Čihuahua ústí: jak dlouho a kdy začne první

Estros je přirozený fyziologický, ale zároveň velmi důležitý proces v těle psa jakéhokoli plemene. U malých psů však má toto období svá vlastní specifika, o kterých musí jejich majitelé vědět. Ústí Chihuahua, zejména nikdy nepletená, se může vůbec uskutečnit bez povšimnutí.

Co je Estrus

Estros je období sexuální aktivity žen, během které jsou fyziologicky připraveny k oplodnění. Toto období je charakterizováno zvýšením úrovně zárodečných buněk a hormonů, které ovlivňuje chování zvířete. Dokonce i ty nejposlušnější ženy se stanou nezbednými a nekontrolovatelnými.

Co je Estrus

Ústí Chihuahua se může objevit nepostřehnutelně

Během prvního estrusu konečně končí puberta Chihuahua. Z fyziologického hlediska je žena připravena otěhotnět. To však vůbec neznamená, že by mělo být mladé zvíře pleteno během prvního estrusu. Zkušení chovatelé to doporučují ne dříve než po 2-3krát. Totéž platí pro feny ve věku-neměly by být pleteny po věku 7 let.

Důležité! Časté pletení zahrnuje vyčerpání ženského těla, takže veterináři kategoricky nedoporučují sloužit Chihuahua více než časy ročně.

V jakém věku přichází první estrus

Věk, kdy Chihuahua začíná první estro, je nemožné přesně určit. V průměru je to období mezi 6 a 8 měsíci, někdy to může být v oblasti roku - všechno je velmi individuální.

V jakém věku přichází první estrus

Ústí Chihuahua může začít 6 měsíců

Během tohoto období by majitelé měli být velmi opatrní u žen a pečlivě je pozorovat, aby nezmeškali začátek. První estrus Chihua může být velmi vzácný a s ohledem na zvláštní čistotu plemene může být tento proces zcela bez povšimnutí.

Jak poznat, že Chihuahua měl milost

Od 6 měsíců by majitelé ženy měli být neustále na šeku - „V těchto dnech“ mohou přijít kdykoli. Nejprve musíte věnovat pozornost změnám ve vzhledu zvířete: u žen, v očekávání Estrus, se bradavky zvyšují, smyčka začne bobtnávat a poté se objeví krvavé vypouštění.

Změny v chování

Poslušný a klidný Chihuhaki se stal nadšenými, neklidnými a často vykazuje neočekávanou agresi. Někdy se naopak pes stává příliš hravými. V každém případě, majitelé, kteří jsou obeznámeni s individuálními charakteristikami charakteru domácího mazlíčka, budou změny v chování patrné.

Jak poznat, že Chihuahua měl milost

Během procesu žena radikálně změní charakter

Poznámka! Sexuace v Chihuahua je doprovázena radikální změnou chování, která je nakonec zaměřena na jednu věc - hledání sexuálního partnera a procesu páření.

Jaké jsou fáze estro

Na otázku, kolik estrus Chihuahua vydrží, je obtížné dát definitivní odpověď. V průměru to trvá 3-4 týdny po celý proces. V závislosti na charakteristických vlastnostech je obvyklé rozdělit jej do několika fází:

 1. První období je pro -eater. Jeho trvání je 7-9 dní. Otok smyčky a vzhled vypouštění z vagíny se považují za charakteristické znaky. Rovněž dochází ke zvýšení vůně psa, který k němu vždy přitahuje muže. Během tohoto období však fena ještě není připravena k páření a je zodpovědná za veškerou námluvu s rozhodujícím odmítnutím.
 2. Druhé období je Estrus. Jeho trvání je asi 7-8 dní. V tuto chvíli začne první pes ukazovat pozornost potenciálním partnerům. Jakmile mu muž věnuje pozornost, fena se setká s nataženým dechem a odkloní ocas na stranu - to je charakteristické znamení její připravenosti na proces páření. Fyziologicky je změna se psem způsobena procesem ovulace, během kterého jsou vejce připravena k oplodnění z vaječníků. Během tohoto období může pes otěhotnět.
 3. Třetí období je Metestrs. V průměru to může trvat 2 až 3,5 měsíce. Jeho začátek je okamžik, kdy fena poprvé odmítá péči o ženichy. Během tohoto období jsou všechny procesy obnoveny v těle a změny se vyskytují v chování zvířete. Pes konečně ztrácí zájem o potenciální ženich a dává jim rozhodující odmítání.

