Po sterilizaci se kočka zeptá kočky: je to normální a co dělat

Sterilizace koček - chirurgie k odstranění reprodukčních orgánů. Po ní už zvíře nebude mít koťata. Některé zdravotní problémy jsou tedy vyřešeny například, že se sníží riziko vzniku onkologie (muži jsou kastrováni, aby se zabránilo různým onemocněním).

Podmínka kočky po sterilizaci

Sterilizační operace trvá 40 minut. Šev je aplikován běžným nebo vnitřním. Moderní medicína také nabízí bezproblémové provoz, když sekce není více než několik centimetrů.

Podmínka kočky po sterilizaci

Stává se také, že po sterilizaci se kočka zeptá kočky

Důležité! Doba výstupu z anestezie závisí na použitém léku.

Existují následující typy anestezie:

  • směs představená ústně. Nejúčinnější a často používaný. Odklon od ní je však těžký, může trvat 5 až 24 hodin;
  • Intravenózní anestézie. V tomto případě musí být lékař vysoce kvalifikovaný. Nesprávné provedené postup vede k necitlivosti zadních končetin a nepřítomnosti jejich pohybu na jeden den. Ale taková anestezie je méně toxická než ostatní. Látka je vylučována z těla po 8 hodinách;
  • inhalační anestezie. Je to považováno za nejvíce šetřící pro kočku. Získání dochází v nejkratší době. Pro takovou anestézii však ne všechny kliniky mají potřebné vybavení a léky.

Po operaci se chování kočky mění. Stává se klidnější, flexibilní a svázaná s domem. Psychomotivní stav zvířete je stabilní, lovecké instinkty nezmizí. Kočka nadále žije celý život.

Po chirurgickém zásahu a anestezii není zvíře snadné. Nechápe, co se děje, zažívá bolest a strach. Kočka potřebuje pomoc a ochranu majitele. Doporučuje se, aby se k němu pravidelně přiblížil a zklidňoval hlazení, poškrábání.

V prvních pooperačních hodinách je domácí mazlíček velmi slabý a nemůže plně upravit tělesnou teplotu. Místo, kde bude lhát, by mělo být vřelé, pohodlné a čisté. Pokud je místnost v pohodě, můžete použít topnou podložku nebo zakrýt pitmith.

Postel, kde bude zvíře umístěno, by nemělo být příliš vysoké, aby se zabránilo pádu a zranění. Domácí mazlíček musí ležet na pravé straně, aby nedošlo k zatížení srdce. Nedobrovolné močení a zvracení je možné, takže je lepší položit jednorázovou plenu.

Poblíž musíte určitě dát misku s vařenou vodou při pokojové teplotě. Kočka by k ní měla mít vždy přístup.

Může kočka požádat o kočku

Je vhodné zásobit speciální řešení pro oči, protože víčka nebudou pevně zakrytá a suchá

Může kočka požádat o kočku

Může kočka chodit po sterilizaci? - Jedna z nejběžnějších otázek, které veterináři po zákroku kladou. Odpověď na to je pozitivní. Můžete pochopit, že Pimomitsa žádá kočku na následujících znacích:

  • Ohýbá záda a položí zadek;
  • dupání;
  • Hlasitě.

Nejčastěji se sterilizovaná dospělá kočka ptá kočky. Zjistěte, že muž chce, že žena je o něco jednodušší. Označuje území a všechno je zřejmé.

Pro referenci! Majitelé se často také zajímají o to, zda kočka může chodit již během těhotenství. Odpověď na otázku je pozitivní, ženy často hledají kočku i po oplodnění.

Agrese domácího mazlíčka

Poté, co po operaci opustil anestezii, zvíře zažívá stres a bolest, která se přestane projevovat až po několika dnech. Hlavním rysem pooperačního nepohodlí je projev agrese. Zvíře škrábe, kousnutí, vrčení a syčení. Ostře reaguje na jakýkoli hluk a chování ostatních. Dokonce i útoky na lidi jsou možné. V tomto případě musíte konzultovat s veterinářem, co dělat. S největší pravděpodobností bude zvíře muset uspořádat samostatnou místnost, kde ji nikdo nebude obtěžovat několik dní.

Chuť

Po sterilizaci kočky přestanou být vyráběny sexuální hormony, které snižují chuť k jídlu. Proto v Pimomitsa stoupá. Zvíře může přibrat na váze. Musí být krmen speciálními vyváženými krmivami a ujistěte se, že ovládáte objem potravy, protože to sám nemůže udělat.

Zvyšování nebo snižující aktivita

Existují zvířata, která se po operaci necítí nepohodlí a nadále vedou obvyklý životní styl. Některé kočky se stávají hyperaktivními. Toto chování je ve fázi zotavení velmi nežádoucí. Pro takový obrat událostí se musíte připravit předem. Do vody můžete přidat uklidňující léky.

Agrese domácího mazlíčka

Doporučuje se připravit izolované místo pro Pimomitsu, ve kterém bude klidná a pohodlná

Snížení aktivity je po operaci normální stav. Zvíře se nemusí obtěžovat. Někteří majitelé to zvyšují a převádějí - to nelze udělat.

Důvody, proč kočka chodí po sterilizaci

Důvody, proč se kočka ptá kočky, mohou být následující:

  • Špatná -kvalitní operace. Vzhledem k nedbalosti a nezkušenosti veterináře nebyly odstraněny všechny vaječníky, produkce hormonů pokračuje.
  • V těle lze kočky vyrábět nejen ve vaječníku. Někdy se příčina estrus syntetizuje ledvinovými žlázami nebo hypofýzami. To je obvykle charakteristické pro mladé jedince.
  • syndrom ovariální ektopické tkáně. Při vytváření genitálií v lůně se některé buňky padají do jiné části zvířecího těla. Je téměř nemožné identifikovat takovou patologii. Naštěstí je taková dědičnost velmi vzácná, ale je to možné u každého plemene, včetně Skotů Visloukh.

Možnosti, jak jí pomoci

Důležité! I po přerušení reprodukční funkce lze kočku pozorovat u kočky. V tomto případě je vyžadována kontrola veterináře. Pouze on může provést správnou diagnózu a předepsat nezbytnou léčbu.

Pokud byla operace provedena v dospělosti po porodu (žena už byla těhotná), může chodit, ale na krátkou dobu na krátkou dobu. Tato podmínka proběhne v průběhu času, je nemožné pomoci zvířeti dříve.

Pokud jsou problémem hormony, pak je kočka předepsaná hormonální léky, jako je Covinan nebo DePoiston.

Chuť

Drogy mohou být předepsány pouze veterinárním lékařem, mají kontraindikace

Odpověď na otázku: Může tedy kočka chodit po sterilizaci, určitě ano. Bez ohledu na to, jaký důvod kočka požádala o kočku po sterilizaci, je vždy nutné kontaktovat veterinární kliniku o radu. Ve většině případů tato podmínka vyžaduje povinné zacházení, jinak bude operace marná.

Články na téma
LiveInternet