Proč koťátko zlomí knír: hlavní důvody a co dělat

Když kotě zlomí knír, existuje poměrně běžný problém. Zároveň někteří majitelé ani nevědí, že knír není dekorací kočky, ale její dotykový orgán. Každý usik se nachází hluboko v kůži a je obklopen nervovými zakončeními přenášejícími informace do mozku. A proto by změna jejich integrity měla alespoň upozornit.

Hlavní důvody

Každý z knírů je nezávislý dotykový tělo přenášející informace do mozkové kůry. V procesu jejich vibrací, stejně jako z kontaktu s objekty, zvíře dostává informace o jejich poloze, okolní teplotě a jeho poloze. Proto, pokud kotě odlomilo knír, stane se bezbrannou před vnějším světem.

Proč se kočičí knír odlomil?

Dospělá zvířata se vyznačují částečnou nahrazením kníru, když stará vypadla a nová. Pokud má kočka aktivní ztrátu Vibrissas nebo vizuálně, zmenší se, majitel by měl věnovat pozornost a najít možný důvod. Takový příznak může mít buď banální příčinu, a mluvit o vážných zdravotních problémech.

Mezi vnější faktory ztráty kníru patří:

 • Nízká vlhkost. K takovému problému dochází během období vytápění.
 • Časté koupání zvířete a také použití nekvalitních šamponů.
 • Hormonální poruchy v dospívání.
 • Nedostatek vody. Odmítnutí pití nebo nadměrné absorpce kapaliny je příležitost kontaktovat veterináře. Ztráta antén v tomto případě je neškodným příznakem nebezpečných chorob.

Hlavní důvody

Knír, který vypadl na kočku

Mezi vnitřní faktory patří následující:

 • Nesprávná výživa. Zároveň může knír padnout jak s přírodní výživou, tak při krmení průmyslových sloučenin. V prvním případě se důvodem stávají náhradní produkty, jakož i maso, které podléhá chemickému ošetření. Ve druhém případě jsou nejčastěji vina levná jídla sestávající z velkého počtu fazolí, barviv, chemických solí a dalších nebezpečných látek.
 • Alergie. S individuální nesnášenlivost na určité komponenty se vlna může zhoršit, položit drápy, vypadnout a odtrhnout knír. Je také možné zarudnutí očí a vývoj dermatitidy.
 • Nedostatek vitamínů. Vývoj nedostatku vitamínů se zobrazuje na kvalitě vlny, obočí a knírů. Pokud zvíře s jídlem neobdrží nezbytný objem stopových prvků a vitamínů, je nutné navíc do diety zavést vitamínové přísady.
 • Nedostatek stopových prvků. Knír se často může zlomit kvůli nedostatku draslíku, hořčíku, fosforu a vápníku. Všechny tyto prvky jsou užitečné v komplexu, jinak je ztráta kníru možné minimální. Hlavním důvodem může být vývoj urolitiázy a hypokálního simulovače.
 • Hormonální poruchy. Nadbytek nebo nedostatek hormonů může vést k mnoha problémům. Nejprve však vlna a knír trpí. Často existuje nadváha.
 • Přítomnost parazitů. Blechy a klíšťata mohou vést k alergickým reakcím, jakož i ke snížení imunity koček, což negativně ovlivňuje stav vlny a knír. Vlavoyeds jsou schopni vibrovat na své základně.
 • Plísňová onemocnění. Pod vlivem houby jsou vlasové folikuly ucpané, tvorba krust a růstů na kůži. Vibrissas může růst do kůže nebo ne klíčit vůbec.

Je důležité přísně pozorovat dávkování vitamínových komplexů, protože nadbytek vitamínů nejsou o nic méně škodlivé než jejich nedostatek.

Ztráta kníru v kotě

Odpověď, proč jsou koťata odříznutá knír, nejčastěji leží ve změnách souvisejících s věkem. Mladé tenké vibrace po pádu jsou nahrazeny dospělými hustými.

Co dělat majiteli

Vlavoeds u kočky.

