Rusty cat: jak se nazývá nejmenší divoká kočka na světě

Rezavá kočka je malá divoká kočka béžové barvy. Tělo je pokryto rozmazanými červenými skvrnami, pro které se toto plemeno nazývalo Rusty.

Stanoviště rezavých koček a jejich role v ekosystému

Toto je nejmenší divoká kočka žijící v Asii. Jeho distribuční místa-Indie a Srí Lanka. Šelma je na pokraji vyhynutí, celkem je asi 10 tisíc. Jednotlivci.

Kočky žijí jeden po druhém, rádi tráví hodně času na Zemi. V případě nebezpečí zvíře rychle stoupá na strom. Stanoviště jednoho jednotlivce je 15-18 km², což nám umožňuje porušovat pouze opačné pohlaví a pouze během období šíření.

Stanoviště rezavých koček a jejich role v ekosystému

Rezavá kočka není vtip, to je název divokého zvířete z rodiny koček

Poznámka! Stanoviště je rozděleno mezi jednotlivce. Kočka neumožňuje ani příbuzné k jeho majetku. Setkání mezi zvířaty se vyskytuje pouze pro páření.

Kočky rodí obvykle 1-2 koťata pro potomky po 2,5 měsíce těhotenství.

Rezavá kočka v zajetí

Pro zachování vzhledu a známého lidí s divokými druhy rezavých koček jsou chovány v zajetí. Toto zvíře je obsaženo v zoologických zahradách světa a pro soukromé chovatele. V Indii je plemeno pod dohledem ve 2 národních parcích. V roce 2013. Země se rozhodla zapojit do chovu divoké kočky v zoo.

Externí funkce

Poprvé byla ve 30. letech popsána červená kočka skvrnitá kočka. Upozornil na kůži neznámé kožešinové zvíře, která mu byla poslána, která byla pokryta jasně hnědými rozmazanými skvrnami. Díky této funkci se kočka začala nazývat Rusty.

Externí funkce

Rezavé kočičí kotě má velmi malé velikosti

Miniaturní kočka ve velikostech od 35 do 48 cm. Hmotnost se může lišit od 0,9 do 1,6 kg. Vlna je krátká, silná, světle šedá na rezavých skvrnách bez čirých okrajů. Sínu malé kolo s rovnými zaoblenými ušima.

Najdete informace, že rezavá kočka je nejmenším zástupcem jeho typu. Ale to tak není. Černá kočka - to je to, co se nazývá nejmenší divoká kočka na světě. Zvíře žije v Africe a má pruhovanou barvu.

Patuny rezavé kočky

Existují 2 poddruhy tohoto plemene. Jeden žije v Indii a raději se usadí v otevřených stepních oblastech. Další žije na Cejlonu v tropických lesích. Zástupce zvaný indická rezavá kočka, světle šedá barva s načervenalým odstínem. Cejlonská kočka s hnědou hlavou a tmavě šedým tělem. V obou poddruhách mají břicho a vnitřní strana tlapky bílý odstín s černými příčnými pruhy, jednotlivci stejné velikosti.

Poznámka! Tyto poddruhy se liší nejen ve stínu vlny a stanovišť. Kočka Ceylon je jasnější, dává přednost tomu, aby žil v lesích.

Přirozené nepřátelé

Červené místo v divočině se bojí útoků velkých predátorů, někdy se stává obětí psů. Během výchovy koťat matka učí děti, jak se schovávat a vyhýbat se jedovatých hadů, tygři. Nebezpečí pro populaci tohoto plemene koček nese odlesňování, které porušuje přirozené stanoviště zvířat. Zvířata jsou nucena opustit svá místa a přežít na nových zemích.

Bohužel hlavním nepřítelem rezavé kočky je člověk. Lidé neustále rozšiřují zemědělskou půdu, lidé ničí přirozené prostředí života divokých koček. Predátoři jsou otráveni myšími, které žijí v polích zpracovaných z hlodavců s chemikáliemi.

