Je možné sterilizovat kočku během estrusů

Lidé často nechtějí zakládat kočky a dávají přednost kočkám, obávají se nežádoucího potomka. Ve skutečnosti nikdo nepotřebuje koťata, zejména pokud jsou čistokrevní, může být pro majitele vážným problémem. Pravděpodobnost jejich připojení je velmi malá, zejména ve velkých městech. Nejjednodušší cestou ven je připravit hromady příležitosti k otěhotnění a mít děti. To vyžaduje chirurgický zásah.

Optimální věk pro zásah

Milovníci zvířat často přemýšlejí o tom, zda je možné kočku během procházky sterilizovat. Nejlepší je to udělat co nejdříve. Například doporučený věk:

 • 8 měsíců;
 • 10 měsíců;
 • 1 rok;
 • 1,5 roku.

Optimální věk pro zásah

Drobky snadno tolerují sterilizaci, komplikace nejsou často

Po dokončení postupu za osm měsíců je majitel zaručeno, že problém s nechtěným těhotenstvím jednou provždy vyřeší. Majitelé zvířat se však často bojí, že příliš včasná zásah může poškodit křehké tělo. Tyto obavy jsou neopodstatněné. Pokud je kočka zdravá, neměly by se objevit žádné problémy. Hlavní věcí je dodržovat všechna doporučení ošetřujícího veterináře.

Důležité! Složitá narození jsou pro mladou ženu mnohem nebezpečnější.

Je možné sterilizovat během estrusů

Čím mladší zvíře, tím snazší přenese účinek anestezie

Je možné sterilizovat během estrusů

Tychka je období, kdy zvíře:

 • Začíná aktivně označit území.
 • Žádá, aby ji pustila na ulici. V této době chodí i ty nejvíce domácích koček dobře.
 • Čekání na intimitu s mužem.
 • Cítí se zvyšující sexuální vzrušení, připravuje se na otěhotnění a porod.

Majitelé se na tuto dobu často snaží naplánovat sterilizaci. Tato teorie však má mnoho soupeřů.

Názory veterinářů

Na otázku, zda je možné sterilizovat kočku během estrusu, odborníci reagují odlišně. Většina odborníků dává negativní odpověď, protože v tuto chvíli je riziko krvácení během chirurgického zákroku a hormonálních selhání v pooperačním období velké. Kvalifikovaný chirurg však vede všechna rizika na minimum.

Důležité! Provádět operaci jednou v životě je mnohem bezpečnější než každý rok riskovat zdraví a život domácího mazlíčka během porodu.

Možná rizika

Pokud se ptáte, zda je možné provést sterilizaci u kočky během Estrus, veterinář bude reagovat pozitivně, je povinen vysvětlit všechna možná rizika pro majitele:

 • Významné zvýšení dělohy komplikuje jeho správnou extrakci z těla zvířete.
 • Sterilizace a estrus mohou velmi „zasáhnout“ imunitu, pokud bylo zvíře původně oslabeno nebo mělo chronické onemocnění.

Pokud je postup prováděn během estrusu, můžete vyvolat exacerbaci gynekologických onemocnění u kočky.

Možná rizika

Operace během estru je nežádoucí

„Standardní“ sterilizace během estrusu

Standardní postup odstraňování dělohy se provádí na všech veterinárních klinikách. Správná příprava snižuje všechna rizika na minimum. Doporučuje se začít vařit nejméně dva týdny před odhadovanou sterilizací.

Příprava na operaci

Chcete -li správně připravit domácího mazlíčka na lékařský zásah, potřebujete:

 • provádět krevní testy;
 • Proveďte obecnou analýzu moči;
 • podstoupit zkoumání kardiologa a provést EKG (zejména pokud je zvíře 7-8 let);
 • Vytvořte ultrazvuk (podle indikací).

Pokud budou zjištěny nějaké odchylky od normy, bude operace zpožděna.

Pozornost! Před manipulací je nutné provést neplánované ošetření červů a očkování z vztekliny. Údaje o těchto postupech jsou zadány do veterinárního pasu zvířete. Při absenci těchto informací nemusí být kočce povolena operační tabulku.

Technika

Ženu můžete kastrovat v prvních dvou dnech od okamžiku, kdy je estrus zapnutý. Zvíře je prováděno řezem břišní dutiny, spotřební daně a odstraňte dělohu a poté se aplikují švy. Po této manipulaci bude kočka muset dlouho nosit poponku, aby se zabránilo infekci šití.

Pooperační období

Po sterilizaci je hlavním úkolem majitele poskytnout kočce mír a nepustit ji na ulici. Zvíře by také mělo být chráněno před náhlými změnami teploty a mírně se živí, protože hojné jídlo může vyvolat zvracení.

„Standardní“ sterilizace během estrusu

Po operaci může zvíře cítit zimnici nebo nevolnost

Pozornost! Po operaci se zvíře může chovat agresivně nebo naopak pomalu. Tak se projevují zpožděné účinky anestézie. Neměli byste se bát - tento jev rychle prochází.

Kdy je lepší sterilizovat kočku

Ideální čas pro zásah je období, kdy již prošel první estrus. Tentokrát se může lišit pro různá plemena. Někdo má pubertu za půl roku a pro někoho-ne dříve než 10 měsíců.

Na první estro: sterilizační laparoskopická a standardní

Pokud chcete operaci provádět co nejrychleji, bez čekání na první cyklus je lepší vybrat laparoskopickou metodu. V břišní dutině se provádí punkci, do ní je vložena sonda s video senzory, vaječníky jsou vyříznuty a švy jsou utěsněny bez jejich šití. Již po intervenci může zvíře chodit, není nutné nosit poponku.

Důležité! Standardní metoda je bolestivější a obnovení zvířete je těžší, protože tato metoda zahrnuje provedení řezu v břišní dutině.

Sterilizace po estrus při startu

Pokud první estrus právě skončil, je lepší naplánovat chirurgický zásah asi týden po konečném dokončení tohoto období. Během tohoto období dochází ke stabilizaci hormonálního pozadí, takže zvíře dobře toleruje lékařský zásah.

Výhody sterilizace

Odstranění dělohy u kočky s operací má například mnoho výhod: například:

 • ochrana před nežádoucím potomkem;
 • zvýšení délky života zvířete;
 • zlepšení povahy kočky;
 • Normalizace hormonálního pozadí.

Ale co je nejdůležitější, kočka se začne chovat klidnější a nebude žádat o procházku. To je obzvláště důležité pro majitele, kteří udržují domácí zvířata ve velkých městech, kde nemůžete opustit domácí zvířata po dlouhou dobu bez dozoru.

Aby zvíře bezpečně trpělo kastrací, musí být kočka správně připravena na lékařský zásah. To pomůže vyhnout se vážným pooperačním komplikacím a psychologickému stresu. Pokud všechno úspěšně prošlo, kočka je alespoň dobrým šetrným režimem alespoň měsíc. Pak rychle obnoví fyzickou sílu a nakonec se zotaví.

Články na téma
LiveInternet