Umístění koše v psích a měření

Co to je a kde to je?

Z různých důvodů musí majitelé psů čelit výrazům „Withers“, „Výšku v Withers“ a zpravidla nově majitelé majitelé poprvé neslyší, o čem mluvíme. Co je to Withers, kde se toto místo nachází u psa, jak a proč měří výšku ve Withers? Odpovědi na všechny tyto otázky jsou uvedeny v tomto článku.

Co to je a kde to je?

Withers in Dogs - místo na páteři mezi lopatkami, je blíže k místu krku v zádech. Vytváří se prvními pěti obratlů páteře páteře.

Vizuálně se rozpoutají vypadají jako malý tubercle na krku. Kůže na Withers je elastická, je snadné ji vytáhnout rukou, je to, že ženy popadnou jejich štěňata, aby je přenesla na jiné místo.

Withers by měl být vysoký, svalnatý, dobře rozvinutý, protože soustředí svalové paprsky, stejně jako vazby, které ovládají práci předních tlap, krku, záda, hrudníku.

Důležité! Konečná tvorba košil u psů závisí na plemeni a zpravidla končí o dva nebo tři roky.

Pozornost! Normálně jsou Withers nejvyšším bodem na zadní straně zvířete, ale v případě jakýchkoli patologií (podpora záda, zakřivení páteře, problémy s končetinami) Tento parametr nesplňuje zavedený standard.

Proč potřebujete výšku psa na Withers?
Kohoutek

Je třeba poznamenat, že Withers jsou u psa velmi důležitým místem, protože existuje mnoho krevních cév a díky tomu jsou drogy rychle absorbovány. Z tohoto důvodu jsou v této oblasti umístěny injekce, léky se používají ve formě kapek, drogy pro parazity. Také mnoho měření zvířete, včetně jeho růstu, je obvyklé provádět právě od tohoto bodu.

Proč potřebujete výšku psa na Withers?

Růst jednotlivce, který je měřen jako výška ve Withers, je vzdálenost od podpůrného povrchu tlapky k košilům a je vyžadován pro:

 • výpočet Různé koeficienty s účastí domácího mazlíčka na výstavě, například index protahování, masivity, dlouhodobě, vytrvalost. Při porovnání získaných parametrů s rozměry podle exteriéru je odhaleno soulad se standardem požadované horniny;
 • vyjasnění Potenciální výška psího skoku ve sportovních soutěžích, jehož účelem je rychle překonat překážkový pás nainstalovaný na speciálním místě;
 • identifikace odchylky od normy během vývoje štěňat;
 • výběr příslušenství požadované velikosti (přenášení, oblečení, postroje);
 • definice výšky otevření vstupu během výstavby stánku nebo voliéry.

Jak měřit růst?

Správné měření růstu PET zahrnuje provádění tohoto postupu v souladu s jednotnými požadavky na cynologické organizace. Tyto požadavky jsou splněny, když je pes na Withers měřen s výhradou řady pravidel, například:

Jak měřit růst?
Rostometometr
 • Použití speciální měřicí linky - Rostomer. Použití rulety nebo centimetrové pásky může výsledek přeceňovat jeden až tři centimetry;
 • měření třikrát po půl minutové minutě a výpočtu aritmetické střední hodnoty získané během měření výsledků;
 • Použití jednotlivců měřicí linie blízko těla, přičemž umožňuje pouze mírnou zamilovanost vlny a demontáž dlouhé vlasové linie v místě kontaktu s nástrojem;
 • nalezení domácího mazlíčka na rovném povrchu;
 • měření s pravidelnou frekvencí, před krmením zvířete, ve stejnou dobu.

Při měření vzdálenosti od nejvyššího bodu na zadní straně k podlaze by mazlíček, jak je uvedeno výše, by měl být na plochém horizontálním povrchu. Zástupci malých plemen se nejlépe měří na povrchu stolu a velké na podlaze. Pokud je zvíře aktivní, pak je vhodnější provádět měření dohromady: Jeden - drží domácího mazlíčka v dokonce klidné poloze bez svalového napětí, druhé - měření.

Aby se správně určilo horní bod měření, je přes lopatky vloženo kniha, pravítko nebo jakýkoli jiný i jiný předmět, potom je mu přiřazen rostomer, což označí požadovaný parametr.

Pokud neexistuje seznam, pak měření růstu může být provedeno následujícími metodami:

 • se dvěma řádky. První je umístěn na zadní straně zvířete tak, aby se protíná s nohou, druhý je aplikován v pravém úhlu na první a na podlahu. Vzdálenost od podlahy k křižovatce dvou řádků a bude výškou psa na Withers;
 • Metoda dětí. Pokud je jednotlivec velký, pak je možné měřit jeho růst, jak se to provádí, určováním růstu u dětí, to znamená, že si nasadíte zeď a uděláte značku na místě, kde jsou lopatky umístěny.

Růst a plemeno

Růst jednotlivce závisí na příslušnosti k plemeni.

Existuje klasifikace, která rozděluje plemena psů do tří skupin v závislosti na růstu, což je určeno měřením výšky v Betarech:

Růst a plemeno
Různá plemena
 • Malý - Ne vyšší než 28 centimetrů. Například to je ruština, Chihuahua, Yorkshire teriér;
 • Střední - nad 28, ale pod 60 centimetrů. Typičtí zástupci: Biglie, anglické kohoukové španělky, pudlíci;
 • Velký - více než 60 centimetrů. Mezi ně patří: irští vlčí vlkodlaky, bělošští pastýři, ruské černé teriéry, Senbernars.

Také pohlaví domácího mazlíčka ovlivňuje růst. Muž, obvykle vyšší než ženy o několik centimetrů. Kromě toho mohou být odchylky tří centimetrů velké nebo menší. V souvislosti s výše uvedeným, s cílem určit růst by se člověk měl zaměřit na standardy přijaté Mezinárodní kinologickou organizací (FCI), parametry rodičů a individuální charakteristiky zvířete.

Je nemožné přesně identifikovat růstový parametr pro mestizos a mongrely, protože tito jedinci kombinují geny různých plemen.

Závěr

Každý majitel psů musí být schopen najít kojevníky a určit růst domácího mazlíčka, i když se ten druhý nezúčastní výstav a soutěží. Informace uvedené v tomto článku pomohou vytvořit správnou představu o umístění kojenek a měřit jeho výšku u psů.

Články na téma
LiveInternet