Kolik psů žije a na čem to záleží?

Kolik psů žije v průměru?

Každý majitel domácího zvířete dříve nebo později si uvědomí, že „nic navždy pod měsícem“. Jakmile se musíte rozloučit s domácím mazlíčkem, který se stal skutečným členem rodiny.

Kolik psů žije doma a zda je možné odložit nevyhnutelné, řekneme to.

Kolik psů žije v průměru?

Podle odborníků je průměrná délka života psů v průměru asi 13 let. To však lze nazvat „průměrná teplota v nemocnici“, protože počet let, během nichž pes potěší jeho majitele, závisí na mnoha podmínkách:

  • Plemeno;
  • Obecný zdraví a fyzický vývoj;
  • Životní styl - kvalita fyzické námahy a odpočinku;
  • Strava stravy;
  • Množství lásky a pozornosti věnované domácímu mazlíčku;
  • Dědičnost.
Faktory ovlivňující délku života:
Cvičit stres

Většina z těchto bodů zcela a zcela závisí na chovatele a na jeho síle poskytnout domácímu mazlíčku všechny podmínky, které přispívají k dlouhému a plnému životu posledního. Zvažte podrobněji některé z nich.

Faktory ovlivňující délku života:

Životnost

Jedním z hlavních faktorů ovlivňujících počet let, které žil pes, patří určitému plemeni. Věda prokázala, že miniaturní plemena žijí až 1,5krát delší než velká. S největší pravděpodobností je to způsobeno fyziologickými procesy. Aby bylo možné je udržovat na těle malých psů, je samozřejmě vyžadováno mnohem méně energie než tělo velkých mazlíčků. Například Dobermanovo srdce dostává mnohem větší zatížení než Spitzův srdce.

Kolik mongrelů žije?
Plemena psů

Průměrná délka života psů u plemen je uvedena v níže uvedené tabulce:

Ne.Str.

Plemeno

Délka života, roky.

jeden

Jezevčík

15-16

2

Pomeranian Spitz

14-15

3

Miniaturní pudl

14-15

čtyři

Jorkšírský teriér

čtrnáct

5

Chihuahua

13-14

6

Mopsík

13-14

7

Bigl

13

osm

Corgi

13

9

Staffordshire Terrier

12-13

deset

Labrador

12-13

jedenáct

Standardní pudl

11-12

12

Kokršpaněl

11-12

13

Chraplavý

11-12

čtrnáct

Německý ovčák

jedenáct

patnáct

Boxer

10-11

16

Basset

deset

17

Rottweiler

deset

osmnáct

Doberman

9-10

19

Německý pes

8-9

dvacet

anglický buldok

7

Samozřejmě existuje mnohem více plemen psů a každá z nich má svou vlastní průměrnou délku života. Je to smutné, ale „Nejlepší přátelé člověka“ žijí nesmírně méně zvířat - papoušci (až 70 let), sloni (až 60 let), želvy (až 200 let) atd.D.

Psi dlouhé životy
anglický buldok

Mimo jiné stojí za zmínku, že feny obvykle žijí o něco déle než muži.

Podmínky zadržení

Podmínky zadržení také ovlivňují životnost psů životnost. Musím říci, že proveden vědecký výzkum odhalil pozitivní dynamiku v délce života čtyř legged mazlíčků. Odborníci to spojují s vysokou obecnou úrovní veterinárního lékařství a zlepšují kvalitu potravin.

Stejně jako v případě lidí hraje jeho životní styl významnou roli ve zdraví psa, včetně fyzické aktivity. Pravidelné a dlouhé chůzi, aktivní hry a mobilita přispívají ke zlepšení obecného stavu těla psa. Při absenci fyzické aktivity má pes nadváhu, což zvyšuje zátěž všech systémů těla - od srdce k kosti. V souladu s tím by měl být zbytek z fyzické námahy také plně naplněn, v pohodlných podmínkách milovaných domácím mazlíčkem, postel.

Je nutné zajistit, aby zvíře nepřehřátlo nebo naopak to není podchlazení. Většina psů s termoregulací nemá žádné problémy, ale některá plemena (mopslíci, buldoky atd.Str.) Tepelná rána může ohrozit vážné důsledky.

Závěr
Mopsík

Pravidelné zkoušky veterináře mohou být také zahrnuty do tohoto seznamu. Kromě povinné očkování je nutné podstoupit úplné vyšetření - nemoci se snadněji zabrání než léčit.

Jídlo

Dobře vyvolaná strava přispívá k plnému životu vašeho domácího mazlíčka a brání problémům s trávením. Rovnováha prospěšných látek, která byla vybraná s ohledem na charakteristiky zdraví a vývoje vašeho psa, přispívá k dobrému zdraví a dlouhým rokům života zvířete.

Dědičnost

Odpověď na otázku „Až do kolik let žijí psi?„Závisí na jiné„ proměnné “ - dědictví. Při nákupu domácího mazlíčka je nutné objasnit stav budoucího mazlíčka s chovatelem nebo předchozími hostiteli. Mnoho nemocí je zděděno nebo charakteristické pro konkrétní plemeno. Proto by každé zvíře mělo mít veterinární pas s lékařskými známkami.

Mezi typickými chorobami hornin lze citovat následující příklady: Problémy s dechem buldoků jsou vysoké riziko rakovinných útvarů mezi retrívry a rotvajlery-dysplazie kyčelního kloubu v německých pastýřích a dobermanech atd.D.

Kolik psů žije a na čem to záleží?
Německý ovčák

Kolik mongrelů žije?

Na pozadí výše uvedeného existuje chybný názor, že mestizové nebo jednoduchým způsobem-mongrely, žijí déle. Výhodou nešťastných psů je genetický výběr přirozeným výběrem. Darwinova teorie v akci - pouze nejsilnější jedinci přežívají a dosahují reprodukčního věku, bez genetických odchylek a všech druhů nemocí. Pacienti a staří lidé zde nemají místo. Mestizové v průměru žijí ve věku 9-12 let. Mezi nimi jsou také známy dlouhé - livers - až 20 let - ale to je vystaveno slušné péči a krmení.

Většina bund však neměla to štěstí, že byla přijata do rodiny a žila pod střechou v teplém domě. Extrémní podmínky jejich bydliště jsou otevřený sen, jíst vše, co přišlo v zorném poli na skládkách, ranách atd.D. - Přispívat k významnému snížení životnosti zvířete a brání tomu v přežití do pokročilého věku.

Psi dlouhé životy

Matka příroda nás nicméně nepřestává překvapit. Mezi psy je několik let známo několik držitelů rekordů:

  • Passage-Shepherd z Austrálie žil 28 let a 11 měsíců, až do posledního zachování činnosti vlastní „povolání“;
  • Absolutní držitel záznamů - Terrier Max z Louisiany žil téměř 30 let. V transformaci do lidského věku je to téměř 210 let.

Závěr

Bohužel, bez ohledu na to, jak tvrdě se snažíme, naši mazlíčci dříve nebo později „jděte do duhy“ a musíte na to být připraveni. V naší moci rozšířit své životy a zůstat vedle nás. Milujte a starej se o své domácí mazlíčky!

Články na téma
LiveInternet