Jaký je rozdíl mezi retrívrem a labradorem?

Vnější rozdíly

Labrador a retrívr - dvě plemena, která jsou populární a dobře zachovalá láska po celém světě. Tyto přátelské veselé a společenské domácí mazlíčky mají jak obecné rysy, tak řadu rozdílů. Jaký je rozdíl mezi labradorem a retrívrem?

Vnější rozdíly

Malý příběh

Nejprve je nutné pochopit, že se jedná o dvě různá plemena. V každodenní řeči dochází k zmatení často, když lidé nazývají Labrador retrívrem a naopak. Další běžná chyba spočívá v otázce „Jak je Labrador Labrador Labrador“.

Odpověď není nic, je to stejný pes. Ve skutečnosti jsou tímto způsobem volána pouze dvě plemena a mají vnější podobnost: „Labrador-Retriever“ a „Golden Retriever“. Oba psi mají anglické kořeny, ale přinesli je pro různé účely.

Znaky
Angličtina „Princes“

Retriever dluží svou genealogii Golden, aby se spočítal TwidMout. Ten provedl působivé chovné práce na odstranění plemene s plochou jasnou zlatou barvou vlny (z angličtiny. "Golden" - "Gold").

Tito psi byli patrné na pozadí lesní houštiny a bažin a během lovu nebyly ztraceny (ve skutečnosti to byl cíl výběru). Obecně bylo toto plemeno zobrazeno pro lovecké účely - psi vypálili hru rybníků zastřelených majiteli.

Labradoři - potomci psů Indiánů - dorazili do Anglie z ostrova Newfoundlandu, kde byli považováni za původně rybářské psy. V teplé sezóně vytáhli čluny a sítě majitelů ryb a v teplé sezóně táhli saně.

Vzhledem k původu těchto dvou psů se často používá kontrast „aristokrata - tvrdý pracovník“. Jaké jsou jejich rozdíly?

Vlna

Nejviditelnějším rozdílem ve vzhledu plemen je typ vlny.

V Labradors je to, jako by pokryto vrstvou vosku - budoucí majitelé by měli mít na mysli tuto hmatovou funkci. Tato vlastnost je typická pro průzkumy veřejného mínění, chrání před zvlhčováním. Kabát je hustý, hustě ležící, tlustý, tvrdými vlasy, dosahuje délky 5 cm. Jakékoli „kadeře“ a vlny jsou považovány za nevýhodu.

Životní podmínky, vzdělávání a školení
Narozený plavec

Retrívry mají dekorativní exteriér. Kabát je dlouhý, zvlněný a lesklý, zlatý odstíny. V hrudi, břiše a na ocasu tvoří delší vlasy krásné vyznamenání, někdy o pár tónů zapalovanější.

Pokud se však barva retrívratu v barevném schématu zlata liší, výběr labradorů je širší. Mohou být téměř bílé, bledé, čokoládové nebo černé - je obtížné zmást. V plemeni psa podobného labradoru lze pochybovat pouze v případě, že jasná barva jeho vlny může být.

Struktura

Pokud dáte nedaleké zástupce těchto dvou plemen, Labrador bude zjevně vypadat jednodušší, více dřep a masivnější retrover. Důvod spočívá v původu „tvrdých pracovníků“ a „aristokratů“: V prvním případě byla potřeba vytrvalost a výkon a ve druhém - harmonie dovedností vzhledu a lovu.

Dalším vnějším rozdílem je ocas. V labradorech je to se širokou základnou, poklepáním na špičku, kabát je hustý, krátký. Goldenes vypadají jako pero s dlouhou třepotou vlnou.

Pokud je pes v dobré náladě, v prvním případě je ocas umístěn téměř 90 stupňů s ohledem na záda a ve druhém pokračuje vodorovnou linií páteře a zřídka stoupá nad.

Hlava Labradoru je větší a čenich je širší než hlava jeho „zlatého“ chlapa, protože ten byl určen k lovu malých ptáků, ale v prvním případě musel pes nést těžkou kořist.

