Jak dát kočce „enterofur“?

Chemické složení léku

Pokud má vaše kočka průjem, pak má smysl dát jí lék „enterofuril“.

Tento lék byl vyvinut pro lidi, ale lze jej použít pro domácí zvířata, dokonce i pro koťata.

Chemické složení léku

Aktivní látkou enterofurilu je nifuroxazid. Tato látka je účinným antimikrobiálním činidlem používaným při různých lécích pro střevní infekce. Je účinný v přítomnosti gram -pozitivních a gram -negativních mikroorganismů. Výstupní formulářV kapslích byly jako pomocné látky použity sacharózy, kukuřičný škrob, stearát hořčíku, mikrokrystalické celulózy. Shell kapsle se skládá z želatiny, oxidu titaničitého a barviva.

V suspenzi jsou pomocné složky poněkud odlišné - sacharóza, oxid sodný, methyl parahydroxybenzoát, ethanol, karbomer, kyselina citronová a chuť.

Věděl jsi?Kočky vydávají zvuky se stovkou různých intonací a psi jsou omezeni pouze tucet. Kočky raději komunikují s mužem tím, že přitahují jeho pozornost.

Výstupní formulář

Enterofuril se vyrábí v kapslích a ve formě pozastavení.

Dávkování a počet tobolek v balíčku jsou následující:

 1. "Enterofuril 100 mg". Každá kapsle obsahuje 100 mg nifurxazidu, její skořápka je natřena žlutě. Jeden balíček obsahuje 30 ks.
 2. "Enterofuril 200 mg". Zde je koncentrace v tobolkách nifuroxazidu 2krát vyšší, tobolky mají hnědou barvu. 16 ks je umístěno do jednoho balíčku.
Je možné dát kočku „enterofuril“90 ml suspenze má aroma žluté a banány. Nachází se v láhvi s tmavou barvou, spolu s ní, pokyny a plastová měřená lžíce s 5 ml jsou umístěny v lepenkové krabici. V těchto 5 ml je 200 mg nifuroxazidu.

Je možné dát kočku „enterofuril“

Lék je podáván se střevními poruchami a bakteriálním průjmem. Zároveň nepotlačuje střevní mikroflóru, není absorbován z trávicího traktu a nezanechává žádné vedlejší účinky.

Důležité!S průjmem v kočkách jsou jídla zrušena. U dospělých - 24 hodin a pro koťata - po dobu 12 hodin. Je nutné poskytnout zvířeti vodu, aby nedošlo k dehydrataci. Pokud kočka nepije, pak je násilně upravena nebo se provádí injekce.

Výhody drogy

Nifuroxazid obsažený v lékových aktech proti širokému spektru bakterií a neovlivňuje stěny střev. Výsledkem je, že je zachována užitečná mikroflóra. Výhody drogyDroga nepronikne do krve a nemá škodlivé účinek na vnitřní orgány. Může být použit pro koťata, těhotná a kočky kočky. Neexistuje žádná závislost na léčivě ze strany patogenní mikroflóry a lze jej znovu použít.

Indikace a kontraindikace léku

Ukázalo se, že tento lék dává kočce, pokud je stanovena následující diagnóza:

 • bakteriální infekce gastrointestinálního traktu;
 • prodloužená dysbióza;
 • Kolitida s průjmem.
Indikace a kontraindikace lékuEnterofuril je jemný lék a pozastavení lze podávat i koťata s bakteriálními poruchami (od 2. měsíce života) a na jednotlivce s gastrointestinálními vředy.

Při užívání léku by mělo být zohledněno, že to nepoškodí, ale neposkytuje nezbytnou mikroflóru, takže se doporučuje vzít s ním probiotika.

Droga nemá smysl vzít, pokud je obýván helmintem nebo nemocemi vnitřních orgánů. S virovou povahou poruch lze lék brát pouze jako pomocný činidlo, aby se zabránilo vývoji patogenní mikroflóry. Kolik dávat kočky „enterofuril“Pokud během několika dnů po začátku enterofurilu nedošlo ke zlepšení ve stavu kočky, měli byste se poradit s lékařem, protože nifuroxazid rychle pomáhá pouze s bakteriální povahou průjmu. Nástroj by neměl být užíván se sorbenty, protože snižují jeho účinek.

