Metis sharpei s pastýřem, labradorem, mongrelem, staffordem

Sharpeovo plemeno je v Číně známo od věku od starověku. Záhyby na hlavě a ramena psa, stejně jako neobvyklá čenicha, je rozpoznatelná. Dnes je chov Sharpei Mestizos, které se liší od základu jejich vnějších charakteristik a vlastností získaných v důsledku přechodu s jinými horninami, docela běžné.

Co jsou to mestizos a odkud pocházejí

Metis je obvyklé volat štěňata obdržená od rodičů, kteří jsou zástupci různých plemen.

Obvykle potomci dostávají část externích znaků z každé větve předků. Předem předpovídat, jaké vlastnosti budou mít štěňata, není velmi snadné. Správné křížení umožňuje získat děti s nejlepšími vlastnostmi rodičů.

Co jsou to mestizos a odkud pocházejí

Purebred Sharpei

Obvykle se objevují mestizos v důsledku neprozkoumaného pletení. V takových situacích je obtížné předvídat charakter psa, jeho vzhled a tendence k určitým onemocněním. V některých případech však chovatelé úmyslně míchají různá plemena, aby zobrazovali nová.

Pro referenci! Někdy se plemeno omylem nazývá koule---například pravopis je považován za nesprávný.

Popis populárních Sharpei mestios

Mezi mestizovými Sharpei je několik poměrně běžných odrůd. Díky nashromážděným informacím o takových psech můžeme o jejich charakteristikách mluvit s určitým stupněm spolehlivosti.

S německým ovčákem

Sharpei, smíchaná s pastýřem, se vyskytuje častěji než ostatní, její vlastní jméno bylo dokonce pevné - německé Sharpe. Navenek, tato směs Sharpei a německého ovčáka je podobná jako první rodič, ale s barvou druhé.

Vlasy psa jsou krátké, ocas je ohnutý srpkem, stojící uši stoupají nad širokou tlamou. Růst psů je asi 50 cm v kolísách, zřídka váží více než 20 kg.

Takový mestizo pastýře a Scarpeye je velmi chytrý, snadno se půjčí k oblékání, ale zároveň je to docela neúnavné a může ukázat neposlušnost.

S Labradorem

Kříž mezi Sharpey a Labrador, naopak, nej vzácnější odrůda. Pes si půjčuje vnější vlastnosti od labradorů, ale zároveň se jeho kůže shromažďuje v záhybech a rozměry jsou menší než standard.

Pozornost! Hlavní výhodou překročení těchto dvou plemen je absence genetických neřestí.

Pokud jde o vlastnosti stráže, zde Metis Sharpi vzal více od Labrador-to je spíše doprovodný pes než stráž. Pes se vyznačuje loajalitou k majiteli, úctou postoj ke všem domácnostem.

Povaha a chování psa je položeno díky moderní socializaci. Vztahy se zástupci jiných plemen mohou být napjaté.

S Stafford

Zástupci takové směsi hornin mají obvykle špatnou povahu a jsou špatně vyškoleni, mohou projevit agresi.

V štěně vypadají spíš jako Sharpei, ale s věkem získají podobnost s Stafford. Díky rozvinutým svalům je pes poměrně těžký - jeho hmotnost může být 30 kg ve standardní výšce 50 cm.

Popis populárních Sharpei mestios

Metis s Stafford

S mongrelem

Metis Sharpei a Mongrels - extrémně nepředvídatelná kombinace. Nikdy nemůžete přesně říci, jaká byla genealogie pouličního zvířete, což znamená, že charakteristiky a stav zdraví potomků nelze předvídat.

Vezměte takové štěně do domu, měli byste být připraveni na různé nežádoucí důsledky. Takový pes nemůže, na rozdíl od jiných mestizos, stát jakékoli peníze.

Kříž s Chau-Chau

Další z často nalezených mestizos. Kvůli vnější přitažlivosti a získané vlastnosti je kříž docela populární.

Takový mazlíček:

  • Není agresivní,
  • se stane oddaným přítelem,
  • Bude skvělý stráž,
  • Má nezávislý charakter.

Pes vypadá jako hlaveň zarostlý s hustou dlouhou srstí a připomíná medvídka. Růst PSA - o něco více než 50 cm, hmotnost - 20 kg.

