Kočka po porodu má druhý den propuštění krve

Vypouštění krve, které se objevilo po porodu, patří do podmíněné normy. Tělo tak po procesu vytáhne krev zbývající, kousky tlačících tkání, hlenu. Pokud se v datu splatnosti nezastaví nalévání krve, potřebuje domácí veterinární lékař, aby se vyhnul vážným důsledkům.

Normální výboj

Mezi bezpečné projevy období poporodního období patří:

 • Kočka má krev ihned po porodu a po dobu 24-48 hodin.;;
 • Při vypouštění jsou rozptýleny zeleným nebo hnědým odstínem po dobu sedmi dnů;
 • Průhledný hlen bez zápachu vychází z genitálií, to trvá až dva týdny.

Normální výboj

Nově vyrobená kočičí matka

Poznámka! Proces zotavení probíhá bez vnějších příznaků ve formě tepla, letargie, odmítnutí jíst nebo zanedbávat děti a komunikaci s majitelem..

Nebezpečné poporodní propuštění u koček

Majitelé domácího mazlíčka by měli věnovat zvláštní pozornost neobvyklým poporodním jevům. Mohou nahlásit rozvoj vážných onemocnění.

Zánět dělohy

Měřič je vytvořen po dobu 72 hodin. Po skončení práce. Při jeho vývoji zvíře trpí:

 • z tepla;
 • se stává utlačovaným;
 • Odmítá jíst a vodu;
 • Opouští děti.

Zánětlivý proces v děložních tkáních vzniká pod vlivem zvýšené aktivity patogenů, neúplného porodu se zbývajícím mrtvým ovocem. Kočky mohou začít zvracení a průjem s následnou dehydratací. Genitální výboj má charakteristický nepříjemný zápach, obsahují částice hnisu.

Důležité! Během inspekce a palpace břišní stěny je pociťován zvýšený tón svalů, mazlíček zažívá bolest. Hlavní známka metrite je děložní velikost.

Postartovací zranění

Nešikovná porodnická pomoc při porodu, užívání drog ke zvýšení nebo zpomalení kontrakcí, poškození velkých cév vedou k krvácení. Je nemožné problém vyřešit samostatně, ve většině případů vyžaduje kočka chirurgický zásah.

Nebezpečné poporodní propuštění u koček

Jak probíhá operace

Genitální infekce

Penetrace patogenní mikroflóry vede k zánětu sliznic membrán genitálií. Infekce proniká jak během porodu, tak v období po porodu. Zdroje onemocnění jsou považovány za špatnou hygienu, špinavé místo, náhodné zavedení bakterií během porodu skrze nesterilní nástroje.

Pet začíná vyniknout silné a hojné tajemství nazelenalé barvy, objeví se horečka. Zvíře je neustále olízáno kvůli nepříjemným pocitům: podráždění a svědění.

Mezery měkkých tkání

Poškození se tvoří v přítomnosti následujících podmínek:

 • dospělá placenta;
 • zmlátit několik dětských míst v jednom řetězci;
 • Velká koťata.

Poznámka! Mezi nebezpečné důsledky práce patří prasknutí svalové tkáně dělohy se silnou ztrátou krve. Použití stimulantů také negativně ovlivňuje orgán a zvyšuje riziko poškození.

Maligní formace

Nádor rakoviny inhibuje aktivitu imunitního systému, poškozuje dělohu. Vytvořená onkologie vede k krvavému výboji s částicemi hnisu a ostrému nepříjemnému zápachu v důsledku zničení maligního novotvaru.

Vaginite

Zánět měkkých tkání vagíny je rozdělen na akutní a chronický. Ulcerace na povrchu sliznic vyvolávají vypouštění různých barev:

 • Transparentní nebo zataženo;
 • nažloutlá bílá trakce;
 • Purulentní v přírodě.

Důležité! Léčba mírné formy vaginitidy spočívá v douching s antiseptickým roztokem, komplexní - antibiotická terapie.

