Cat temminka: popis, vzhled, charakter, stanoviště, cena

Popis, životní styl a stanoviště v divokých podmínkách

Překvapivé pro jedinečný exotický vzhled dnes není tak snadné, ale Asie je v plném rozsahu. Vzácné a úžasné zvíře patří těm zástupcům fauny, se kterou se v každé zoo nesetkajete, a to není překvapivé. Tento zástupce koček má omezené stanoviště, které každý rok rychle klesá. Dnes je to savec ve volné přírodě, že je to mnohem obtížnější než v zajetí, což pouze podvádí zájem všech milovníků vzácné fauny k tomuto typu. Proto se dnes toto zvíře lépe seznámíme, identifikujeme jeho fyziologické rysy a také zjistíme, kolik to stojí a zda je možné udržet Dropmum doma.

Popis, životní styl a stanoviště v divokých podmínkách

Cat Temminka, nebo Asijská zlatá kočka (Catopuma Temminkii) -Toto je zástupce rodiny koček, která se vyskytuje hlavně v přírodě v jihovýchodní Asii, v hlubinách odlehlých oblastí stojanů tropických lesů. Zvíře žije výhradně v lesní zóně a může se vyskytnout i v nadmořské výšce asi 3 tisíce metrů nad hladinou moře, takže tuto kočku najdete v otevřeném, snadno dostupném terénu. Rozsah tohoto savce se táhne od Himalájí k území poloostrova Indočína, ale jednotlivé skupiny jednotlivců se nacházejí na Sumatře.Vzhled

Věděl jsi? Kočka Temminka byla pojmenována po slavném nizolovém zoologii Konrad Temminka, který obrovský přispěl k rozvoji zoologie a studium zvířecího světa Japonska a blízkých regionů.

V jejich životním stylu jsou tyto kočky svobodné a od přírody - velmi plaché. Při setkání s osobou se často skrývají v lesní vegetaci a vyhýbají se přímému kontaktu. Aktivní fáze dne u kočky probíhá v noci. Tráví spoustu času na stromech, ale pohybuje se výhradně pozemní metodou.

V souvislosti s šířením asijské kočky v divokých oblastech tvrdého -její přesné číslo je dnes téměř neznámé, ale podle vědců je toto číslo asi 10 tisíc. Dieta divoké kočky

Někteří zástupci kočky () mohou být zkrouteni osobou a taková vzácná zvířata, jako by měla být v přírodě.

Vzhled

 • Délka života: ne více než 20 let (v zajetí).
 • Barva: Hlavní odstín těla je tmavě hnědý, hnědý, ale jsou zde také poddruhy šedých nebo černých květů. Ve spodní části a na špičce ocasních oblastí převážně bílých tónů, poblíž očí, charakteristické bílé pruhy. Některé poddruhy mají expresivní místa na vlně.
 • Vlna: hustá, dlouhá, dobře sousedící s tělem.
 • Růst na Withers: 70-105 cm (v závislosti na stanovišti).
 • Váha: od 12 do 16 kg.
 • Smetí: 1-3 kotě.
 • Kdo je uznán: IUCN.
Propagace a péče o potomky

Věděl jsi? Asijská divoká kočka dodnes se široce používá ve východní lidové medicíně, protože se věří, že tkáně tohoto zvířete jsou obdařeny léčivými látkami. Kromě toho je maso tohoto druhu savců jednou z nejdražších pochoutků na světě.

 • Vzhled Toto zvíře je charakteristické pro všechny zástupce velkých kočičích plemen, takže tato kočka je často dokonce zaměňována s Puma, protože je velmi podobné tomuto zvířeti, ale liší se v menších velikostech. Její tělo je silné, svalnaté a flexibilní, což dává kočce obrovskou výhodu v rychlosti a edifikaci týkající se výroby.
 • Hlava: malé velikosti, zaoblené, ústí prodloužené.
 • Uši: Nastavte vysoko nad hlavou, špičky jsou zaoblené.
 • Oči: hlavně nažloutlé nebo žlutohnědé odstíny, vertikální žáci.
 • Nohy: Vysoké tlapy, vpředu jsou kratší než zadní, drápy na tlapách.
 • Ocas: velká, jeho délka dosahuje 40-55 cm.

