlíci.

Jak odlišit kobberdog od Labradudl

Od roku 2012. Australský Labradudl začal být nazýván australským kobberdogem, aby vyloučil jakýkoli zmatek. Jedná se však o úplně jiné plemeno, jejich rozdíly jsou v délce a hustotě vlny.

Kobberdogové mají mírně zvlněné nebo rovné, silné a dlouhé. Labradudli, naopak, je kudrnaté, ale ne tak silné a dlouhé.

Povaha a účel Labradudi

Díky silné a husté vlny se domácí zvíře cítí pohodlně i za nepříznivých povětrnostních podmínek, což z něj učinilo nepostradatelný asistent pro záchranáře. Díky ostrému šňupání pomáhá toto plemeno při hledání nebezpečných látek a drog. Jsou také často používány v kanysterpii, protože je snadné s nimi sportovat.

Otázka hypoalergenticity

Jak již bylo zmíněno dříve, vlna Labradudoli je hypoalergenní, ale jsou lidé, kteří jsou příčinou vývoje alergické reakce, psí lupiny nebo sliny. V tomto případě i holohlavý pes vyvolá alergii.

Důležité! Pokud si koupíte obvyklé mestizo pudlíka a Labradoru, není to skutečnost, že domácí mazlíček bude vlastní kvalitě labradudl.

Labradudl školení a vzdělávání

Díky svým inteligentním předkům má plemeno vysokou inteligenci a rychle se snadno trénuje a lze snadno trénovat. Doporučuje se zahájit třídy, jakmile se domácí mazlíček objeví v domě.

Poznámka! Pokud není možné štěně trénovat sám, musíte se obrátit na psovody.

Petamianská péče

Péče o plnokrevný mazlíček je jednoduchá. Hlavními povinnostmi majitele je pravidelně česat psa a pravidelně odříznout spleti, zejména v očích, nose a ústech, stejně jako konečníky a genitálie. V extrémních případech můžete koupat pouze domácího mazlíčka.

Každý týden musíte zkontrolovat stav uší. Přebytečná síra je odstraněna speciálním mlékem a ušním hůlkou.

Problémy s výživou

Neexistují žádné zvláštní požadavky na výživu. Stejně jako všichni psi potřebují vyváženou a plně naplněnou stravu, která se vyvíjí podle standardů. Je povoleno krmit hotové průmyslové kompozice nad prémiovou třídou.

Poznámka! I když jen zřídka, ale labradudy mohou vyvinout potravinové alergie a nesnášenlivost na určité produkty.

Povaha a účel Labradudi

Hotové průmyslové krmivo pro psy pro psy

Jak vybrat štěně

Štěňata Labradudl stojí asi 600-2000 dolarů.* Během nákupu byste měli věnovat pozornost věku dítěte. Čím menší je, tím snazší bude přizpůsobit se mu v novém prostředí.

Všichni pes by měl mít také všechny dokumenty: povolení k pletení, očkování, registrace v Evropské australské asociaci Labradudsi.

Důležité! Při výběru domácího mazlíčka byste měli analyzovat úroveň jeho zvědavosti, hravosti a také se zeptat na přítomnost těchto vlastností u rodičů.

Plemeno je běžné, ale ne na území post -sovietského prostoru. Pro Rusy je lepší koupit štěně v jediné moskevské školce „Krásné chlápky“ nebo v zahraničí.

Otázka hypoalergenticity

Puppy Labradudl

Nejlepší přezdívky pro Labradudy

Doporučuje se zdržet se složitě vyslovených a dlouhých jmen, jinak si bude těžké si zapamatovat mazlíček.

Můžete trochu zavolat takto: laky, náklonnost, přenosu, Linda, Hermiona, Gina.

Můžete nazvat muž toto: Rich, Ricky, Rocks, Edwis, Jack, Wind, Kudryash. Dítě.

Výhody a nevýhody plemene

Labradudl je jedinečný pes, který má velké množství převládajících funkcí. Hlavní z nich:

 • jednoduchost péče;
 • dobré zdraví;
 • Ostrá mysl, pes je snadno trénován;
 • minimální pravděpodobnost rozvoje alergických reakcí;
 • nedostatek agrese;
 • Láska k venkovním hrám.

Pokud jde o nedostatky, rozlišuje se tendence k hyperaktivitě, potřeba střihu. Takový pes nechrání a není vhodný pro starší lidi.

Labradudli jsou úžasná stvoření, která se mohou stát skutečnými oddanými přáteli a členy rodiny. Hlavní věc je koupit čistokrevného zástupce plemene.

*Ceny v článku jsou uvedeny na leden 2020.

Články na téma
LiveInternet