Krevní zvracení u psa: příčiny nevolnosti

Zvracení psa s krví je povinno nejen upozornit svého majitele, ale nutit veterinární kliniku nebo volat lékaře, aby šel na veterinární kliniku, aby zkontroloval stav domácího mazlíčka. Takový jev může existovat mnoho důvodů: od cizího předmětu v trávicím traktu po vývoj rakovinných buněk. V každém případě nemůžete váhat apelovat na odborníky, protože to může stát psa života.

Odrůdy zvracení v barvě a konzistenci

Zvracení je přirozená reflexní reakce těla na dráždivé. Nelze to považovat za nezávislou nemoc, protože je to jen alarmující příznak, kterému byste měli věnovat pozornost. V závislosti na typu zvracení můžete určit, s jakým problémem se domácí mazlíček setkal. Je nutné si pamatovat vzhled výboje a co nejpřesněji je popište veterinárnímu lékaři.

Odrůdy zvracení v barvě a konzistenci

Nemocný pes

Zvracení krví

Pokud pes roztrhne krev jasně šarlatové barvy, pak je to s největší pravděpodobností způsobeno mechanickým poškozením sliznice úst nebo gastrointestinální dutiny. Je nutné zkontrolovat přítomnost otěží a ran v ústní dutině, jakož i zánět a formace nádoru.

Tmavý odstín krve přítomného při zvracení hmoty může naznačovat selhání ledvin u zvířete, přítomnost infekce. V tomto případě musíte věnovat pozornost úplnosti několika znaků: domácí mazlíček odmítne jíst, trpí anémií a poruchami žaludku.

Pes trhá žluč krví

Když se pes začne cítit špatně z hnědé kaše, může to znamenat vnitřní krvácení. Míchání s žluči v žaludku, krev získá tmavý odstín. Kromě jiných důvodů se může ukázat, že pes má problémy s jatery.

Pes zavrčel krví a pěnou

Pes, který se valil do krve a pěny, by měl být prozkoumán specialistou. Žaludek chrání před kyselinou pomocí malé vrstvy hlenu. Když do něj vstoupí vzduch, který se často vyskytuje u štěňat, ale často se to děje u dospělých, tvoří se pěna.

dodatečné informace! Pokud v roubíku není přítomna krev, znamená to, že domácí mazlíček měl prázdný žaludek. Tento jev je nejčastěji svobodný, ale pokud k tomu dochází průběžně, je lékař vyžadován vyšetření.

Příčiny krvavého zvracení u psů

Pokud pes zvracel krví, je to důvod k obavám. Samotný jev je jen příznakem. Existuje mnoho důvodů, které to mohou způsobit. Jedná se o nemoci gastrointestinálního traktu a otrava a jednoduše nešťastná kombinace okolností.

Příčiny krvavého zvracení u psů

Rakovina žaludku

Žaludeční vřed

Důvodem výskytu ulcerózních útvarů v žaludku domácího mazlíčka může být nedostatek léčby zánětlivého procesu na stěnách gastrointestinálního traktu. To je také vedeno k onemocněním endokrinního systému, hypotenze, použití steroidních a nesteroidních protizánětlivých léčiv. Vřed se projevuje jako bolest břicha, úbytek hmotnosti, bledost sliznic, zvracení a obrana výkalů s nečistotami krve.

Gastrointestinální trakt

Nedokončené psi mohou mít během hraní s jinými zvířaty nebo jíst předměty během procházky onemocněním virových onemocnění. Častěji se nacházejí následující nemoci:

  • Akutní infekční hepatitida je extrémně nebezpečná onemocnění, které se šíří mezi psy vysokou rychlostí. Negativní vliv je na řadu důležitých orgánů: játra, ledviny, krevní cévy.
  • Koronavirová infekce. Je přenášen interakcí se životem infikovaných jedinců - sliny nebo výkaly. Pes začíná zhubnout, stává se pomalým, je depresivní.
  • Parvovirová enteritida - poškození epiteliálních tkání v gastrointestinálním traktu. Tato nemoc má negativní účinek na kostní dřeň, srdce a lymfatické uzliny. Příznaky všimnou letargie, nedostatek chuti k jídlu, nadýmání, zvracení a bolest žaludku. Musíte začít léčit okamžitě, protože nemoc končí ve většině případů fatální, zejména u štěňat a malých psů, jako je York.

Pokud zvíře začne zvracet krví, nemůže to znamenat nic dobrého, a proto je nutné konzultovat lékaře v krátké době k identifikaci přítomnosti nemoci a předepsat včasnou léčbu.

Jak se připravit na návštěvu veterináře a pochopit, že musíte naléhavě jít

Bloting u psa

Otrava

Domácí mazlíčci nejsou vždy poslušní, ale často zvědaví. Škodlivé látky se mohou zdát docela atraktivní pro zvíře, protože se rozhodne je vyzkoušet.

Poznámka! Nedoporučuje se vydat psa na procházku a měli byste také pečlivě sledovat, co dělá. Pokud majitel domácího mazlíčka ví, co přesně by mohlo způsobit otravu, bude pro lékaře snazší předepsat léčbu.

Příznaky otravy se považují za průjem, halucinace, křeče, zvýšené sliny, zvracení. Ve vážnějších případech může zvíře spadnout do kómatu nebo úplně zemřít. V závislosti na tom, jak rychle specialista zjistí, proč pes čmáraje krví, bude záviset účinnost léčby a zdraví domácího mazlíčka.

Vnější faktory

Krvavé zvracení se může objevit v důsledku vnějších faktorů: dopravní nehoda, silná rána, chirurgický zákrok, účinky jedy na tělo, popáleniny a sluneční nebo tepelné rány. Problémem může být poškození sliznice gastrointestinálního traktu cizím předmětem.

Jak se připravit na návštěvu veterináře a pochopit, že musíte naléhavě jít

Ne každý chovatel psů ví, co dělat, když pes zvrací krví. To není běžný problém, ale neměli byste si dělat diagnózu sami a pokusit se ji vyléčit. Pokud je pes nemocný krví, musí být okamžitě prokázán veterinárnímu lékaři. Chcete -li zjistit důvod, budete muset provést některé postupy a absolvovat určité testy:

  • obecný a biochemický krevní test;
  • moč;
  • Kala.

Rovněž stojí za provedení rentgenového a ultrazvukového vyšetření gastrointestinálního traktu, endoskopické vyšetření stejných orgánů. V závislosti na obecném stavu zvířete a příznaků může lékař upravit seznam postupů.

Krevní zvracení u psa: příčiny nevolnosti

X -ray vnitřních orgánů psa

Chovatel psů by však měl také vědět, co dělat doma, pokud pes trhá krev z neznámého důvodu, ale neexistuje způsob, jak zavolat veterináře nebo vzít domácího mazlíčka na kliniku. Nejprve ze všeho nekrmte zvíře, může být podáno pouze ve vodě s malým množstvím.

Pet toleruje těžký stres, a proto mu musí poskytnout úplný mír. Doporučuje se dát zvíře několikrát denně 2 tablety Kwamatel. Pokud se objeví příznaky, jako je zvýšená tělesná teplota a letargie, znamená to přítomnost infekčního onemocnění.

Není však třeba začít s léčbou pomocí predikoxu doma, protože užívání nesteroidních protizánětlivých léčiv to může zhoršit. Doporučuje se neváhat jít k lékaři.

Správná péče a léčba psa pomůže rychle vrátit jeho dřívější stav domácímu mazlíčku. Bez ohledu na důvody vzhledu krvavých roubíků musíte jít k lékaři rychleji, abyste situaci nezhoršili.

Články na téma
LiveInternet