Grushendal (plemeno psů), belgický pastýř: popis plemene

Velký uhelný pes, který získal lásku k chovatelům psů na první pohled z velké části kvůli svému neobvyklému vzhledu-belgianský pastýřský grushendal. Kromě atraktivních externích dat jsou zástupci tohoto plemene známí svými pastýři a bezpečnostními vlastnostmi. Tento článek obsahuje podrobné informace o Grushendal Shepherd.

Historické certifikát a vlast původu

Z názvu vyplývá, že země, ve které se objevil Grushendal a byl zaregistrován, je Belgie. Zpočátku velcí psi pomohli pastýřům v jejich práci - shromáždili a střežili stáda zvířat. První zástupci byli čistokrevní a měli pouze podobné vnější vlastnosti.

Historické certifikát a vlast původu

Jak vypadá zástupce plemene

Poznámka! Začátkem 18 v. Psi s nejvýznamnějšími pastýři a podobnými externími údaji začali být překročeni a nakonec dostání štěňata, jehož celkovým plemenem je belgický pastýř (BO). Grushendal je řada tohoto plemene.

Zajímavosti

Skutečnost, že BO je jedním z mála plemen, která má poddruhy, které se liší pouze v typu a barvě vlny, je pozoruhodná. Například vynikněte:

  • Krátké maliny s červenou nebo hnědou barvou;
  • Hard -Hairované laky;
  • Dlouhodobý drsný grushandál je vždy černý, proto, pokud nabízejí červené grusundální nebo červené grushendal, jedná se o mestizos;
  • Dlouhý -Tervauren.

Poznámka! Grushendal - Intelektuál, kromě pastvy, je vhodný pro práci jako průvodce.

Vzhled

Popis plemene Grushendal se příliš neliší od souvisejícího Tervyurenu. Jsou to velké psi od 56 do 66 cm a vážící 20-35 kg. Vlasy jsou dlouhé černé. Čenich je akutní a podlouhlý, uši jsou trojúhelníkové, vysoké, vysoké. Případ je lehký, ale silný. Ocas je dobře zasazen, je střední délka. Vlna na krku je jako hříva.

Odchylka je považována.

Poznámka! Na internetu se můžete setkat s Grundelem se psem, ale to je chyba. Podle rockového standardu je registrován pouze jako Grushendal.

Možné neřestí

BO je náchylná k nemocem, jako jsou katarakty, obezita, dysplazie a epilepsie. Toto plemeno také podléhá alergickým reakcím na mnoho produktů. Některá onemocnění jsou přenášena na štěňata od rodičů na genetické úrovni.

Vzhled

Černý belgický pastýř

Důležité! Majitel může štěně zajistit co nejvíce očkováním.

První očkování, chovatel staví dítě na 6-8 týdnů života. Příště po 2 týdnech a poté v 6 měsících. V budoucnu je mezi očkováním udržován interval 1 roku.

Charakter a temperament

Grushendal je plemeno psů, které je známé svými vynikajícími pastýři. Jejich ostražitost, pozornost a opatrnost z nich činí dobré obránce. Ale nezasazujte černou grundyundální na řetězu, protože se jedná o intelektuální pes, který vyžaduje denní zatížení.

BO velmi jemně cítí náladu majitele a pokud je mimo druhy, pokusí se ji změnit. Rozlišují intonaci v jejich hlase, což jim pomáhá určit hierarchii v rodině. Grushendal se podrobí jednomu majiteli, ale souhlasí s tím, že poslouchá ostatní členy rodiny, pokud se s úctou vztahují k PSU. BO netoleruje hrubé zacházení.

Poznámka! Zástupci plemene mají agresi, ale jeho zjevné projevy jsou pozorovány pouze u nesocializovaných a nezdravých psů.

Vzdělávání a odborná příprava

Je nutné začít trénovat štěně od útlého věku. Inteligence a nevyčerpatelná energie by měly majitel řídit mírumilovným směrem, jinak pes zničí všechno v bytě a nebude se naučit, jak se na procházce chovat správně.