Je možné udržet v zajetí

Dieta divoké kočky

Cat Temminka patří k typickým predátorům, takže hlavní je čerstvé maso. Zvíře loví hlavně pro velké ptáky, gophers a další hlodavce, ale jeho strava může také zahrnovat velké typy plazů a obojživelníků a dokonce i hmyz. Kromě toho je jídlem tohoto predátora často mladými jedinci propuštění savců (Young Deer a T. D.).

Věděl jsi? Mezinárodní jméno kočky Temminka dal britský vědec a přírodovědec Thomas Horsfield v roce 1827.

Propagace a péče o potomky

Puberta u tohoto zvířete se vyskytuje ve věku 1,5–2 let. Během šíření a krmení potomků vytvoří muž a žena pár. Stanoviště jedné dvojice asijské zlaté kočky je asi 40 metrů čtverečních. km. Na tomto území pár loví a vychovává potomky, až do jejich dosažení nezávislosti. Štítek se tradičně zabývá uspořádáním ženy. Období aktivních zvířat trvá týden, pokud je dosaženo, pak se po 1-1,5 měsíci opakuje pokus o otěhotnění potomků. Kolik stojí exotické zvířeTěhotenství u ženy trvá v průměru asi 80 dní. Pokud tento proces skončí nepříznivě, pak je po 4 měsících pár připraven na pokus o výrobu potomků. V průměru jedna žena 2-3 asi 300 g. Narušení roste rychle, po 6 týdnech se jejich hmotnost zvyšuje 9krát a začnou chodit a běžet po 15-20 dnech. Přesto však doba laktace ženy nezastaví po dobu 6 měsíců.

Důležité! Zvíře je velmi nebezpečné, věří se, že navzdory jeho rozměrům může snadno porazit boj s tygrem, takže setkání s touto kočkou je velmi nebezpečné.

Je možné udržet v zajetí

Asijská divoká kočka patří zvířatům, která žijí hlavně v přírodních podmínkách, takže udržování v zajetí není tak jednoduché. I když se vám podaří pěstovat kotě z dětství, navždy zůstane divokým zvířetem, které může v dospělosti odhalit život člověka vážné nebezpečí. V umělých podmínkách je jen málo jedinců. Z velké části je tento predátor zředěn u voliérií. Velikost takové buňky by měla zvíře co nejvíce poskytovat svobodou osobního prostoru. Kromě toho je třeba si uvědomit, že se jedná o termofilní savec tropické zóny, takže vyžaduje teplotu alespoň +20 ° C.Cat temminka: popis, vzhled, charakter, stanoviště, cena

() - plemena s dravou historií, ale domácí návyky.

Kolik stojí exotické zvíře

Mnoho čtenářů přemýšlel, kolik může kočka Temmink stále stát. Toto je poměrně vzácné a drahé zvíře, které má dnes koupit poměrně obtížný úkol i pro velké zoo. Ale někdy jsou v prodeji od velkých školek za chov vzácných druhů a cena za jedno kotě začíná od několika tisíc dolarů a vyšších.

Důležité!Cat Temminka není vhodná pro domácí obsah, v umělém prostředí může toto zvíře existovat výhradně v podmínkách zoo.

Cat Temminka je vzácné zvíře, které je na pokraji zmizení, protože na světě nezůstává více než 10 tisíc jednotlivců. Jedná se o jasný a jedinečný vzhled, který vede skrytou existenci v hlubinách tropické vegetace odlehlých oblastí jihovýchodní Asie. Aby se počet populací těchto koček nesnížil, je nutné pečlivě chránit oblasti divokých tropických lesů před úplným zničením.

Články na téma
LiveInternet