Jak krmit kočku po porodu: dobrá výživa a péče

Pokud se kočka v období po porodu cítí dobře, stále potřebuje zvýšenou pozornost a péči. Je důležité vědět, jak nakrmit kočku po porodu.

Po porodu

Poporodní hnízdo je umístěno na tmavém místě, daleko od hluku a zvědavých očí. Musí být chráněn před návrhy ze všech stran. Doporučuje se vybrat světelné tóny, které je okamžitě změní, aby je okamžitě změnilo při kontaminaci. Pokud v místnosti potřebujete umístit topnou podložku s teplou vodou nebo speciální elektrický koberec s vyhřívaným v místnosti.

Po porodu

Po porodu potřebuje kočka zvláštní pozornost

Pozornost! Jídlo, voda a podnos musí být umístěny poblíž domu. To je nutné, aby nově vyrobená matka dlouho neopouštěla ​​koťata. Pitná voda by měla být vždy čistá, teplota pokoje.

Hygiena a zdraví

Dům lze zakoupit nebo vyrobit z kartonové krabice

Hygiena a zdraví

Asi 1,5–2 týdny po porodu má kočka krvavé propuštění se sraženinami. Takže jeho děloha je vyčištěna. Kočka je čisté zvíře a monitoruje svou hygienu sama o sobě a snaží se nevrhnout vrh a koťata. Někdy však potřebuje pomoc majitele.

Po porodu musíte sledovat stav bradavek. Pokud jsou zarudlé, pokryté trhlinami a hnilobou, musí být zvíře zobrazeno veterinárnímu lékaři.

Strava

První 4-5 hodin po porodu kočka odmítne jíst. Musí nabídnout teplou vodu a mléko.

Masové výrobky

Ihned po porodu můžete do stravy zavést malé množství vařeného dietního masa (krůtí, králík). Od 14 dnů, kdy je domácí mazlíček zcela obnoven, dávají známé jídlo. V t. h. maso v jakékoli formě.

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky po porodu jsou zapotřebí. Jak nakrmit kočku narození:

 • mléko;
 • tvaroh;
 • zakysaná smetana;
 • jogurt;
 • popel;
 • Kefir.

Strava

Mléčné výrobky saturují tělo užitečnými prvky

Důležité! Mléčné výrobky musí být přítomny v nabídce po celou laktaci a 20-30 dní po jejím konci. Poté, pokud kočka odmítne, můžete ze stravy vyloučit mléko.

Kostní mouka

Obsahuje vápník, který je nezbytný pro zvíře v období po porodu. S jeho nedostatkem se kočka cítí špatně, může dojít k křečím, Eclampsia. Takové patologické podmínky často vedou k smrti. Kostní mouka musí být podána 1 hodina.l. denně. To je zvláště nezbytné pro skotského Vislouka, aby uši zaujaly správnou polohu.

Ryba

Ryby jsou nezbytné pro danou kočku, ale ne více než několikrát za měsíc. Je lepší upřednostňovat odrůdy s nízkým obsahem. Jaké ryby nakrmit kočku ošetřovatelské kočky:

 • zaseknout;
 • Paltus;
 • treska atd.D.

Dříve musí být ryby vyčištěny z kostí.

Vývary

Teplý vývar stanoví trávicí trakt. Může být vyrobeno z kuře, krůty, hovězího masa, obilovin a zeleniny, ale bez koření a soli.

Speciální suché jídlo

Poprvé po porodu se nedoporučuje dát domácímu mazlíčku hotovou suchou stravu. Prakticky neobsahuje vlhkost a nepříznivě ovlivňuje produkci mléka. Kromě toho má jídlo ve složení mnoho těžkých solí, což je špatné pro mladší koťata.

Výjimkou jsou pouze plnokrevné kočky (například Britové). Pokud před narozením domácího mazlíčka snědla suché jídlo, je změna stravy nežádoucí.

Počet krmení

Pokud produkty nejsou absorbovány, můžete přepnout na konzervované potraviny od stejného výrobce

Jídlo k vytvoření více mléka

Jak nakrmit kočky kočky, která odešla, aby bylo mléko, můžete se zeptat veterináře. Poskytne nezbytná doporučení na základě individuálních charakteristik zvířete.

Pro zlepšení laktace má kočka odvar citronového balzámu, oreganu a anýzu po dobu 1 hodiny.l. ráno a večer. Mělo by to být špatně koncentrované: 1 h.l. sušená tráva se nalije 500-600 ml vody.

Pozornost! Než dáte zvířeti odvaru, musíte to vyzkoušet sami. Pokud je hořká, musíte přidat trochu cukru. Jinak to kočka odmítne.

Počet krmení

Koťata sají mléko neustále, takže kočka po porodu často hodně jí. Mělo by existovat nejméně 4-6 krmení denně. Jinak se kojení zhoršuje, zvíře bude postrádat energii, začne zhubnout. Jak nakrmit již navíjecí kočku denně, majitel se rozhodne pro sebe. Nejdůležitější je, že nabídka má výše uvedené produkty.

Krmení koťat

Bez ohledu na plemeno první 3-4 týdny po narození koťat jedí výhradně mateřským mlékem.

Krmení koťat

Koťata nadále sají prsa, ale to nestačí

Kdy po jejich narození krmit koťata, zpravidla je to najednou jasné. Stávají se neklidnými, začnou zhubnout. Pokud děti nezískají 10 g denně, je čas zavést doplňkové potraviny:

 • maso. Je lepší začít s nezávislým jídlem hovězí. Když se koťata naučí žvýkat, může být dietu diverzifikována krůtami a kuřetem. Je vhodné dát offal ne více než 3krát týdně a nahradit maso. Může to být srdce, játra, plíce, žaludky;
 • dobře -zelenina. Při krmení nelze dávat pouze luštěniny, rajčata a lilek;
 • obiloviny, s výjimkou velkého počtu uhlohydrátů;
 • vejce. Křepel může být dán v celé formě. Kuře - jen žloutek. V prvním roce života stačí krmit 1-2krát týdně;
 • mléčné výrobky. Neměly by obsahovat cukr a sladidla. Kyselý hukot by měl být nízký. Pivní kvasnice a skořápka vajec rozdrcená v brusky kávy;
 • Mokré krmivo. Výrobci těchto produktů produkují speciální koťata. Doporučuje se vybrat super-premiové produkty.Jak krmit kočku po porodu: dobrá výživa a péče

Musíte krmit koťata 4-7krát denně

Poznámka! Chuťové preference koček po porodu se mohou změnit. Je nutné to zacházet s trpělivostí a porozuměním.

Závěrem je třeba poznamenat, že pokud doporučení sledují výše uvedená data, domácí zvíře rychle obnoví sílu a období po porodu projde bez problémů. Pochopte, že pro zvíře je vybrána správná strava: neztratí váhu, během krmení je dost mléka, kabát nezmizí, koťata vypadají spokojeně a dobře -fed.

Články na téma
LiveInternet