Když bylo štěně několik měsíců, lze jej představit týmům jako „Sit“, „Lie“, „Fu!"," Place "," Pro mě ". Toto jsou základy, které jsou nezbytné v každodenním životě.

Třídy by se měly konat hravě do 5-7 minut. V prvních párech bude dostatek 2-3minutového tréninku. Jako motivace můžete použít své oblíbené štěňátko nebo hračky. V ideálním případě by se tato dvě chvála měla střídat.

Charakter a temperament

Štěně by mělo být zvyklé na týmy od raného věku

Belgická pastýřská péče o typ drsného

Gruntalův pes se neliší zejména vybíravý. Pozorná péče je nezbytná hlavně pro jeho kožich a kosti.

Vlna musí být pravidelně bojována. Jednou každý a půl až dva měsíce to lze provést samostatně pomocí zastřihovače (Special Dog Comb). Jednou za šest měsíců byste měli navštívit žeora - profesionálního kadeřníka pro psy. Před výstavou je jednoduše nutná návštěva Grumera, protože to přinese zvířecí kožešinový kabát do výstavního vzhledu.

Poznámka! Drápy musí být řezány každých šest měsíců, aby při chůzi nezpůsobily nepohodlí zvířete. Při chůzi po asfaltu rostou drápy přirozeně.

Jak a jak nakrmit Grushendal

Jídlo dospělých BO by mělo být 85 % přírodních produktů původu zvířat. Zbývající část padá na obiloviny s přidáním oleje. Dieta může zahrnovat takové produkty, jako:

  • Maso s nízkým obsahem;
  • Pohanka, ječmen;
  • zelenina;
  • vejce.

Poznámka! Stačí nakrmit dospělého psa dvakrát denně. Štěňata jedí častěji - od 8 do 3krát denně v závislosti na věku (čím menší je štěně, tím častěji by měla být jídlo).

Chůze

Psi plemene Bo potřebují dlouhé denní procházky. Majitel musí psovi poskytnout aktivní hry, ve kterých pes musí ukázat vynalézavost. Walk je skvělý čas na navázání kontaktu mezi psem a jeho pánem. Когда пес youмеет гулять то сам по себе, он н прохояяящи т в в о о в в в в в в в в в и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и и.

Délka zdraví a života

Těžko zavolat bolestivému psovi. Pokud má silné zdravotní problémy nebo imunitu, s největší pravděpodobností byla přenášena geny od svých rodičů.

Poznámka! Průměrná délka života Gruntal v průměru je 10-12 let. V závislosti na životních podmínkách, aktivitě, výživě, genetice, se tato čísla mohou změnit.

Vzdělávání a odborná příprava

Pes tohoto plemene může žít až 12 let

Pletení

Muž, stejně jako feny, se nedoporučuje pleten až do věku dvou let. Nejvýhodnější je 10.-15. den od začátku estrusu feny. Viskózní musí být organizován na neutrálním území nebo na území muže. Podléhá všem pravidlům, která se zaručují, že se narodí zdravá potomci.

Jak vybrat štěně

Štěňata Grushendal jsou navzájem podobná jako dvě kapky vody a je obtížné určit jejich charakter v dětství. Nejlepší možností je podívat se na rodiče, protože jejich potomci budou velmi podobné jim. Štěně by mělo být mírně hravé, aktivní a zvědavé. Na vlně by neměly být hnědé nebo šedivé pohledy. Je nejspolehlivější koupit štěně v školce.

Výhody a nevýhody plemene

V tabulce se shromažďují pozitivní a negativní vlastnosti zástupců tohoto plemene:

profesionálovéMinusy
Dobré bezpečnostní vlastnostiVyžadují hodně pozornosti
Snadno trénovanéŠtěňata Grushendal jsou drahá
AktivníMají tendenci ovládat
Mají dobré zdravíLoud: Love to Chark


Grushendal bude vynikajícím společníkem a asistentem v minulosti člověku, který má zkušenosti se psy.

Belgická pastýřská péče o typ drsného

Výhody psa jsou zřejmé

Před získáním štěně musí budoucí majitel rozumně vyhodnotit své vlastní silné stránky a schopnosti.

Články na téma
LiveInternet