Mini pitbul (trpasličí pitbulterier)

Popularita psů plemene Pitbultera se nedávno prudce zvýšila. Navzdory nejednoznačnému postoji společnosti mnozí dávají přednost zahájení těchto psů, z nichž se správným vzděláním, věrní a loajální přátelé získávají. Dokonce i ti, kteří žijí v malých apartmánech. V tomto případě je Pit Bull Mini ideální, což je snížená kopie jeho bratra.

Historie původu

Mini Pitbulterier byl chován překročením Yur Dexterous teriéři a divokých buldoků. K této významné události v Anglii došlo. V důsledku křížení se pes ukázal jako nejlepší vlastnosti dvou plemen, jako je manévrovatelnost a síla.

Historie původu

Pláno psů American Pitbul

Po založení plemene byli psi po dlouhou dobu použiti na boje psů.

Poznámka! Američtí Pit Bullers byli nejoblíbenější psi a byli dokonce považováni za neoficiální symbol země.

Jakmile byly bitvy pro psy zakázány, od povahy zástupců plemene se pokusili odstranit veškerý hněv a agresivitu, a pak se jim říkalo mini. V důsledku pečlivé práce existovaly pit -bullits s vyváženou psychikou, kteří nepředstavují žádné nebezpečí pro ostatní a nestanou se oddanými přáteli svému pánovi.

Rozměry, hmotnost a další výrazné rysy

Trpaslík Pithol má podsadité postavy, širokou hruď a masivní hlavu. Zástupci tohoto plemene rostou na výšku z 38 na 42 cm. Navzdory skutečnosti, že ve standardu se růst pohybuje od 47 do 50 cm. Hmotnost Mini Minor je od 15 do 22 kg a standardní psi váží asi 27 kg.

Diváky se rozlišují silným a svalnatým tělem se silnými tlapkami. Vlněný kryt je tlustý a krátký, pevně sousedící s tělem.

Rozměry, hmotnost a další výrazné rysy

Štěně trpasličí pit bubbler

Barevné variace

Vlna bunkrů trpaslíků může mít různé barvy. Nejběžnější jsou zvažovány:

  • Zrzavý;
  • světle žlutá;
  • Černá;
  • bílý;
  • Šedá.

Psi mohou mít jak monofonickou barvu, tak bílou, stejně jako světelné značky na krku, hrudi a tlapách.

Charakterové rysy

Mini Pitbul je charakterizován jako dobrý, hravý, hravý a oddaný majiteli zvíře. Zároveň jsou psi velmi inteligentní, silní -budoucí a vynalézavá. U všech cizinců vidí potenciální přátele a vztahují se k nim jen laskavě, i když jejich síla a nebojácnost odpovídá vynikajícím hlídkovým psům.

Důležité! Podle jejich povahy je Pitbuli velmi nezištná zvířata a za nejmenší hrozby jsou připraveny chránit svého pána, i když je nepřítel výrazně lepší silou.

Miniaturní teriéři Pitbul jsou vysoce aktivní. Ve srovnání se standardními psy se dobře vycházejí s ostatními domácími mazlíčky. Při extrémní agresi se však vztahují k cizincům a psům.

Výchova a školení psů

Aby bylo možné nakonec získat poslušného domácího mazlíčka, musí být vychován od velmi raného věku. Vztahy mezi psem a majitelem by měly být postaveny na důvěře a dobrém přístupu. Násilí je kategoricky nepřijatelné. Ale zároveň musí majitel ukázat svého mazlíčka, který zastává dominantní postavení v domě. Jakmile domácí mazlíček rozumí jeho postavení, bude proces zpracování velmi zmírněn.

Je nejlepší provádět školení hravě. Optimálně pro to je čas vhodný ihned po chůzi nebo tréninku.

