Jak nakrmit dospělé jezevčíky a štěně doma

Strava je důležitá pro jakékoli zvíře. Nejen jeho zdraví závisí na tom, ale také jeho schopnost učit se, fyzický vývoj a aktivitu. Obzvláště důležitá je otázka jezevčíků, protože zvířata jsou často náchylná k přejídání a obezitě. Proto musíte striktně sledovat co a v tom, jaké svazky spotřebují Jezevčík, aby žil po dlouhou dobu a rozlišoval se dobrým zdravím.

Základní pravidla krmení

Frekvence krmení jezevčíku závisí na věku zvířete. Takže dítě je krmeno před 3 měsíci každé 3-4 hodiny. Od 3 měsíců do 8 let můžete stát tři jídla denně. A po 8 měsících přecházejí na krmení zvířat dvakrát denně. V tomto případě by objem části neměl být velký.

Základní pravidla krmení

Jezevčík potřebuje vyváženou záď, jinak rychle přibírá na váze

Existuje významný rozdíl v krmení štěňat a dospělých psů. Děti jsou krmeny před chůzí, protože potřeba je vyprázdnit okamžitě poté, co snědli jídlo. Ale naopak dospělí jsou po chůzi krmeni.

Důležité body jsou přístup k vodě: Bez ohledu na to, jaká bude výživa zvířete, měla by být schopna pít kdykoli. Ale zbývající jídlo po krmení z misky je lepší odstranit.

Poznámka! Fyziologické rysy jezevčíku vyžadují odpočinek po jídle. Příliš frisky hry a hyperaktivita po jídle jsou plné střev.

Seznam produktů a pravidel pro jezevčík

Maso musí vstoupit do stravy dospělého psa

Seznam produktů a pravidel pro jezevčík

Jak nakrmit dospělého jezevčíka, každý majitel se rozhodne pro sebe. Pokud je preference podávána suchým krmivům, pak je složení prémiových a super-premiových tříd již vyvážené. Při používání přírodních potravin pro plný vývoj bude zvíře potřebovat:

 • Mléko a vejce. Mléko je vhodnější pro štěňata než pro dospělé psy. Je lepší smíchat vejce do jídla nebo dávat vařené, můžete ve formě omeletu.
 • Zelenina a ovoce. Toto je správná volba pro zdravou stravu, ale měli byste být opatrní s exotickým ovocem, které mohou být alergeny.
 • Chléb, cukr, sůl. Je lepší vyloučit bílé známky a cukr ze stravy. Zvíře se z nich pouze zotaví. Sůl během vaření k použití v omezeném množství.
 • Skupiny. Užitečné pro zvířata a měla by být přítomna v nabídce každý den, ale je lepší vyloučit pololinu a obiloviny z luštěnin.
 • Plody moře. To je dobrý způsob, jak bojovat proti nedostatku vitamínů, ale měli byste se bát potravinových alergií.
 • Maso. Je lepší si vybrat odrůdy masa s nízkým obsahem diety - krůtí, hovězí maso, jehněčí.

Zakázané produkty

Mezi produkty, které nelze podávat jezevčík, protože to může způsobit vážnější zdravotní problémy, čerstvý bílý chléb a různé sladkosti. Také nezacházejte s domácím mazlíčkem cukrem, různými uzenými masami a klobásami, mastnými jídly, pololinami a perlovým ječmenem, cibulkou a česnekem.

Zakázané produkty

Suché jídlo je lepší vybrat si prémiovou třídu

Vzhled alergických reakcí u zvířete může vést k jídlu, jahod. Použití koriandru a celeru, kondenzovaného mléka, čokolády a vařené klobásy se také nedoporučuje.

Důležité! Nepřijatelné je použití zkažených produktů pro psa.

Správná výživa pro pěstování jezevčíků

Plnost jeho vývoje závisí na tom, jak vyvážená a nasycená výživa dítěte. Jídlo pro dítě by mělo mít střední hustotu. Někdy štěňata vykazují neporvatelnou chuť k jídlu a dokonce mohou jíst část dospělého psa. To není tak děsivé, pokud samozřejmě nemá systematické přírody.