Znaky

Obě plemena - jak Labrador, tak Golden - mají poměrně vyváženou a přátelskou postavu, jsou velmi chytrá a inteligentní, agresivní - jejich krvežíznivost chybí na genetické úrovni. Jsou to firemní psi vhodné pro rodiny s dětmi a osamělí lidé a starší lidé. Podobnosti však končí v tom.

Postoj k dětem a jiným zvířatům
- uražený ..

Rozdíly v postavách zlatého retrívra a Labradoru jsou určovány stejným původem. Retrívr, jako aristokrat, je klidnější, zdrženlivější, dokonce trochu ztuhlý a někdy uražený.

Má rozvinutý pocit důstojnosti a taktu - pokud majitel nemá náladu, pes ho nebude otravovat. Před provedením týmu bude Golden myslet třikrát a zvážit všechny výhody a nevýhody. Hrál, ale v racionálním.

Labrador je jeho úplný, jednoduchý opak. Je poněkud naivní, hraje den a po celou dobu po pozitivním. Jedním slovem - vlněná kulka schopná skákat na člověka v radosti a olízl ho od hlavy až po paprsek. Na rozdíl od svého „zlatého“ týmu týmu vystupuje Labrador bez váhání a s velkým lovem.

Životní podmínky, vzdělávání a školení

A ačkoli obě plemena mají vrozené charakterové rysy, jejich chování lze upravit vzděláváním „z mladých drápů“ a tréninku.

Oba psi snadno vycházejí v bytě, ale s retrívrem je v tomto ohledu snazší - je klidnější a nevyžaduje takové množství činnosti jako jeho krátký člověk. Tito psi nemohou být drženi v omezené voliéře nebo na řetězu - potřebují přítomnost osoby poblíž, jinak mohou být smutní nebo začít sbalit.

Rozdíl v chůzi a hygieně
- Chybí mi!..

Vzhledem k tomu, že Labrador miluje všechny a všechno a je připraven hrát i s cizincem, je to hlavní nebezpečí v tom. Nebude obtížné vzít psa pro cizince, takže se o něj musíte postarat. Obecně platí, že zástupci obou plemen musí být zvyklí, aby nepřistupovali k cizincům z dětství, aby se zabránilo problémům.

Postoj k dětem a jiným zvířatům

Obě plemena zbožňují děti - mohou být použity jako ocasní chůva. Rozdíl mezi Labradorem a retrívrem je však v tom, že je lepší vzít první rodinu s již dospělými dětmi od 10 let a druhá spolu s dítětem dobře vyjde. Jde o to Labradorova hyperaktivita: S jeho horkou postavou, poté, co se stal hraním, dokáže nechtěně zasáhnout dítě.

Obě plemena jsou dobrá ohledně zvířecích listů, ale Labrador, kvůli své jednoduché smýšletost, bude blázen i od kočky.

Rozdíl v chůzi a hygieně

Labrador i retrívr jsou přirozeně aktivní psi, takže krátké kalhoty nelze omezit na omezení. Musí hodit míč, hůl, ve všech ohledech, aby přispěli k jejich aktivnímu životnímu stylu.

Tito psi jsou ideální pro běžce nebo plavce - v obou případech budou rádi, že se stanou společností pro majitele.

Pokud jde o hygienu, je zde rozdíl určen rozdílem ve vlněném krytu. Retriever musí být denně vyčesen, zejména během roztavení, aby se zabránilo tvorbě tuhých. Goldenes účastnící se výstav potřebuje péči. Ale Labrador je dost periodického odstraňování mrtvých chloupků vlhkým hadříkem.

Čipy na výběr
Profesionální péče

Psi koupání stojí za to jako příčiny vlny. Suchý šampon je vhodný pro časté kariéry pro časté péče. Labrador by neměl být omyt „k čištění“, aby nedošlo k poškození přirozené vrstvy vlhkosti na vlně.

Čipy na výběr

Nekupujte štěňata rukama - laskavost nezaručuje zdraví. Požádejte dokumenty pro rodiče domácího mazlíčka a veterinární pas s očkovacími značkami.

Závěr

Kdokoli si vyberete - Labrador nebo Retríver - po mnoho let získáte skvělého přítele a společníka.

Články na téma
LiveInternet