Kočičí elf - rozdíl od koček plemene sfinga

Podle různých odhadů na světě, od 40 do více než 70 různých plemen koček různých vzhledů. Fanoušci exotiky lze doporučit, aby vytvořili koťata relativně mladého plemene - elf.

Historie výskytu a popisu plemene

Kočičí elf podle původu American. Vychovávali přátelé. Víko a K. Nelson v roce 2006. Cílem bylo vytvořit plemeno odolné vůči genetickým a infekčním onemocněním, protože důvodem práce byla smrt milované kočky Karen. Předci jsou považováni za plemena Sfinga a American Kerle. Pro bizarní zakřivené uši se novinka nazvala elfem.

Historie výskytu a popisu plemene

Elf Cats se určitě budou jako ty, kteří drželi doma sfingy

Poznámka! Ve většině felinologických organizací nebyli elfové jako plemeno rozpoznáni a pouze TICA to uznala jako experimentální.

Vzhled je charakterizován následujícími rysy:

 • hmotnost od 5 kg (samic) do 8 kg (samci);
 • Tělo svalové tenké, bolestivé formy kvůli ochablému břiše (nepovažované za patologii) je krk dlouhý půvabný;
 • Končetiny jsou dobře rozvinuté, přední tlapky jsou znatelně delší než zadní (pocit krádeže chůze);
 • Hlava je drzý klín s širokým nosem;
 • Uši - rozlišovací prvek. Rozšířil se na základně, zúžil a vyhrazen na koncích;
 • Oči jsou velmi expresivní ořechový tvar, barva je jiná (modrá, zelená, žlutá, až do heterochromie);
 • Elf zdědil holé, mírně načechrané, složené kůže z plemene sfingy, kvůli kterému je sametově na dotek. Vlasy jsou povoleny na nose, tlapy, uši, ocas;
 • Barva je jiná, nejčastěji bledá první polí. Existují světelné druhy, čokoláda a želva (trikolor).

Charakter: Výhody a nevýhody

Plemeno je charakterizováno zvláštní oddaností, náklonností, společenskými, inteligencemi a v přírodě takové kočky jsou jen andělé. Připoutané ke všem členům rodiny, nemají rádi samotu, takže dávají přednost tomu, aby byli vždy vedle majitelů. Přátelský k dětem, dokonce i nejmenší, s potěšením se účastní her a neukazuje postavu ani s neopatrnou manipulací. Najděte společný jazyk s ostatními domácími mazlíčky, obvykle jsou iniciátory komunikace.

Charakter: Výhody a nevýhody

Heterochromie u koček elf

Koťata jsou hravější a hravější než dospělí, získají s věkem pocit důstojnosti, a proto vyžadují respekt k sobě. Rychle zvyklý na zásobník, místo krmení, pravidla chování.

Poznámka! Kočky elfského plemene jsou tak chytré, že si pamatují zášť, takže v pohodlném případě se mohou pomstít.

Jsou špatně tolerovány osamělostí, s ohledem na to skvělé pro velké rodiny s dětmi.

Zdraví

Tvůrci plemene se ujistili, že elfové netrpí žádným genetickým onemocněním, takže tuto predispozici nemají. Nedostatek vlny však může chovatelům přinést mnoho problémů. V chladném období riskují kočky, které zachytí nachlazení, naopak, naopak existuje riziko přehřátí na slunci. Proto je nutné je chránit před ochlazením a ponory a nakupovat speciální oblečení.

Protože plemeno je nestabilní, existuje riziko, že se mohou poškrábat. Vznikající rány se mohou zaníceny. Proto má smysl nakupovat speciální silikonové překrytí na nehtech. Kromě toho jsou to možná kožní onemocnění: dermatitida, alergie, akné.

Jak je vidět z popisu, plemeno koček je relativně mladé, takže zatím neexistují žádné přesné informace o délce života elfů, ale pravděpodobně, s náležitou péčí a krmením, mohou žít 15-18 let.

Jídlo

Elfové se rozlišují obžerstvím a vysokou mírou absorpce potravin. Proto je stojí za to je často nakrmit, ale postupně ovládat objem. Kočka dospělá elf musí krmit nejméně 3krát denně, koťata - nejméně 5krát. Voda v samostatné misce by měla být neustále. Pro krmení se doporučuje používat připravené -vyrobené kočičí průmyslové jídlo.