Charakter a temperament

V přírodě se kočka chová velmi pečlivě. Kamery nainstalované v národních parcích často nezachycují opatrná zvířata. Miniaturní rozměry tohoto dítěte mezi odrůdami kočičí mu nebrání, aby byl aktivním, nemilosrdným lovcem. Kočka vážící 2krát méně než domov bez strachu, aby se rozběhla větší než sama o sobě. Rezavá kočka se nazývá Born Hunter. Jeho instinkt predátora však při komunikaci s osobou zmizí. Zkrotená kočka je svázána s majitelem a je šťastná, že se může účastnit her.

Důležité! Rezavá kočka je nemilosrdná lovce.

Přirozené nepřátelé

Tato zvířata loví hlavně na ptácích

Je možné ovládnout rezavou kočku

Tato divoká červená kočka se dobře spojuje s osobou. Díky jeho malým rozměrům to není nebezpečné. Kotě se dobře přizpůsobuje v bytě, ale je lepší udržet zvíře v venkovském domě. Manuální mazlíček má hravý, laskavý charakter.

Přátelství k člověku je vzácným rysem divokých zvířat, která je vlastní rezavé kočce. Chycené kotě nebo divoká kočka nejprve spěchá v kleci ze strachu. Po krátké době adaptace se mazlíčci s skvrnitým černošským manuálem stávají manuálem, všude následuje majitele.

Pro udržování divoké kočky je nejvhodnější vybavená voliéra. Mustachioed by měl být simulátory nebo větve stromů pro skákání a kontrolu území. Budete také potřebovat úkryt, aby se kočka mohla kdykoli skrýt před nežádoucími hosty nebo jen relaxovat.

Charakter a temperament

Rusty kočka chrání území

Jídlo

Tato zvíře je skvělý lovec, jako všechny kočky. Lovy v noci, jeho kořist - myši, hmyz, ještěrky. Ve vyprahlých letech může kočka zaútočit na drůbež. Zvíře má vynikající chuť k jídlu, za den jí nejméně 6 % své váhy. Silné ostré zuby pomáhají dravci hlodat kostru myší a ptáků.

Poznámka! Doma nemůže kočka nezávisle dostávat vyváženou stravu. Musíte se konzultovat se specialistou, který z ní učiní správnou stravu.

Délka života

Průměrná délka života rezavé kočky ve volné přírodě dosud nebyla studována. Je známo, že u zajetí jednotlivci žijí až 12 let. V přírodním prostředí čeká zvířete ve formě velkých predátorů, rozděluje území a nedostatek jídla. Všechny tyto negativní faktory mohou snížit život kočky.

Je možné ovládnout rezavou kočku

Kočky v zajetí žijí déle než ve volné přírodě

Mohu koupit a kolik to stojí

Koťátko rezavé kočky může stát až několik tisíc dolarů. Vysoká cena je způsobena malou populací jednotlivců na světě. Chcete -li koupit skvrnité dítě, měli byste kontaktovat specializované chovatele. Zaručují čistotu plemene a poskytují doporučení pro obsah zvířete.

Je třeba si uvědomit, že divoké zvíře vyžaduje k implementaci jeho loveckých instinktů velký prostor. Obsah rezavého domácího mazlíčka vyžaduje velkou plochu. Je lepší, když žije ve venkovském domě s velkou oblastí, kde může vyšplhat stromy a lovit malé ptáky.

Důležité! Jídlo je vyžadováno vyvážené. K denní stravě se přidávají vitamínové přísady.

Navzdory skutečnosti, že lov divokých rezavých koček je zakázán, jejich populace je snížena. Existuje malá šance na setkání se zvířetem v přírodě. Díky národnímu programu zachování tohoto plemene se rezavá kočka šíří nejen v přírodním prostředí, ale také v národních parcích a školkách pod kontrolou zooprierů. Takové kotě si však lze zakoupit pro domov, pouze to bude velmi drahé.

Články na téma
LiveInternet