Jak zvyknout koťátko na ruce: příčiny strachu a metod učení

Koťata jsou obvykle naivní a snadno navázala kontakt, ale ne ve všech případech. Někdy jsou děti docela plaché a nechtějí s majitelem vůbec komunikovat, a ještě více jděte do jeho rukou. Doporučuje se zapojit do tréninku z malého věku, protože dospělé zvíře obtížnější vnímá podobný proces. Mnoho majitelů se proto zajímá o to, jak zvyknout na koťátko do rukou, takže v budoucnu neexistují žádné problémy s domácím mazlíčkem.

Důvody strachu

Koťata nemusí jít na ruce z mnoha důvodů. Hlavní strach ze zvířete je považován za hlavní. Kočka se bojí, obcháká stranu, okamžitě nedůvěřuje cizinci. To však není jediný důvod pro takové chování kotě.

Důvody strachu

Kotě obvykle miluje být v náručí majitele

Mezi další případy patří následující:

  • Nepohodlí. Kočka je třeba vzít ve vašich rukou správně. Pokud se cítí nepohodlí, nebude sedět na jednom místě. Pro pohodlnější polohu je jedna ruka umístěna pod hrudník, druhá pod zadní nohy. Musí existovat bod podpory. Je povoleno vybrat jakoukoli pózu, ale za předpokladu, že zvíře bude vhodné.
  • Strach z výšky. Navzdory skutečnosti, že kočky snadno překonávají téměř jakékoli překážky, existují jednotlivci, kteří se bojí výšek. Taková kočka se bude cítit nepříjemně v náručí člověka, vývoj paniky není vyloučen. Bohužel to mohou být důsledky neurologických problémů.
  • Špatné vzpomínky. Pokud se lidé s zvířetem vedli dobře, hodili ho na podlahu, nebo samotná kočka náhodně spadla z kolen nebo rukou člověka, pak s ním mohou zůstat nepříjemné vzpomínky. Strach z opakování negativní situace odrazí zvíře od majitele, bude se bát nových kontaktů.
  • Passy pachy. Kočky nemají rádi štiplavé pachy a snaží se jít po takových místech. Pokud člověk pochází z člověka, kočka nebude fungovat a nedovolí vám dotknout se. Proto se v procesu zvýraznění rukou doporučuje nepoužívat ostré parfémy.
  • Svoboda. Kočky - Zvířata a svoboda - zvířata. Pokud nemají náladu, pak je nepravděpodobné, že budou chtít dlouho sedět v náručí. Některá plemena vůbec nepotřebují časté kontakty. Doporučuje se ukázat trpělivost s takovými osobami, ale neměli byste očekávat zvláštní účinek.

Hlavní metody zkrocení

Kočky si snadno zvyknou na ruce, pokud dodržujete všechna pravidla výuky

Pokud koťátko nechce jít do jeho rukou, nemusíte být nervózní a starosti. Možná, že malý mazlíček ještě nebyl úplně zvládnut na novém místě, zejména pokud se jedná o zvíře z ulice. Po nějaké době se doporučuje pečlivě pokusit se vzít dítě. Pokud to okamžitě nevyjde, neměli byste zoufalství. Trochu trpělivost a náklonnost pomůže dosáhnout požadovaného výsledku.

Důležité! V některých případech samy děti přicházejí do rukou majitele a vidí, že je nikdo neuráží.

Hlavní metody zkrocení

Doporučuje se zohlednit několik pravidel, jak zvyknout kočku do rukou. Pomohou rychle dosáhnout kontaktu a neděsit dítě.

Dobroty z rukou

Lahodné získané z rukou člověka umožní kočičímu dítěti uklidnit se a pochopit, že ho nikdo neurazí. Dítě se dobře uvolňuje a ve většině případů se umožňuje pohladit nebo dokonce vyzvednout.

V počáteční fázi můžete dát krmení z rukou a poté jej položit na kolena. Touha jíst léčbu povede ke skutečnosti, že domácí mazlíček půjde do jeho rukou. Nedržte však zvíře, pokud chce skočit. To může upozornit a způsobit mu nepohodlí.

Klidný hlas

Kočky jsou klidná zvířata, proto se doporučuje s nimi mluvit tiše a laskavě, bez jakéhokoli projevu agrese. Zvíře bude cítit vztah a bude se přiblížit k člověku beze strachu. Laskavá řeč má takové domácí mazlíčky opravdu ráda, takže si snadno půjdou na ruce.