Jaké jsou fáze estro

Během prvního estrusu se nedoporučuje snížit Chihuashka s partnerem

Anaestrus je období sexuálního odpočinku, které trvá asi 100-150 dní. Během Anaerastrus zvíře obnovuje utracené síly.

Poznámka! V průběhu let se doba trvání pohlaví zvyšuje.

Jak se starat o současného psa

Nejproblematičtějšími projevy estrus jsou výboj a souběžný nepříjemný zápach. Navzdory čistotě plemene se ne všechna zvířata dokáže udržet správnou úroveň čistoty.

Proto, aby se zabránilo nepříjemným situacím spojeným s poškozením nábytku a vnitřních předmětů v domě, mnoho chovatelů psů v těchto dnech praktikuje používání speciálních kalhotek.

Hlavní tipy pro péči o současného psa lze nazvat následujícím:

 • Chraňte zvíře před tahem, mráz, vlhké;
 • dočasně se zdrží koupání ve vaně, a zejména v otevřených nádržích;
 • Procházky by měly být prováděny pouze na vodítku, zatímco je vhodné se držet dál od neznámých psů;
 • V chladném období je lepší se zdržet chůze v chladu (pokud samozřejmě Chihuashka není zvyklá na plenu nebo na její podnos);
 • Během tohoto období je důležité ukázat pozornost a péči ve vztahu ke zvířeti. Neměl by se cítit zbytečný nebo odmítnut;
 • Pokud pes vykazuje nadměrnou aktivitu a vzrušení, může veterinární lékař předepsat, lehká sedativa.

Jak se starat o současného psa

Mnoho majitelů psů se uchýlí k pomoci speciálních kalhotek během fyziologického procesu

Co dělat s problémem Estros

Pokud existují podezření, že se během Estros něco pokazilo, je lepší nezdvicovat, kontaktujte veterináře, abyste se vyhnuli rozvoji zbytečných komplikací. To musí být provedeno v následujících případech:

 • Vypouštění trvá déle než tři týdny;
 • Proces je doprovázen letargií, apatií a horečkou;
 • Vypouštění má blátivou barvu a nepříjemný zápach;
 • Po skončení estru ze smyčky pokračuje výboj;
 • silná žízeň u zvířete, dokonce i po dokončení procesu;
 • Příznaky falešného těhotenství ve formě oteklých mléčných žláz, úzkosti, snížení aktivity, které se začínají objevovat 2 měsíce po dokončení procesu Estros.

Jak často je estrus

Počet úniků závisí na individuálních charakteristikách těla psa. Průměrný ukazatel je asi dvakrát ročně, s přestávkou od 6 do 7 měsíců.

Poznámka! Mladé ženy jsou často charakterizovány nepravidelným estrusem. Cyklus se obvykle stabilizuje po 1-2 letech.

Pokud dojde k estrově velmi často, může to být výsledkem hormonálního porušení nebo zánětlivého procesu. V každém případě byste se určitě měli poradit s veterinářem.

Co dělat s problémem Estros

Je nutné sledovat povahu výboje a studnu psa

Estros je velmi důležitý fyziologický proces pro každou ženu jakéhokoli plemene. A zvláštností tohoto procesu u plemen malých psů je to, že se může vyskytnout bez povšimnutí skromným objemem vypouštění. Aby nedošlo k chybě, kdy Chihuahua zahajuje první estrus, musí jeho majitelé pečlivě sledovat zvíře. Zároveň je důležité věnovat pozornost nejen fyziologickým změnám, ale také ke změnám v chování ženy.

Články na téma
LiveInternet