Drontal pro kočky: pokyny pro použití

Kombinovaná medicína drontálního je považována za nejdostupnější a nejúčinnější prostředky proti helmintům. Použijte jej k léčbě domácích koček. Tablety mají destruktivní účinek na parazity různých forem a druhů, které často infikují tělo kočičí.

Složení a forma uvolňování léku

Produkt se vyrábí ve formě tablety. Aktivní látky tablet:

 • Pirantel Emmone - 220 mg;
 • Prazikantel - 25 mg;
 • Jiné léčivé složky.

Složení a forma uvolňování léku

Lék se používá nejen pro léčbu, ale také preventivní opatření

Indikace pro použití

Droga je předepsána zvířatům s parazitickými infekcemi. Drontální tablety můžete použít pro kočky i v pokročilých stádiích nemoci. 3-4krát ročně je nutné provádět prevenci, bez ohledu na to, zda domácí mazlíček navštěvuje ulici. Někdy parazity padají do domu z ulice s botami majitele.

Důležité! Je nutné dodržovat zavedený rozvrh prevence a nedat kočku častěji než. Jinak se může vyvinout intoxikace těla.

Výsledky studií léku

Účinek drogy byl studován specialisty na institucích Ruska a USA. Výzkum byl prováděn pomocí 93 koček. Všichni měli přirozeně nabytou parazitární infekci. Během studie prošli domácí mazlíčci několik hlubokých laboratorních testů parazitů a působení pilulek. Kočky se lišily hmotností, velikostí, věkem a plemenem. Aby bylo možné získat nejpřesnější výsledky, byl proveden výzkum na území 6 amerických veterinárních center.

Podle vědců, z 93 jednotlivců, se zbavili helmintů po vzali Dronttal 98 %. Průběh léčby trval 7 dní. Zbývající 2 % testy ukázaly drobné známky přítomnosti helminthiasis. Studie prokázala, že lék je bezpečný a účinný v boji proti různým škůdcům.

Poznámka! Hlavními podmínkami úspěchu jsou správné dávkování a průběh léčby. Bylo zjištěno, že lze použít také dronttal pro koťata.

Použití léku je účinným a jednoduchým způsobem, jak se zbavit helmintů v krátké době. Pro identifikaci vedlejších účinků byl lék podáván ve zvýšených dávkách. Výsledkem je, že kočky zvýšily slinění a zvracení. Neexistovaly žádné jiné nepříznivé příznaky.

Několik jednotlivců na chvíli mělo ztrátu chuti k jídlu a také tekuté židle.

Návod k použití

Droga se používá k léčbě jednotlivců jakéhokoli věku. Jeho množství se však mění s tělesnou hmotností. Kočka vážící více než 6 kg je přiřazeno 2 tablety. Domácí zvířata vážící 4-6 kg konzumují jeden a půl tablety. Pokud zvíře váží 2-4 kg, je předepsána 1 tablet. Když kočka váží 1-2 kg, pak je dána polovina léku. Pokud je léčba nezbytná pro zvířecí hmotu menší než 1 kg, veterinář předepisuje dávkování dávkování.

Důležité! Dronttal Plus pro kočky se nepoužívá, protože tato forma je vhodná pouze pro psy.

Jak dát kočku kočce

Dronttal pro kočky, jejichž pokyny pro použití jsou uvedeny výše, můžete domácímu mazlíčku tři způsoby dát.

 • Dejte lék silou. K tomu musí být zvíře pevně pevně (držte ho rukama nebo zabaleno do tkaniny). Pet otevírá ústa a pilulku umístí co nejhlubší. Lze umístit rukama nebo pinzeta. Pro usnadnění tabletu je namazána v zakysané smetaně nebo jogurtu. Nakonec je nutné zavřít ústa zvířete a začít hladit krk, aby vyvolala polykácí pohyby.
 • Rozdrtit lék do stavu prášku. V tomto případě je tablet důkladně rozbitý a smíchán s vodou. Toto zavěšení se nalije do úst kočky. Z hlediska provedení je metoda podobná první metodě. Zvíře však nebude schopno vyplivnout rozdrcenou tabletu, takže lék určitě vstoupí do těla. Prášek lze zředit v jakékoli kapalině.
 • Směs. Vhodná dávka je rozdrcena a přidána k oblíbenému jídlu domácího mazlíčka. Hlavní věc je, že část je malá, protože kočka by měla lék jíst najednou. Nevýhodou této metody je to, že některé kočky cítí přítomnost jiných látek v potravě a odmítají ji.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Výběr drontálu, jak dát kočce, aby neublížil domácímu mazlíčku, stejně jako možné nežádoucí účinky, musí každý majitel studovat. Navzdory bezpečnosti má lék na použití řadu zákazů. Nevyvažují se, aby ignorovali. Je nutné odmítnout lék, pokud:

 • Kočka je těhotná;
 • věk kotě do 3 týdnů;
 • Je přítomna individuální citlivost na komponenty;
 • Pet nedávno utrpěl zranění;
 • Je pozorován bolestivý stav a slabost.

Vedlejší účinky zřídka a často kvůli nesprávnému užívání drogy. Veterináři rozlišují řadu běžných odchylek: nevolnost, zvracení, průjem.

Důležité! Je zakázáno dávat dronttal spolu s anthelmintics, která obsahuje pipeperin.

Podmínky skladování

Skladování léčiva se provádí ve standardních podmínkách - suché místo bez přístupu k přímému slunečnímu světlu. Okolní teplota by neměla stoupat nad 25 ° C.

Trvanlivost 5 let. Nedoporučuje se koupit lék, který je starší než 4 roky, protože existuje riziko nesprávného skladování pilulek.

Indikace pro použití

Pokud byla fólie otevřena, měly by se tablety spotřebovat po dobu 6 měsíců

Výhody drontálních tablet

Výhody drogového drontálu zahrnují:

 • hodnota za peníze;
 • univerzálnost;
 • Jednoduchý způsob použití.

Produkt je vhodný pro kočky všech plemen, která jsou starší než 3 týdny. Kromě toho má lék dlouhou životnost a minimální počet vedlejších účinků.

Analogy léku

Někteří majitelé mají zájem, Drifal nebo Milbemax pro kočky - což je lepší. Na tuto otázku neexistuje žádná jednoznačná odpověď, protože obě léky jsou vyrobeny z podobných součástí. Proto neexistuje prakticky žádný rozdíl v používání.

Mezi další analogy drontálu rozlišují:

 • Pirantel emsonate. Droga bojovat proti kusvinám;
 • Prazikantel. Zaměřené na zničení parazitů pásů. Nedoporučuje se použít, pokud jsou pozorovány problémy s močovým systémem;
 • Fenbendazol. Určit kulaté červy. V kombinaci s pyrantem se používá k odstranění lamblie a kokcidie.

Výsledky studií léku

Milbemax

Přítomnost červů u koček není vždy patrná v počáteční fázi nemoci. Takové škůdci však negativně ovlivňují obecný stav a zdraví domácího mazlíčka. Kromě toho mohou paraziti infikovat osobu. Aby se zabránilo negativním důsledkům, je nutné pravidelně provádět zkoušky zvířete a také brát preventivní drogy.

Články na téma
LiveInternet