Voní to jako

Pozornost kočky pro něj může přitahovat příjemné pachy. Zvědavé dítě se určitě bude chtít podívat na to, co voní tak příjemně a naváže kontakt s osobou. V obchodech pro domácí zvířata najdete speciální spreje s obsahem specifických feromonů, které přitahují zvíře. V extrémních případech můžete roztok nastříkat do dlaně a nechat kočičí čichání kočky.

Pozornost! Nedoporučuje se používat spreje přitahující spreje, aby se zabránilo použití.

Vzdělání

Při tréninku a vzdělávání kotě je nutné vzít v úvahu jeho plemeno. Doporučujeme vědět, že ne všechna plemena milují náklonnost. Britské a skotské kočky Vistoux jsou velmi nezávislé a absolutně nechtějí trávit čas v rukou majitele. Je možné takové zvířata zvyknout na ruce, ale to bude vyžadovat trpělivost a dlouhou dobu.

Naopak Bengálsko kočky musí být zvyklé na ruce z dětství, protože mohou trochu růst divoce. Stojí za zmínku, že jednotné domácí kočky jsou většinou laskavé a snadno chodí ke svému majiteli.

Co dělat není

Kočka by se měla cítit v náručí člověka pohodlně a pohodlně

Během hry je možné zkrotit kotě. Hračka se postupně přesune k sobě, aby to dítě následovalo. Když bude velmi blízko, dávají ho to maličkosti a kočka je klidně vzata do náruče. Zatímco zvíře se bude zabývat předmětem, lze jej snadno pohladit a klidně s ním mluvit. Závislost se vyskytuje na úrovni bezvědomí.

Důležité! Zvyknout na toaletu kočky by mělo být také postupně. Musíte mu ukázat podnos a pokusit se ho naučit, jak používat. Pro některé lidi se ukázalo tak dobře, že domácí mazlíčci prostě chodí na toaletu.

Co dělat není

V procesu výuky je vyžadována péče a neprokazuje negativní pocity, aby kočka nevyděsila.

Existuje řada akcí, které nelze provést:

  • Zvedněte hlas, křičet. Kočky jsou velmi rychle uraženy a pamatujte si na dlouhou dobu, takže příště nebude mít vůbec žádný výsledek. Zvíře se poškrábá, syčí a dokonce kousne.
  • Ukažte agresi, trestání, zbavení jídla a pozornosti. Je také nepravděpodobné, že by takové akce poskytly požadovaný výsledek.
  • Držte násilím. Pokud domácí mazlíček začne být nervózní, vystoupit z rukou, uvolnit drápy, pak je nutné jej uvolnit. Držení na jednom místě nutí zvíře paniky, má strach, který bude obtížné překonat.
  • Koťata je lepší chránit před malými dětmi. Dítě ne vždy chápe, jak se se zvířetem chovat správně. V důsledku toho může mít stres jeden i druhý.

Nejdůležitější věcí v procesu výuky je klid. Kočky opravdu cítí náladu hostitelů, budou také nervózní a obavy.

Jak dlouho bude zkrotit

Během hry je snadné učit kotě do rukou

Jak dlouho bude zkrotit

Délka procesu zkrocení závisí na dispozici zvířete a trpělivosti majitele. Pro každého je to jiné, takže nemůžete dát přesnou odpověď, jimotone bude trvat měsíc, a pro někoho bude několik let. Pokud je vše provedeno správně a klidně, pak výsledek nebude dlouhý v příchodu.

Pokud kočka nechodí do jeho rukou, ale je v klidu, má dobrou chuť k jídlu, ale není důvod k obavám, pak je lepší ho nechat na pokoji.

Důležité! Není třeba se snažit donutit zvíře, aby kontaktovalo, bude to pouze nazývat.

Vědět, jak zkrotit kotě do rukou, je snadné dosáhnout požadovaného efektu. S výhradou nezbytných pravidel a přítomnosti trpělivosti můžete dosáhnout požadovaných výsledků v poměrně krátké době. Doporučujeme si uvědomit, že ne všechna plemena jsou náchylná k neustálému kontaktu s osobou, takže byste se neměli snažit vyzvednout zvíře násilím.

Články na téma
LiveInternet