Piometr

Těžký zánět dělohy se projevuje neustálým olizováním kočky její genitálie, nahnědlé skvrny zbývají na jakémkoli povrchu, kde byl načechraný favorit. Mezi sekundární známky patologie patří:

 • Bloating;
 • horeční syndrom;
 • vyslovoval žízeň a odmítnutí jídla;
 • časté močení;
 • letargie a snížená motorická aktivita.

Poznámka! V obtížných případech se před klinickým obrazem pyometrů objeví výboj s hnisem. Vlohští stěny nevydrží zatížení, rozbití, nahromaděný obsah se nalije do břišní dutiny, což vede k peritonitidě. Nemoc způsobuje smrt.

Diagnostika a léčba

Přitažlivost, že kočka měla po porodu druhý den po porodu, vede k potřebě úplného diagnostického vyšetření. Veterinární lékař provádí obecnou inspekci, Plamají žaludek, posílá mazlíčka na ultrazvuk a x -ray obrázek. Po provedení diagnózy se provádí symptomatická terapie.

 • S minimálním vylučováním krve vyvolané umělou stimulací porodu jsou předepsány hemostatické léky. Pokud dojde k masivní ztrátě krve, má zvíře operaci.
 • V zánětlivých procesech se provádí antibiotická terapie, léky jsou předepsány, aby se zvýšil tón dělohy. S jejich pomocí jsou zbývající tkáně předchozí odstraněny z orgánu, patogenní mikroflóra je zničena.

Důležité! Zvýšená tělesná teplota vyžaduje izolaci dětí z matky, přenos koťat na umělou výživu.

Diagnostika a léčba

Umělé krmení

Pravidla pro péči o kočky v období po porodu

Veterinární lékaři doporučují dodržovat standardní požadavky na dohled na ženu v práci. Jejich ignorování může vést k vážným onemocněním a vyžadovat prodlouženou terapii pro oslabenou obecnou aktivitu zvířete.

Jídlo

Krmení předává standardní princip se zvýšením známých částí o polovinu. Dostatečné množství jídla pomůže děti krmit, zabránit vyčerpání kočky a nedostatečné produkci mléka. Nezapojte se do kulinářských ozdob, připravené -vyrobené jídlo poskytne tělo mladé matky všechny potřebné vitamíny, minerály.

Hygiena

Zdravé zvíře se vyrovnává s tím, že odchází pro sebe dokonale. Pokud dojde ke komplikacím poporodní, potřebuje pomoc majitele. Problém lepivé vlny v oblasti genitálií a na zadních nohách je vyřešen pomocí mokrých ubrousků.

Kontrola teploty

Pravidelné ověření umožní včasné detekce odchylek v normálních ukazatelích. Proč je utracen třikrát denně:

 • Pokud hladina přesahuje 38 ° C, odchylka je spojena s infekcí;
 • Pokud je pod standardními ukazateli, je možné riziko skrytého vnitřního krvácení.

Pravidla pro péči o kočky v období po porodu

Měření teploty

Prevence patologie

Aby se zabránilo rozvoji odchylek v období po porodu, je nutné dodržovat pravidla:

 • Opusťte zneužívání hormonálních léků, které se používají k kontrole tekutiny: je zakázáno samostatně zvyšovat dávkování a trvání podávání;
 • Dodržujte antiseptické požadavky během porodu, provádějte hygienické postupy po porodu s mladou matkou, která neví, jak se o sebe starat;
 • Před pletením, zkontrolovat zdraví kočky pro nepřítomnost urogenitálních infekčních chorob;
 • Jakékoli propuštění během těhotenství je příležitostí k mimořádné návštěvě veterináře.

Narození dětí je pro tělo své matky vážným stresem. Majitel zvířete vyžaduje maximální úsilí na usnadnění období narození a poporodních období. Krev při narození kočky odkazuje na standardní projevy, ale její nadbytek by měl upoutat pozornost majitele. Ignorování odchylek může stát nejen zdraví, ale také život načechraného favorita.

Články na téma
LiveInternet