Kočka má zlomený ocas: co dělat

Každý majitel kočky se ji snaží chránit před všemi druhy nemocí a zranění, ale bohužel to není vždy úspěšné. Mezi mnoha zdravotními problémy načechraného domácího mazlíčka, zranění a dokonce i zlomenin ocasu dochází poměrně často.

Jaké je nebezpečí zlomeniny kočky pro kočky

Anatomický rys ocasu je skutečnost, že se skládá z velkého počtu kostí a obratlů a oplývá přítomností nervových zakončení a krevních cév. Role ocasu v životě kočky je obtížné přeceňovat: s jeho pomocí určuje vzdálenost, vyvážení, procházení úzkými povrchy.

Jaké je nebezpečí zlomeniny kočky pro kočky

Jakékoli zvíře může být zraněno, zejména pokud se jedná o kotě nebo kočka, která často chodí po ulici

Příznaky: Jak určit přítomnost problému

Skutečnost, že kočka není v pořádku s ocasem, bude viditelná na nahým vzhledu. V místě zranění bude viditelné pro halu nebo nepřirozený ohyb. Během zranění je také často narušena inervace a zvíře ji není schopno pohnout zraněnou součástí.

Hlavní známky možných problémů s ocasem kočky jsou:

  • vizuálně znatelná zlomenina nebo porušení integrity;
  • bolest při pokusu o dotčení zvířete;
  • Na ocasu jsou patrné stopy kousnutí, zranění nebo projevu infekce;
  • zjevně patrný zánětlivý proces a zvýšení teploty, která se stanoví i při jednoduchém dotyku;
  • Poškozená část ocasu bobtná a bobtná;
  • Ocas nepatřící visí;
  • otevřené zranění, ve kterém se kosti zírají;
  • nadcházející ochrnutí;
  • Problémy s motorickou funkcí nohou jsou patrné;
  • Problémy s toaletou (existuje buď inkontinence moči a výkaly nebo kočka, nemohou ji vyprázdnit).

Příznaky: Jak určit přítomnost problému

Pochopit, zda existuje zlomenina nebo je to jednoduchá modřina, pomůže zkouška specialisty

Jak odlišit zlomeninu od ocasu ocasu

Zlomenina ocasu kočky je doprovázena přítomností těžké bolesti. S jakýmkoli pokusem cítit ocas, začne to křičet a vypuknout, a s běžnou modřinou se to nestane.

Kromě toho je s zlomeninou a poškozením integrity obratlů jasně viditelná deformace určité části, která není pozorována u modřin.

Poznámka! Modřiny se vyskytují mnohem méně často než zlomeniny, protože obratle v ocasu zvířete jsou velmi něžné a při těžké kompresi se snadno poškodí.

Diagnóza zlomenin ocasu

Ocas kočky by měl být diagnostikován lékařem. I když je škoda zřejmá, musí specialista zjistit, která ocasní část byla zraněna, a vyhodnotit, jak vážný byl obecný stav domácího mazlíčka. A již podle výsledků inspekce je rozhodnutí individuálně učiněno o metodách a metodách léčby.

Nejčastěji bude veterinární lékař pro správné provést diagnózu. To se ukáže přesněji určit místo a rozsah zranění.

Pokud jsou příznaky zvířete vážnější, pak pokud dojde k problému s motorickou schopností zadních nohou nebo židlí, budete muset provést testy krve a moči, stejně jako ultrazvuk. To umožní vyhodnotit rizika a předpovědi pro zdraví a život zvířete. Kromě toho to může vyloučit přítomnost poškození jiných nedalekých orgánů, například zlomeninu kříže.

Jak odlišit zlomeninu od ocasu ocasu

S komplikovanou zlomeninou nebude kočka schopna sedět a pohybovat se

Je možné se zacházet

Mnoho majitelů mazlíčků, kteří čelili popsanému problému, si pamatujte jejich zmatek v prvních minutách, když zjistili, že ocas byl rozbit a ztratil, co dělat. Je třeba si uvědomit, že pokud mluvíme o zlomenině, nemůžete se obejít bez pomoci specialisty. Je to veterinární lékař, který provede správnou diagnózu a předepisuje správnou léčbu.