Produkty pro doplnění stravy:

 • maso (hovězí maso, kuře, krůta);
 • Vařené rybí filé bez kostí;
 • kuřecí nebo křepelčí vejce (zejména žloutka);
 • mléčné výrobky;
 • obiloviny (rýže, ovesné vločky);
 • zeleninové ovoce.

Důležité! Kočky tohoto plemene jsou docela zvědavé, takže neznámé produkty mohou také snadno jíst. Proto je stojí za to je chránit před kostním masem, uzeným, kořeněným a mastným jídlem, luštěniny, houbami, sladkými (zejména čokoládami). Je dobré zlepšit trávení na dostupném místě, kde můžete dát podnos s kočičí trávou.

Zdraví

Kočičí elf je velmi nenasytný

Péče

Teplota v bytě by neměla klesat pod 25-22 ° C. Košík nebo dům by měl být s měkkými stěnami, útulný a teplý. Stojí za to chránit kočky před konceptem. Vzhledem k tomu, že intuitivně hledají teplejší místo (topné baterie), je nutné zajistit, aby kůže domácího mazlíčka nezaschla a také zabránila vzhledu popálenin.

Denní mokré bavlněné tampony by měly být otřeny kůží elfů a věnovat zvláštní pozornost záhybům. Uši také musí být udržovány v čistotě, alespoň jednou týdně byste je měli čistit pomocí bavlněných tyčinek pomocí speciálních produktů nebo ropné želé.

Poznámka! Absence vlny neznamená, že kočky elfů nemusí být koupeny. Vodní postupy by měly být prováděny ne více než 1-2krát měsíčně, opět se vyhýbat podchlazení koček po koupání.

Chov a sterilizace

Elfové se stávají sexuálně zralými brzy, v 6-7 měsících. Doporučuje se však provádět ne dříve než jeden a půl roku. Vzhledem k tomu, že plemeno je poměrně vzácné, v Rusku je jen pár pro pletení, dokonce i ve školkách. Proto, aby pokračovali v rodu, vybírají buď sfingy (které jsou plné vzhledu genetických onemocnění v potomcích), nebo hledají vhodného partnera v jiné zemi (nejčastěji to je USA nebo Kanada).

Pokud není elfit naplánován, jsou kastrovány nebo sterilizovány. Doporučuje se provádět postup, když je domácí zvíře ve věku 1-2 let. Úroveň vývoje veterinárního lékařství umožňuje chirurgický zákrok s minimálními negativními důsledky.

Péče po operaci je velmi důležitá. Nejprve musíte poskytnout maximální mír na teplém měkkém místě na podlaze, chránit žaludek speciální obvaz a omezit sílu. Po uzdravení švu se kočka vrátí do předchozího režimu.

Nákup koťat

Ti, kteří si chtějí koupit kotě elf, musíte zvážit, že nákup nebude levný. Pet Cat (se známkami odchylky od plemene) bude stát 60 tisíc. třít.* Na kotě čisté skalní cena začíná na 150 tisíc. třít. V Rusku neexistují prakticky žádné elfy, takže s největší pravděpodobností budou muset koupit koťata v zahraničí.

Jídlo

Elf Kitten není tak snadné koupit v Rusku

Před nákupem byste měli věnovat pozornost následujícím znakům:

 • Věk kotě je nejméně 3 týdny;
 • Oči, nos a uši jsou čisté;
 • kůže bez poškození;
 • Tělo je štíhlé se záhyby, břicha je konvexní;
 • Špičky uší jsou zakřivené zpět;
 • aktivita, zvědavost;
 • přítomnost veterinárního pasu s očkováním.

Poznámka! Elfové jsou často pleteni kanadskými sfingy, zatímco výsledné potomci v 50 % případů budou mít známky plemene. Při křížení American Kerli, kanadských sfingách a rockerů, hybridy zkrátili tlapky, tato odrůda se nazývá Dwelph.

Péče

Dwelf

Fanoušci exotiky, kteří chtějí získat laskavou, oddanou kočku ve velké rodině, lze doporučit s plnou odpovědností Elf Breed. Je neobvyklá a laskavá, najde s jakýmkoli společný jazyk.

Články na téma
LiveInternet