Barevné variace

Šedá svalová jáma

Je mini pitbook vhodný pro život v bytě

Little Pit Bull bude ideální volbou pro ty, kteří žijí v bytech. To je toto plemeno, že si nemohou dovolit založit standardní plemeno psů, jsou preferováni.

Pravidla péče

Mini Pitbulská péče nezpůsobuje mnoho potíží. Aby domácí mazlíček vždy vypadá perfektně, musí být denně vyčesen masážním štětcem s měkkými štětinami. Po každé procházce musíte umýt tlapky. Koupání Zástupce tohoto plemene by mělo být 1krát za 2-3 měsíce. Pouze tímto způsobem lze zabránit chloupkům.

Poznámka! Musíte jen psa koupat, pouze šampon, vhodný pro typ vlny.

Aby se na zubech nevytvořila chrup dvakrát týdně, doporučuje se čistit zuby psa. Každý den je třeba otřete oči pitbulu bezednou látkou, dříve navlhčenou v odvaru heřmánku nebo vařené vody. Drápy jsou řezány, jak roste. Udělejte to jednou za 3-4 týdny. Chcete -li odstranit nashromážděný prach a síru, musíte uši denně zvlhčit ve speciálním roztoku měkkým hadříkem.

Strava

Síla mini -mini se neliší od standardních zástupců tohoto plemene. Nejprve by to mělo být vyvážené a výživné. Zkušení chovatelé psů upřednostňují nejčastěji připravené -Výrobní ceny -třídy Fodder směsi. Upřednostňujte takové krmení, nezapomeňte zvíře pít co nejvíce.

Můžete nakrmit trpasličí úřad a přírodní jídlo. Dieta by však měla být sestavena správně a zahrnovat všechny složky živin nezbytné pro psa.

Důležité! Je přísně zakázáno dávat mazlíčkům ostrým, slaným a sladkým, čerstvým chlebem, bramborami a mlékem.

Procházky a fyzická námaha

Zástupci tohoto plemene jsou povinni zajistit denní aktivní procházky a fyzickou aktivitu.

Délka života a zdraví

Průměrná délka života trpasličí Pitbula se liší od 11 do 13 let. Ve většině charakteristik jsou tato zvířata velmi podobná americkým pit -bullitererům.

Mini Pitbuli se nemůže chlubit vynikajícím zdravím. Zástupci tohoto plemene často čelí dýchacím a srdečním problémům. Špadní psi tolerují vysoké teploty. Rovněž jen zřídka nepozorují patologie, jako jsou hypotyroidy, aortální stenóza, dysplazie kyčle a srdeční choroby. Tito psi se mohou vyvinout alergické reakce a objevují se červi.

Pro ochranu svého domácího mazlíčka před všemi druhy problémů je nutné mu poskytnout náležitou péči a výživu. Při prvních známkách nemoci musíte určitě vyhledat kvalifikovanou pomoc odborníků. Teprve v tomto případě bude pes schopen růst silně a zdravý.

Cenové rozpětí

Chcete -li koupit zdravé štěně, je nejlepší jej zakoupit ve vážné a dobře zavedené školce. Teprve v tomto případě se můžete seznámit s úplnými informacemi o svých rodičích a jejich popisech a také vyloučit riziko vzniku genetických neřestí.

Charakterové rysy

Pocket American Blue -Eyed Pitolbul

Miniaturní pit -bolesters jsou hybridní a poměrně vzácní psi. V důsledku velké poptávky dnes mnoho bezohledných chovatelů ne implementuje čistokrevná štěňata, takže nákup domácího mazlíčka by měl být velmi opatrný.

Náklady na štěně závisí na třídě a začínají z 15 tisíc rublů.*

Miniaturní jáma -BOLESTERS jsou charakterizováni kompaktními rozměry, flexibilním charakterem a dobrou povahou. Jinak se vůbec neliší od svých protějšků. Nejsou vůči nim nižší v odvaze, vytrvalosti a síle.

*Cena je označena za prosinec měsíce 2019

Články na téma
LiveInternet