Doma se můžete pokusit léčit dislokaci sami (pokud existuje důvěra v diagnózu), nebo nekomplikovat přemístěním zlomeniny. V tomto případě je na poškozeném místě aplikována těsná obvaz ze speciálního upevňovacího obvazu, které jej chrání před zbytečnými pohyby. Obvaza je překrývána po dobu 3 týdnů.

Ale v tomto případě musíte být připraveni na některé problematické okamžiky, které vznikají během léčby: Je zřídka možné aplikovat obvaz dostatečně pevně, nemocná kočka může křičet a vypuknout, samostatně odstranit obvaz (v tomto případě odborníci doporučuji nosit speciální límec) na zvíře).

Ošetření zlomeniny

Pokud má kočka ocas, co dělat, pouze veterinář ví jistě. Po zkouškách a zkouškách je rozhodnuto o tom, jak se bude léčba konat.

Důležité! Metody léčby budou přímo záviset na tom, jak závažné je zranění a které oddělení je poškozeno. Někdy v případě ochrnutí je amputován ocas nebo část.

Pokud x -ray ukazuje pouze přítomnost trhlin v obratlech, je možné ji ošetřit použitím obvazu, který opraví ocas.

Pokud se kočičí ocas nebo jeho část visí ven, je pravděpodobné, že se musíte uchýlit k pomoci chirurga: musíte buď upravit vysídlené obratle nebo amputovat.

Diagnóza zlomenin ocasu

Pokud se kočce podařilo zlomit ocas poblíž kříže nebo uprostřed, je často nutná její amputace

S příznaky ochrnutí nebo pokud je kočka odtržena, amputace je nevyhnutelná. Faktem je, že léze nervových zakončení umístěných na základně ocasu ovlivňuje schopnost zvířete normálně jít na toaletu. Proto, často v případech ochrnutí, není kočka schopna samostatně defekovat, bude potřebovat vnější pomoc, nebo naopak nekontrolované močení a defekace dojde.

Po amputaci těla, které ztratilo vitalitu, lze výrazně usnadnit utrpení zvířete. Někteří majitelé do posledního pokusu zachránit ocas svého domácího mazlíčka a nechtějí zvážit možnost jeho odstranění, ale důsledky takového rozhodnutí mohou být velmi žalostné.

V závažných případech může být nutné zůstat nemocným zvířetem v nemocnici, kde bude léčba prováděna komplexně v závislosti na příznacích a s povinnou anestezií.

Kromě toho, pokud je rána otevřená, bude muset být správně ošetřena, aby se zabránilo možné pronikání infekce.

Důležité! Když je problém detekován, neodkládejte návštěvu lékaře. Je to včasné úplné komplexní vyšetření, které pomůže provést správnou diagnózu a předepsat vhodnou léčbu.

Je možné se zacházet

Ocas může zlomit jak na špičce, tak na samotné sazru

Preventivní opatření

Aby nedošlo k takovým situacím, je nutné dodržovat pravidla pro bezpečné zacházení se zvířetem.

Pokud jsou v domě děti, musí pochopit veškerou závažnost postoje ke zvířeti: v žádném případě je nevytáhněte a nepostupujte na ně, protože to je plné vážných zranění.

Kromě toho by měla být vyloučena situace zranění během boje mezi kočkami.

Pokud se stalo, že je kočičí ocas přerušen, co by mi veterinář řekl, abych to udělal. To je on, poté, co provedl všechny potřebné diagnostické postupy, provede diagnózu a předepsáte správné ošetření. V tomto případě může být samo -medikace nebezpečná, zdraví i život načechraného mazlíčka.

Pokud zlomenina kočky bez vysídlení, bude léčba spočívat v použití upevňovací obvazy a terapie ve formě léků proti bolesti a sedativ. Ve vážnějších případech, doprovázených porušením motorových funkcí (kočka nemůže chodit, pohybovat ocasem), je nutný pobyt v nemocnici, kde se zvíře může muset amputovat.

Články na téma
LiveInternet