Sennenhund: odrůdy plemene, jejich popis

Silní, vytrvalí psi, kteří byli zvláště přivedeni na pomoc rolníků a pastýřům, byli kombinováni do skupiny a jmenovali Zennenhund. Toto jméno znamená 4 Tricolor Dogs - Appencelller, Bernky, Big Switzersky a Entlebuher. Každý zástupce těchto plemen má atraktivní vzhled a multifunkčnost.

Historie původu odrůd Zennenhunds

Přeloženo z němčiny, název plemene Zennenhund je přeložen jako pes drážky. Vytvořilo se před více než dvěma tisíci lety a tibetští mastifové jsou považováni za své předky.

Historie původu odrůd Zennenhunds

Plemeno psů Zennenhund

V historii Zennenhunds a odrůd plemene je mnoho nejasností. Jediná věc, která je jistá, je, že toto plemeno je starověké. Informace týkající se původu způsobují mnoho sporů, v důsledku toho se názory odborníků zásadně liší.

Poznámka! První zástupci plemene žili ve Švýcarsku na farmách s vysokým obsahem. Byly použity výhradně pro pastvu ovcí Otar.

Vnější údaje, povaha a charakteristiky druhů

Všechny typy Zennenhunds jsou majiteli působivých velikostí, proporcionálních tvarů a charakteristických barev.

Big Swiss Shepherd (Gross)

Toto je pracovní pes, skvěle se cítí v podmínkách obsahu ulice. Zástupci tohoto plemene od 60 do 72 cm rostou, zatímco váží asi 60 kg. Tělo je velmi velké a silné.

Pes se vyznačuje vyváženým charakterem, vynikající pamětí, myslí, inteligencí, dobrým a dobrým učením. Grosse jsou velmi podezřelé z cizinců.

Zajímavý! Zbarvení je kontrastní a velmi zvláštní, černé s nečistotami bílých a červených skvrn.

Vnější údaje, povaha a charakteristiky druhů

Velký švýcarský pastýř

Berne Shepherd

Psi s dobře vyvinutým instinktem pastýře. Liší se v dlouhém a hustém vlněném krytu, hlavně černé s bílými nebo červenými skvrnami. Tělo je silné a svalnaté. Hlavní výhody a rozdíly zástupců tohoto plemene jsou oddanost, dobrá vůle, mír a hravost.

Dospělí psi rostou až 70 cm, zatímco hmotnost se pohybuje od 35 do 55 kg.

Vzdělání v závislosti na typu

Berne Shepherd

Appencelller

Zástupci plemene, jak společně, tak samostatně, jsou rozšířeni po celém Švýcarsku. Rozlišují se o tříkolovou barvu, nízkým růstem, úhlovým tělem a také zlomyslným, veselým a veselým vzhledem.

Vlněný kryt je hustý a lesklý. Velikost psů se pohybuje od 48 do 58 cm a hmotnost od 25 do 35 kg.

Zajímavý! Pes Appencelller velmi miluje své členy rodiny, děti používají zvláštní uznání. Zástupci tohoto plemene jsou podezřelí z cizinců.

Péče o různé typy vlny Zennenhunds

Švýcarský Appencelller Zennenhund

Entlebuher

Plemeno je považováno za jeden z vzácných na světě. Tento Zennenhund je hladký. Se liší v malé výšce a hmotnosti. Zástupci plemene rostou z 50 na 52 cm, zatímco hmotnost se může lišit od 25 do 30 kg. Psi se vyznačují silnou a hustou postavou, stejně jako vyváženou, laskavou a veselou dispozicí.

Pyrenee Zennenhund

Psi se rozlišují nepřekonatelným vzhledem a působivou velikostí. V dospělosti psi rostou na 81 cm, zatímco váží od 40 do 55 kg. Jedinečnost tohoto plemene spočívá v jeho barvě. Vlna psů je čistě bílá.

Postava je trpělivá a vyvážená. Členy rodiny vykazují lásku a vstřícnost, zatímco psi neodpustí tuhost a hrubost.

Vzdělání v závislosti na typu

Mezi druhy plemene Zennenhund patří pouze chytré a klidně vnímající trénink jednotlivců. Od útlého věku se štěňata snaží potěšit svého pána a nezklamat ho.

Pokud trénujete bez ohledu na odrůdy Zennenhunds správně, pak nakonec určitě získáte naivní, inteligentní a veselý pes.

Vzdělávací strategie by měla být stanovena okamžitě po získání zvířete. Nejlepší možností je konzistentní demonstrace autority.

Péče o různé typy vlny Zennenhunds

Navzdory skutečnosti, že Zennenhund, odrůdy plemene psů zahrnují různé, všechny potřebují určitou péči. Hřeben vlněný kryt by měl být jednou týdně. Výjimkou je období roztavení, během níž se zvyšuje množství česání.

Podle potřeby umyjte zástupce plemene. Samotná zvířata jsou velmi čistá a dokonale se o sebe postarají.

Jak správně nakrmit Zennenhunds

Plemeno psů Eisenhower je nenáročné při krmení. Současně jsou dospělá zvířata nejlépe krmena suchým jídlem, protože obsahuje všechny potřebné vitamíny a stopové prvky.

Poznámka! Štěňata bez předběžné přípravy nelze krmit suchým jídlem.

Strava malých zástupců plemene by se měla skládat hlavně z masa, tvarohu, pevného sýra a vařeného kravského mléka. Všechny tyto výrobky obohatí tělo všemi potřebnými a umožní mu správné vývoj.

Srovnání odrůd

Je velmi prestižní mít zástupce plemene Sennenhund. Podle popisu, zástupci tohoto plemene Zennenhund, se druhy rozlišují podle krásy, inteligence a dobré povahy. Je velmi příjemné komunikovat s takovými zvířaty. Díky takovým rysům psů, abyste se stali majitelem takového psa, budete muset zaplatit ne malé peníze. V průměru, štěňata stojí 45 až 55 tisíc rublů*.

Pokud někdo prodá štěňata mnohem levnější, pak stojí za to být opatrný, aby se nekupoval kříž mezi skály. Doporučuje se koupit domácího mazlíčka pouze od důvěryhodných chovatelů a je nejlepší hledat štěně v školce. Tam si můžete vybrat opravdu nejlepšího zástupce tohoto plemene.

Bezpečnostní a montážní psi byly vždy velmi populární. Nejčastěji lidé dávají přednost lajkům a Zennenhund. Tato zvířata se vyznačují oddaným a přátelským charakterem, rychlým rozumem, příležitostí vyrovnat se se všemi druhy práce. Kromě toho zástupci plemene nepožadují péči a výživu. Skvělé pro děti.

*Ceny jsou relevantní pro listopad 2019.

Články na téma
LiveInternet