Poznámka! Obsah ulice takového domácího mazlíčka je přípustný - snadno toleruje mráz díky husté podsadě.

S Pitbulem

Směs Sharpei-Pitbul je špatně předvídatelná jak ve vztahu k vzhledu, tak v zamýšlených vlastnostech charakteru.

Je nutné vyhodnotit štěňata v každém případě samostatně: mohou měnit zbarvení, rozměry a další parametry. Nemůžete se dělat bez časné a správné výchovy.

S Huskym

Když šarpey s husky kříží, dominují vlastnosti posledně jmenovaného, ​​včetně neobvyklého zbarvení očí. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že mestizo má kratší kožešinu téměř bez podsaní. Hmotnost je asi 20 kg při 50 cm růstu.

Psi jsou oddaní a nejsou agresivní, ale potřebují dlouhodobě chůzi a vážné zatížení, aby opravili hyperaktivitu.

Metis of Sharpees s Husky dobře vycházejí s dětmi, jsou rádi, že se mohou účastnit her. Vzdělávání a školení je nezbytné.

Zda se mění povaha metritu

Směs s boxerem

S boxerem

Podle popisů má tento kříž mezi Sharpe-Boxer vyvinuté svaly a poměrně velké uši, ale jinak je to více podobné ostré.

Ocas psa se neohýbá, je přípustné zastavit. Vlna s načervenalým odstínem, na obličeji - na hrudi může být přítomna bílá košile, charakteristická tmavá maska.

Dispozice takového mestizo je dobré -miluje hry s dětmi. Domácí mazlíček bude věrný majiteli, udělá dobrého strážce. Fyzikální parametry jsou střední, jako jiné majetky.

S Alabayem

Tato známka je velmi blízko k „střední Asiatům“ navenek a v přírodě. Někdy se objevují záhyby na kůži a převislé obočí. Velikost psa má velkou, vlna je hustá a jasná, uši jsou malé. Ocas je obvykle trénován.

Pes se vyznačuje klidným chováním, nedostatkem nepřiměřené agrese.

Pro referenci! Pes bude skvělým hlídačem v soukromém domě a v okolí.

S jako

Metis vypadá velmi roztomilý a vypadá spíše jako rád. Rozdíl spočívá v barvě, která je ve většině případů vypůjčena od Sharpei.

Pes ukazuje vynikající bezpečnostní vlastnosti, poslušné a oddané majitelům. Možná zvyznačuje běh v postroji.

Poznámka! Takový pes bude energický a neklidný, takže s ním musíte chodit po dlouhou dobu a hodně, najít čas na hry.

Zda se mění povaha metritu

Existuje rozšířený názor, že jakýkoli mestizo přijímá plemena rodičů pouze ty nejlepší vlastnosti. Recenze některých majitelů psů získaných v důsledku křížení však říkají opak.

Mimo jiné, potomci mohou zdědit od otce se svou matkou a špatnou povahou. To platí zejména pro mestizosy malých plemen, která jsou často získávána agresivním a nervózním.

Pouze zkušení chovatelé psů se mohou vypořádat s tréninkem a tréninkem při spálení plemen.

Změny v povaze psa s věkem se vyznačují i ​​čistokrevnými zástupci různých plemen. Takže, Sharpei, jak stárnou, se stanou podezřelejšími a nevěřícům pro cizince. V závislosti na rodokmenu druhého rodiče mohou Mestizové projevit agresivitu, lenost a další neschopné vlastnosti. V každém případě budou změny individuální.

Metis sharpei s pastýřem, labradorem, mongrelem, staffordem

Metis s pastýřem

Metis jsou nižší než jejich příbuzné čisté krve, s výjimkou absence rodokmenu, mohou jim být poskytnuty jakékoli přezdívky. Ale vždy existuje riziko neúspěšného míchání genů. Proto je doporučeno při užívání štěně Metis z již známých statků, jejichž kvalita a vlastnosti mohou být předvídatelnější. V každém případě, založení takového domácího mazlíčka, nezanedbávejte výchovu a trénink, který vám umožní růst adekvátního a poslušného psa.

Články na téma
LiveInternet