Důležité!Pokud je průjem doprovázen vysokou teplotou, letargií, vypouštěním z nosu a očí, zvracením a krev je přítomna ve výkalech, pak je to příležitost okamžitě kontaktovat veterináře.

Lék nemá přísné kontraindikace, ale po jeho přijetí byste měli sledovat zvíře, protože alergické reakce se mohou objevit ve formě otoku, vyrážky nebo anafylaktického šoku. V tomto případě musíte kontaktovat veterináře.

Kolik dávat kočky „enterofuril“

Dospělým zvířatům může být podávána lék v kapslích a pro koťata a těhotné kočky je lepší si vybrat odpružení.

V kapslích

Ve formě tobolek se doporučuje dospělé kočky, aby poskytly tobolku s objemem 100 mg a koťata - 20 mg (1/5 tobolek). Lék je podáván 2-3krát denně. Metody skladováníMěli byste přestat dávat léky, když známky průjmu budou chybět po dobu 10-12 hodin. Pro úplné zotavení je obvykle dostatek 2-6 dní. Tobolky by měly být hojně pít vodu.

Dospělé zvíře může být dáno následovně:

 1. Vytvořte správné množství medicíny.
 2. Umístěte kočku tak, aby bylo snadné otevřít ústa a zároveň to neodolalo. Pro pohodlí je silné ho zabalit do ručníku, aby se nepoškrábal.
 3. Odložte tobolku na kořen jazyka zvířete a rychle zavřete ústa, dokud ji kočka nepřipojí.
 4. Nechte zvíře pít vodu a ujistit.

Odstranit toxické prvky kočky z těla pomůže léku

Aby bylo možné dát kapsli Enterofuril kotě, je nutné nejprve zředit jeho práškový obsah ve vodě objemem 10 ml. Poté je dítě dáno 1 ml výsledné tekutiny, bez ohledu na stravování. Pro pohodlí lze lék měřit pomocí injekční stříkačky a pipeta se používá pro malá koťata.

Suspenze

V kapalné formě je dávka léku pro domácí mazlíčky toto:

 • Dospělí - 1/2 měření lžíce;
 • Koťata ve věku 2 měsíců - 0,5–0,65 ml;
 • Děti ve věku 3 měsíců - 1 ml.
Cena a analogyDospělí dostávají suspenzi stříkačkou a koťata - z pipety. Tekutina z injekční stříkačky není ve spěchu v ústech zvířete - 1 ml odpružení 1krát, aby kočka mohla klidně polykat a ne dusit. Děti kapají v ústech spadnuté z pipety. Poté se zvíře podává vařená voda při pokojové teplotě.

Metody skladování

Životnost tohoto léku ve formě pozastavení netrvá ne více než 3 roky od data vydání a po otevření by neměla být skladována po dobu delší než 14 dní. Skladování tobolek Enterofuril se provádí na tmavě suchém místě po dobu ne více než 5 let. Optimální teplotní režim pro skladování není více než +25 ° C. Jak dát kočce „enterofur“?

Cena a analogy

Odhadované náklady Enterofurilu:

 • ve formě tobolek 100 mg (30 ks (30 ks.) - od 200 do 250 rublů.;
 • ve formě tobolek 200 mg (16 ks.) - od 260 do 300 rublů.;
 • ve formě pozastavení 200 mg - od 400 do 500 rublů.

Pokud veterinář tento lék propustil z průjmu a není to v lékárně, může být nahrazen jinými drogami nifurxazidem.

Zde je jejich seznam:

 • "Ecofuril";
 • "Ersfuril";
 • "Nifuroxazid";
 • "Stopdiar";
 • "Adindord";
 • "Přednáška".

Věděl jsi?Kočky jsou již dlouho ve vzájemně prospěšných vztazích s osobou, takže si zachovaly návyky predátorů a nezávislosti. Někteří vědci je ani nepovažují za domácí zvířata. Zároveň se kočky mohou emocionálně připoutat k člověku.

Enterofuril se dokonale vyrovnává se střevními poruchami a průjmem, ale pouze pokud byly způsobeny bakteriemi. Tento nástroj nemá prakticky žádné vedlejší účinky a je dovoleno brát i koťata, těhotná a ošetřovatelská kočka.

338

Články na téma
LiveInternet