Je to nutné a jak často můžete psa umýt?

Je letní koupání dost?

Jak často můžete psa umýt a zda je nutné to vůbec udělat? Tuto otázku položí všichni chovatelé začátečníků.

Zkusme to přijít na to.

Je letní koupání dost?

Koupání - je nejdostupnější způsob, jak udržet vlnu zvířete čistý a chránit ji před parazity. Existuje mnoho psů, kteří jsou připraveni plavat s kýmkoli a s jakýmkoli. Ale jsou tu ty, které za žádných okolností nemůžete zatáhnout do vody. Jak být?

Jak často musíte umýt?
- Rád plavám!..

Nevěděl, jak často můžete psa vykoupat, měli byste se obrátit na veterináře, protože názory milovníků zvířat o tomto odchylce. Tři pohledy na mytí PET jsou současně mezi neprofesionály:

  • Pes je koupaný ne více než 1-2krát ročně, nejlépe v létě;
  • Pes se koupá jednou za 7-10 dní;
  • Pet se podle potřeby umývá.

Poslední možností je nejsprávná, protože frekvence mytí zvířete závisí na míře znečištění jeho vlny. Takže po dlouhé procházce v dešti, během které se pes podařilo vypadnout do bahna, bude docela rozumné jej vykoupat, bez ohledu na to, kdy byl proveden předchozí postup. Jedno letní koupání v tomto případě zjevně nebude stačit.

Jak často musíte umýt?

A přesto podrobněji analyzujeme, kolikrát potřebujete umýt psa a na čem to záleží:

  1. Místo bydliště psa. Pokud pes žije na ulici nebo v voliéře, pak není často nutné ho umýt. Koupání pro takové psy pravděpodobně není hygienické, ale preventivní postup, se kterým se zbavují blech a dalších parazitů. Pokud zvíře žije v bytě a spí v posteli majitele, budete ho muset vykoupat několikrát týdně.
  2. Plemeno. Čím měkčí vlna psa, tím více nečistot se na ní hromadí. Z tvrdé vlny, nečistot a prachu jsou lepší. Například plemeno Shelti Psi s tvrdou vlnou se omývají ne více než 1 čas za měsíc. Soft York potřebuje týdenní koupání.
  3. Přítomnost rodinných alergií na vlnu. Pokud má majitel psa alergii na vlnu, bude se zvíře muset častěji vykoupat. Pomocí speciálního šamponu je možné umýt lupy a tuk z vlny, které vyvolávají alergické reakce. Ale nevědět, jak často můžete psa umýt šamponem, můžete vážně poškodit zvíře a vyvolat kožní onemocnění. Před použitím produktu proto musíte pečlivě přečíst pokyny.
Čistící prostředky
-trochu!..

Frekvence koupání psa také závisí na přítomnosti svědění kůže a počtu procházek s domácím mazlíčkem na čerstvém vzduchu. Psi absorbují většinu alergenů skrz pokožku. Koupání vám umožní odstranit dráždivé látky ještě předtím, než se proniknou do těla. Pokud pes leží v písku během každodenní procházky, prachu nebo koupání v kalužích, budete ho muset neustále vykoupat. To se přirozeně netýká situací, kdy pes právě barvil tlapky. V tomto případě je dostačující k jejich otření mokrým ručníkem.

Čistící prostředky

Pro praní zvířat používejte speciální zooshamps. Konvenční hygienické výrobky určené pro lidi, vlna psích není vhodná kvůli různým vlastnostem kůže. U zvířat může takový šampon vyvolat alergii.

Jak si umýt doma?
Šampony

Výběrem dobrého léku na mytí psa byste měli přednost bezbarvým tekutinám, které neobsahují barviva. Šampony psů jsou děleny typy vlny. Univerzální produkty nejsou vždy tak dobré, jak se říká v reklamě. Například k vyčištění vlny Yorkshire teriéra nebo tvrdého klouženého klouže, je rozhodně lepší je nepoužívat.

Jak si umýt doma?

Například umytí psa doma v malé vaně potřebujete:

  • zásoby několika ručníky;
  • koupit speciální šampon;
  • Nasaďte si staré oblečení s dlouhým rukávem (zachrání vaše ruce před poškrábáním, které se objeví, pokud se zvíře odolá);
  • Míchejte podlahu v koupelně se starým předem nebo cestou (chrání podlahu před vodovodním sprejem, zjemňuje pád, pokud se pes pokusí vyskočit z vany).

Zvíře je umístěno do vany a začne navlhčit svou vlnu malým množstvím teplé vody. Šampon se aplikuje na hlavu psů mezi ušima a distribuován podél hřebene. Pěna by se neměla dostat do očí a uší zvířete, takže by měla být pozorována opatrnost. Uši psa mohou být položeny bavlněnými tampony. Po mýdle musíte počkat 2-3 minuty a poté omyt celou pěnu.

Závěr
Koupání

Mokrý pes je otřen suchým s dobře prosazujícími vlhkostmi ručníky.Postup se opakuje několikrát. Pokud je byt v pohodě, může být vlna vysušena pomocí vysoušeče vlasů instalací v minimálním přípustném režimu sušení. Pes můžete česat až po zaschnutí. Jinak můžete vlnu poškodit a učinit psa bolestivým.

2-3 dny po koupání je pes navíc ošetřen parazity.

Závěr

Kdy koupat psa a jak často to udělat, rozhodne majitel. K vyčištění vlny využívejte speciální živočišné produkty. Plán praní je úzce spojen s životním stylem psa, plemene a alergie na lidskou vlnu.

Články na téma
LiveInternet