Kartáčování psa ke psovi ultrazvukem bez anestézie

Kosmetické problémy, které se na první pohled mohou zdát maličkosti, v průběhu času jsou schopny dávat poměrně obtížné komplikace. V průběhu mnoha studií bylo prokázáno, že aby zabránila vývoji nemocí trávicího traktu psa, musí být otřesena zuby a monitorovat stav ústní dutiny. Dnes, téměř na každé veterinární klinice, se provádí bezpečný, efektivní a přijatelný postup - ultrazvukové čištění se scalerem.

K čemu to je

Většina domácích mazlíčků, zejména těch, kteří žijí v bytě, je zbavena příležitosti k tomu, aby se jejich ústní dutinu uklidila pomocí trávy a holí. Malé krmivy mají také negativní dopad na stav stoliček, které nejen porušují přirozenou úroveň kyselosti v ústní dutině, ale také vedou k jeho chronickému ucpávání. Na pozadí změn mikroflóry se toxiny rozlišují v důsledku aktivního života patogenních organismů, tvoří film, který přispívá k ukládání minerálů v průběhu času.

K čemu to je

Pes s okouzlujícím úsměvem

Jaké jsou výhody kartáčování pro psa

Kartáčování zubů psa ultrazvukem se provádí zcela bezbolestně, samozřejmě, pokud byl domácí mazlíček doručen na veterinární kliniku ne s akutní bolestí zubů. Pokud je domácí mazlíček zdravý, je stále pravidelně vyžadováno provádět hygienické čištění ústní dutiny domácího mazlíčka, protože to zachrání jeho život, zabrání rozvoji řady nemocí. Hlavní převládající rysy ultrazvukového čištění:

  • zajištění správného zdraví zvířete;
  • Prodloužení životnosti moláru nespadají déle;
  • Prevence a/nebo eliminace zánětu sliznic membrán ústní dutiny zvířete;
  • Poskytování čerstvého dýchání.

Postup ve velké většině případů je dobře tolerován domácími mazlíčky, protože nezpůsobuje pocit nepohodlí nebo bolesti. Netrvá dlouho, takže domácí mazlíček nemá čas unavit.

Jaké jsou výhody kartáčování pro psa

Zubní deska a kámen u psů

Rysy ultrazvukového kartáčování zubů u psů bez anestézie

Odstranění tataru u psů s ultrazvukem bez anestézie má své vlastní vlastnosti. Provádí to domácí zvířata s klidným charakterem, protože ne všechna plemena tolerují anestezii, zejména dekorativní. Navzdory skutečnosti, že veterináři mohou vypočítat požadovanou dávku anestezie s vysokou přesností, upřednostňují postup bez něj provádět postup.

Anestezie ve 100 % případů se nepoužívá, pokud je čištění prováděno dospělým starším 5 let, protože pravděpodobnost, že se zvíře nemusí probudit, se výrazně zvýší. Pokud se domácí mazlíček bojí bzučení aparátu a periodického postřiku vody, je nervózní, dezorientovaný a agresivní, pak se nemůžete obejít bez anestézie. Zpravidla, velcí psi s nepředvídatelným a agresivním charakterem to potřebují, je docela obtížné je opravit ve vhodné poloze.

Poznámka! Anestezie může být obecná a místní, první se používá hlavně tak, aby zvíře nezažilo stres.

Příprava na ultrazvukové čištění

Postup nevyžaduje zvláštní přípravu. Na několik dní se doporučuje domácí mazlíček, aby začal dávat sedativa rostlinného původu doporučeného veterinářem. V procesu čištění ústní dutiny sníží vzrušení, proto bude práce zubaře zjednodušena prací veterináře.

Den před ultrazvukem se také důrazně doporučuje, aby pes mohl vyhodit veškerou svou energii. Musíte s ní chodit déle na čerstvém vzduchu, hrát aktivní hry, pak bude domácí mazlíček klidnější.

Důležité! Aby se zabránilo vzhledu zvracení, nelze pes krmit 8-12 hodin před postupem. Voda může být spotřebována v neomezeném množství.

Pokud je předem známo, že domácí mazlíček nedovolí cizinci, aby se dotkl a bude na to agresivně reagovat, pak předběžně před anestezií, je lepší podstoupit lékařské vyšetření a ujistit se, že nedochází k kontraindikaci. Musíte provést krevní test, zkontrolovat práci srdce a ledvin.

Rysy ultrazvukového kartáčování zubů u psů bez anestézie

Před a po ultrazvukovém čištění ústní dutiny

Jak je ultrazvukové čištění bez anestézie

Před několika desítkami let byla ústní dutina vyčištěna mechanicky, pomocí háčků, které daly člověku a bolestivé pocity zvířete.Moderní veterinární medicína a stomatologie umožňuje postup rychle, efektivně a zcela bezbolestně.

K kartáčování zubů z kamene se použije speciální zařízení, které se nazývá scaler. Ovlivňuje problémové oblasti s ultrazvukovými vlnami, fyzický efekt chybí. Pomocí scaleru je možné odstranit kameny nejen z povrchu zubů, ale také v dásních. K zařízení jsou připojeny různé trysky, které lze změnit tak, aby fungovaly co nejvyšší kvalitu.

Trvání postupu je v průměru od 40 minut do 1,5 hodiny. Po čištění se provádí ústní dutina pro dezinfekci a destrukci patogenní mikroflóry.

Jak dlouho výsledek trvá

Není třeba provádět postup ultrazvukového čištění příliš často. Optimální frekvence - každých šest měsíců. Během tohoto časového období výsledný plak nedosáhne kritických rozměrů a lze jej snadno odstranit.

Pokud vlastník monitoruje čistotu ústní dutiny zvířete a pravidelně si čistí zuby, můžete snížit frekvenci postupu jednou za 1-2 roky. Pohodlné zubní kartáčky a speciální hygienické výrobky se prodávají v obchodech pro domácí zvířata a veterinární lékárny, jejichž složení je určeno pro psy.

Příprava na ultrazvukové čištění

Vzhled ultrazvukového scaleru pro kartáčování zubů

Poznámka! Nemůžete používat lidské zubní kartáčky, protože zvíře si zbytky neuvědomí.

Kolik to může stát

Náklady na postup se výrazně pohybují od města, prestiž veterinární kliniky a použité přístroje. Analýza trhu ukázala, že cena je od 1 500 do 7 000 rublů.

Jak je ultrazvukové čištění bez anestézie

Zubní pasta a štětce pro psy

Aby milovaný mazlíček nemá problémy s ústní dutinou, musí majitel nejen pravidelně provádět ultrazvukové čištění, ale také ho krmit vysokou kvalitou vyváženou potravou a dodržovat pravidla denní hygieny.

Články na téma
LiveInternet