Zapomeňte na vlasy na koči

Co je to?

Dospělí i děti milují kočky, ale v jejich obsahu je jedna nepříjemnost - to je vlna, kterou najdete všude v domě.

Během roztavení samotní zvířata zažívají nepříjemnosti, aby jim pomohly v tomto, bylo vyvinuto speciální zařízení.

Dnes budeme mluvit o Furminator pro kočky, co to je a jak jej používat.

Co je to?

Kdo má v domě zástupce rodiny koček, ví, jak těžké je čistit koberce, pohovky, křesla a vlastní oblečení z vlny. Vlna také zasahuje do domácího mazlíčka: Během praní, část vlny, kočka vlaštovky, když je v žaludku sestavena kus nezdobené vlny, způsobuje u zvířete nouzový reflex. Na trhu pro domácí mazlíčky se objevilo Furinátorové zařízení, které se dokáže vyrovnat s problémem přebytečného „chlupatého“. Co je tedy furminator, zjistíme podrobně.

Toto zařízení vypadá jako nástroj pro břitva, jeho design je gumové pero a bastardské bulls ve formě hřebenu. Díky vlastnostem tvaru a ostření hřebíčku zařízení efektivně odstraňuje chmýří a podsahu, aniž by ovlivnilo zdravé vlny.

Věděl jsi?Proč jsou Purls tak dlouhé a důkladně olízly? Kromě pozorování hygieny dává tento postup psychologické rovnováze zvířat. Na chloupcích jsou speciální látky, které regulují práci nervového systému kočky. Vitamin B v jejich složení vyhladí možnou agresi a zmírňuje stres. Pokud zvíře ztratí příležitost lízat, zemře.

Kvůli vzdálenosti mezi zuby se zdravé chloupky jednoduše klouzají mezi nimi. Hřebeny nástroje jsou různých velikostí, v závislosti na délce zvířecích vlasů, u různých plemen se liší. Za to, jaké horniny jsou vhodné?

Za to, jaké horniny jsou vhodné?

Takový hřeben pro kočky jako Furminator je vhodný pro téměř všechny kočky koček, britského modrého a skotského vyklouznutí to potřebuje zvláště v něm. Obě plemena jsou vyčištěna, takže postup promývání je obsazen více než jinými plemeny. Tato plyšová „purn“ pomoc majitelů bude velmi užitečná, protože častá regurgitace zdraví nepřidává.

Věděl jsi?Existuje taková nepříjemnost jako alergie na vlasy kočky, ale není to alergen, ale speciální protein obsažený ve slinách zvířete. Mytí nebo olizování, kočka vlhká s touto látkou sama o sobě, což způsobuje nepříjemnou reakci. Je pozoruhodné, že ženy alergenové látky jsou menší než u mužů.

Existují kočky, které jsou v těchto zařízeních kontraindikovány: některá plemena nemají podsadu a zařízení je může poškodit. To platí pro následující kočky:
 • Sphinx a Don Sphinx;
 • Turecká Angora;
 • Burmanskaya;
 • Singapur;
 • Orientální;
 • Kornish-River a Devon River;
 • Tiffany;
 • Peterbold.
Kritérie výběru

Kritérie výběru

Při výběru furinátoru pro kočky se musíte soustředit na velikost zvířete a jeho délku.

Na co byste měli věnovat pozornost

Nejprve se dívají na šířku hřebenu:

 • 3,2 cm pro koťata a malé kočky;
 • 4,5 cm pro střední kočky;
 • 6,8 cm pro velká domácí zvířata (více než pět kg hmotnosti).
Pak se musíte rozhodnout, zda potřebujete nástroj pro krátkou nebo dlouhodobou kočku: s dlouhými zuby pro dlouhé chloupky, s kratšími zuby -pro hladké skály na obhajoby.

Funkce, které neovlivňují účinnost

Furuminátoři se vyrábějí ve dvou typech: luxus a klasický. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že v prvním případě dochází k výhodnějšímu ergonomickému rukojeti a čištění vlasů automaticky a ve druhém je čištěno ručně.

Pokud zahodíte dodatečnou funkci typu Lux, obě zařízení se vypořádají se stoprocentní účinností, rozdíl v ceně.Kupte si dražší nástroj nebo jeho levnější analog, vašemu domácímu mazlíčku se nestará, kdyby jen byl pohodlný.

Jak správně používat furminator?

Použijte zařízení pečlivě, existují určitá pravidla, která potřebujete vědět. Skenování by mělo být čisté a suché, pokud jsou zmatené hroudy, musí být odstraněny ručně, aby neublížily zvířeti.

Důležité!Je kontraindikováno používat řezací nástroj, pokud má domácí zvíře rány nebo zánět na kůži.

Pro vaše a kočičí pohodlí, položte pacienta na bok, měli byste začít od spodní vrstvy v dlouhých obhajovaných, svršek může být držen svorkou tak, aby nezasahoval. Nejprve se přesuňte hladce z břicha dozadu a poté jděte na tlapky. Snaží se nezachytit velké plochy tak, aby se chloupky nezachytily v hřebenu a osa nepoškodí jejich hrudku. Jak správně používat furminator?Čištění krátkých vlasů je snazší - můžete začít z jakéhokoli místa. V každém případě by všechny pohyby měly být klidné a měřené. Během roztavení (jaro, podzim) se hřeben pro kočky používá častěji - až dvakrát týdně, jindy - dvakrát za měsíc.

Důležité!Nemůžete se pohybovat proti růstu chloupků, takže zraníte zvíře.

Výhody používání „zázračné“

Zvažte seznam výhod zařízení pro čištění vlny:

 • Nepoškodí pokožku, na rozdíl od jednoduchého hřebenu.
 • Distribuuje tukové mazivo po celé délce vlasů a dává vlnu zdravý lesk.
 • Snižuje objem vypadávání vlasů.
 • Nepoškodí strukturu vnějších vlasů.
 • Světlo v používání.
 • Eliminuje potřebu drahé péče o zvířata ve speciálních salonech.
 • Vhodné pro jiné domácí mazlíčky: psi, králíci, morčata atd.D.
Výhody používání „zázračné“Zvíře v domě je sraženina pozitivně nabité energie, ale dokud nebude domácí zvíře plné, dobře goomované a zdravé. Jak vypadají vlasy zvířete, je odraz jeho zdraví, takže je také důležitá péče o něj.

54

Články na téma
LiveInternet