Kotu kurdyuk: normy a známky patologie

Mnoho majitelů si všimne, že jejich domácí mazlíček má v průběhu času malé zavěšené bříško. Někteří to považují za zcela obyčejný projev související s věkem, jiní si myslí, že zvíře bylo nemocné nebo ostře hubnutí. Tento článek zváží, proč má kočka na břiše kůže, zda se jedná o příznak nemoci a co s ním je třeba udělat.

Kurdyukovy funkce

Kurdyuk nebo taška na žaludku má mnoho domácích mazlíčků u mnoha mazlíčků. Sečteno a podtrženo, že je méně patrné u načechraných koček, zatímco na hladkém obhajovaném nebo plešatém manifestu je mnohem patrnější. Kotyuk u kočky se táhne dolů k zadní nohou. V tloušťce to může být velmi odlišné. Toto není patologie, pokud linka pluity není více než 3-5 cm. Přebytek těchto velikostí však přesahuje normu a může být příznakem řady nemocí.

Kurdyukovy funkce

Jak vypadá Kotu Kurdyuk

Je těžké říci, jaké funkce má podobné bříško a jaký je důvod pro jeho výskyt. Někteří odborníci se domnívají, že silnější kůže, která postupně začíná viset, je nezbytná, aby zvíře chránilo před zraněním. Tento názor je potvrzen skutečností, že kočky ve volné přírodě často procházejí různými druhy keřů a překážek a další vrstva může chránit vnitřní orgány před poškozením. Kromě toho může další ochrana chránit před vážnými ranami v případě kousnutí většího predátora.

Druhá teorie vzhledu sáčku kotě na žaludku naznačuje, že se jedná o hromadění tukové tkáně. Během hladovění tělo používá akumulované tukové rezervy, a to i v tomto druhu ložisek. U ulic a divokých zvířat jim tyto zásoby poskytují přežití. Můžete sledovat stav Kurducker. Pokud zvíře hodně jí a vydatné, zvyšuje se břicha, stává se hustší. Pokud se velikost částí zmenší, tělo z těchto zásob kompenzuje chybějící kalorie.

Existuje jiná teorie, proč má kočka na břiše tašku - aby usnadnil proces pohybu. Kočky dělají mnoho rychlých a ostrých skoků. V pohybu je jejich tělo zataženo do řetězce. To vyžaduje, aby kůže nezpůsobila omezení pro natažení kloubů.

Důležité! Kočka visí v dolním břiše po ložisku a porodu. Projev takového břicha je proto zcela normální.

AFT funkce

Různé břicho u různých plemen není onemocnění

AFT funkce

Existuje řada plemen, pro které je visící žaludek v kočce naprosto normální jev. Podle statistik se podobné rysy nacházejí u zástupců těchto plemen, v jejichž genech jsou divoké a rodné předkové.

Nejčastěji je Kurdyuk u kočky vyjádřen v následujících plemenech:

 • sfinga;
 • Kornish-River;
 • Skotský-sigright;
 • Bengálsko;
 • Savannah;
 • Brit;
 • Chazi.

Poznámka! Kvůli nedostatku vlny se vzhled ochabnutí břicha v sfingu stává velmi patrným. Často se objeví poté, co se zvíře rozhodne kastrovat. To je jen rys plemene a vůbec to neznamená, že zvíře přejídá nebo je nemocné.

Příznaky nepohodlí zvířete

Visící kůže v kanadských sfingách

Skotský rovný -hlavičkový

Pokud je žaludek malý, neexistuje žádný otok a zástupce skotského rovného -aUp se cítí dobře, nebojte se a chovejte paniku. Pokud se po porodu nebo sterilizaci objeví rovná kočka kurdyuk na žaludku, je to také norma.

Bengálské kočky

Bengálské kočky jsou krásné, půvabné a připomínají domácí leopardy. Zřídka trpí obezitou, ale v nich se nachází také malý dort. Po dosažení určitého věku má kočka nejčastěji žaludek.

Savannah

Savannah je poměrně elegantní a půvabná kočka, ale i její Kurdyuk se může objevit v průběhu času.

Příznaky nepohodlí zvířete

Sama o sobě, pokud má kočka žaludek v oblasti zadních nohou, se nestane známkou nějakého druhu onemocnění. Na druhou stranu byste si měli myslet, zda Kurdyuk způsobí nepohodlí zvířete.

Přítomnost nepohodlí je obvykle doprovázena následujícími příznaky:

 • Zvíře bolí, pokud se dotkne žaludku. Kočka se začne žalostně procházet a snaží se vyhnout kontaktu s rukama člověka se vší silou;
 • Existuje řada omezení pohybů. Kočka se nemůže nebo se ani nesnaží někam skočit, odmítá hrát nebo běžet;
 • Puto`s Belly má významný vnější rozdíl. Objevují se červená nebo modrá skvrna;
 • Ztráta vlny je pozorována. Na žaludku se objevují patrné plešaté skvrny;
 • Odmítnutí jídla, snižování hmotnosti zvířete, zvracení, průjem;
 • Obecné zhoršení státu a zdraví domácího mazlíčka.

Známky patologického stavu

Hlavními patologickými rysy jsou významné zvýšení břicha, přítomnost pevných útvarů. Kurdský žaludek není příznakem, ale zvýšení a zhutnění této oblasti může naznačovat řadu odchylek. Mezi nimi:

 • zácpa;
 • zvýšená tvorba plynu;
 • Porušení jater, ledvin;
 • Neoplazmy;
 • porušení integrity močového měchýře;
 • Problémy s trávicím traktem;
 • Inguinal Hernia;
 • Samice mají projev mastitidy, kterou lze odstranit pouze operací;
 • Mrtvé ovoce umístěné v děloze, ze kterého bude také nutné se zbavit operace.

Důležité! Pokud si vlastník zvířete všimne chování, které je neobvyklé pro jeho domácí mazlíčky, ztráta chuti k jídlu nebo pečeti v břiše, stane se to důvodem návštěvy veterináře.

Normy Kurdyuk

Malý měkký záhyb, ohýbající se o 3-5 cm, to je norma. Kromě toho je v pořádku, pokud se Kurdyuk při chůzi nebo běhu zvířete houpe a dotýká se vnitřních stěn tlapky.

I když se břicho navenek jeví velmi velké, ale zároveň kočka pokračuje dobře, zůstává hravé a aktivní, nepropadejte paniku. Když se objeví vážná úzkost, měli byste mazlíčka ukázat veterinárnímu lékaři.

Můžete se také pokusit přivést domácího mazlíčka do vhodnější formy. K tomu je nutné jasně dávat části krmiva a poskytnout příležitost zvířete zapojit se do aktivních her.

Je dobré, pokud je majitel schopen každý den věnovat kočku čas, což umožňuje mazlíčku běžet po luku nebo překonat různé překážky.

Známky patologického stavu

Vzhled zavěšeného břicha po porodu

Přítomnost kurducking tedy není příznakem nemoci. Stejně jako lidské tělo, tělo zvířete podléhá změnám, které se mohou projevit ve formě ochablého břicha. To však neznamená, že taková nevýhoda způsobí, že majitel miluje svého mazlíčka méně.

Články na téma
LiveInternet