Z tohoto důvodu však ne vždy prolomí kotě, stále existují psychologické faktory:

 • Zvířata si mohou navzájem zlomit vibrace, a tak ukazují jejich nadřazenost.
 • Kočka máma se může z antény zralého kotě sítí, pokud je dlouho neoddělí.
 • Někdy mohou děti spálit nebo oříznout vibrisa. O tom, jak se chovat se zvířetem, je nutné vysvětlit z dětství.

V závislosti na plemeni

Pokud není jasné, proč kotě přerušilo knír, mělo by být zohledněno plemeno. Takže některé kočky v přírodě mají větší tendenci ve ztrátě a dokonce i knír. To platí pro všechny světence: Don, St. Petersburg, Canadian a jejich hybridy: elfové, Bambino a další.

Použijte péči

Vzhled Vibrissas na Sfinga

U jiných plemen je charakteristická dlouhá a svěží knír. Například v Maine Coons rostou až 20 cm dlouhý. V plemenech s kudrnatými vlasy, jako je německý Rex a další, vibrace zkroucené a docela silné.

Důležité! Ať už jsou vibraci jakékoli, nemohou být přerušeny, odstraněny - to nejen přinese bolest zvířeti, ale také povede k vážnému stresu po dlouhou dobu.

Co dělat majiteli

Abychom se nezeptal, proč kotě poruší knír, stačí dodržovat několik pravidel:

 • Kupte si vysoce kvalitní jídlo vyvážené potřebnými vitamíny a minerály. Protože nevýhoda může vést ke ztrátě vibrissů nebo porušení jejich integrity.
 • Pro dietu kotě je lepší si vybrat přírodní potraviny sestávající z masa, drobů a zeleniny. Jako přísady můžete použít rostlinný olej a vejce.
 • V dospívání jsou zvláště důležité stopové prvky: vápník, hořčík, draslík a další. Na doporučení lékaře byste si měli vybrat komplex, který by měl optimální poměr těchto prvků.
 • Pokud je zjištěna porušení minerální rovnováhy, je Gamavit dobře vhodný. Jak to přijmout a proč to veterinární lékař to řekne.

Při výživě, vysoce kvalitní průmyslové potraviny, nejsou pro zvíře vyžadovány další vitamínové komplexy.

Je ztráta kníru nebezpečná

Protože knír kočky není jen šperky, ale hlavním tělem dotyku, jejich ztráta způsobí určité problémy. Bez nich se zvíře po dobu nejméně měsíce v noci stane bezbranným, nebude schopno předvídat pravděpodobné nebezpečí a určit velikost okolních předmětů.

Proč koťátko zlomí knír: hlavní důvody a co dělat

Zlomený knír

Ztráta vibrissasů je pro zvíře nejen nepříjemná, ale v některých případech může naznačovat nemoci: hormonální selhání, vyčerpání nebo obezitu, urolitiáza nebo selhání ledvin.

Použijte péči

Neexistují žádné zvláštní postupy. Místo jejich ztráty nebo porušení není pro zpracování nezbytné a provádět žádné další postupy. Existuje však řada manipulací, které by rozhodně neměly být provedeny.

Nemůžete vytáhnout, rozbít ani řezat knír. I když existuje podezření, že jsou příliš dlouhé, nebo je nepohodlné chodit s nimi - odstranění kníru a porušení jejich integrity je zakázáno. Kromě toho pravidlo, pokud snížíte vibrace, budou dále růst déle - zásadně se mýlí.

Ztráta 1-2 antén pro kotě není nebezpečná a je přirozená. V jiných případech byste se měli pečlivě podívat na zvíře a pokusit se najít příčinu hromadné ztráty jeho dotykových orgánů. V přítomnosti doprovodných příznaků a podezření na přítomnost nemoci nebo parazitů byste se měli poradit s veterinářem. Inspekce a testy pomohou identifikovat příčinu ztráty nebo zhoršení prenatálního stavu v kotě.

Články na téma
LiveInternet