Mnohem vážnější důsledky pro zdraví dítěte v budoucnu mohou přinést chronickou podvýživu. Proto by malý jezevčík neměl vyboulit žebra - jedná se o první známku nedostatečné výživy.

Důležité! Neošetřujte zvíře z pánového stolu. Rychle si na to zvykne a bude prosit i v dospělosti.

Krmení štěňat od 1 do 2 měsíců

Od 2 týdnů věku, pro dětské jezevčíky, můžete dát speciální dětskou výživu, vyrobenou na vlastní maso, kefir, tvaroh, rýžová kaše.

Správná výživa pro pěstování jezevčíků

Baby Jezevčík by neměl hladovět - to poškodí jeho vývoj

C2DO 6 měsíců

Do diety se zavádějí do stravy zaváděny štěně jezevčíků po 2 měsíci, aby si pamatovaly jednoduše: postupně, polévky, vařené maso, občas vařené vejce, sýr a lehce syrové ovoce. Po 3 měsících se můžete pokusit dát syrové nízkonákolové maso, mrkev, zelené, vařené košty, játra a mořské plody.

Od 6 měsíců do roku

Počínaje šestiměsíčním věkem štěňátka je jezevčík postupně zvyklý na menu pro dospělé, ale nové produkty se vstřikují postupně a dávají je do drcené podoby.

Více než rok

Strava zvířete starší než rok je plně v souladu se stravou dospělého zvířete.

Nabídka pro dospělého psa

Přibližné denní menu pro dospělého jezevčíka by se mělo skládat z obilovin, masa, kyselých mléčných výrobků a zeleniny. Můžete to diverzifikovat pomocí mořských plodů a ovoce. V tomto případě by měla být monitorována velikost konzumované části.

Aditivy vitamínu pro štěně

Přítomnost minerálů a vitamínů ve stravě je klíčem k jeho úplnému vývoji, zejména pokud jde o dítě. Potřeba navíc užívat vitamínové komplexy závisí na skutečnosti, že jezevčíci se konzumují - suché jídlo nebo přírodní jídlo. Jsou nutné při používání přírodních potravin.

Aditivy vitamínu pro štěně

Začátek krmení štěňat padá ve věku 2 týdnů

Zahraniční krmivo

Vyráběné krmivy budou rozděleny v závislosti na plemeni a věku psa, stavu jeho zdraví, přítomnosti potravinových alergií. Rovněž se rozlišuje hotové jídlo v závislosti na jeho konzistenci.

Hodnocení nejlepšího krmiva vypadá takto:

 1. Royal Canin.
 2. Hill`s.
 3. Acana.
 4. Mera pes.
 5. Purina.

Hotové jídlo pro alergies

Pokud jezevčík má ve své stravě alergické reakce, neměly by existovat produkty a krmiva, které jsou zdrojem alergií. V takových případech odborníci doporučují používání speciálních zdrojů vyvinutých pro alergie na zvířata.

Výběr hypoalergenního krmiva se provádí s ohledem na příčinu alergií, stejně jako věk a plemeno psa.

Zahraniční krmivo

Správná výživa je klíčem ke zdraví a činnosti psa

Rysy krmení během těhotenství a laktace

Dieta pro jezevčíka během těhotenství a během období krmení dětí by měla být s vysokým obsahem kalorií, protože tělo matky je velmi vyčerpáno. Veterinární lékař pomůže vybrat potřebnou stravu v tomto klíčovém období.

Strava pro starší psy

Jídlo pro seniory jezevčík je charakterizováno nízkým obsahem kalorií. Strava věkového psa potřebuje pečlivý výběr s přihlédnutím k fyziologickým věkovým charakteristikám zvířete.

Feed Feed by měl být vyvážený a vybrán s ohledem na věk a trávicí rysy každého zvířete. Existuje určitý seznam produktů zakázáno používat jezevčík, protože mohou způsobit vážné poškození zdraví domácího mazlíčka. V přítomnosti alergií na určité potravinářské výrobky si pes vybere vhodné hypoalergenní jídlo. Jezevčík doma může být přirozený a používá suché krmivo. Jak se nakrmit, určuje každý majitel individuálně.

Články na téma
LiveInternet