Jak vykoupat křečka doma - podrobné informace

Křečci - načechrané hrudky, hravé a nenáročné v péči a pěstování, není nutné přidělit spoustu peněz na jejich údržbu. Ale někdy nepříjemný zápach začne pocházet z klece s hlodavcem, který nutí majitele, aby odčinil svého mazlíčka.

Jak vykoupat křečka doma

Koupě malého domácího mazlíčka, mnoho lidí se ptá, jak doma umýt křečka a zda je možné to vůbec udělat. Je důležité pochopit, že rysy praní jsou do značné míry závislé na plemeni zvířat: Dzungarik, syrský křeček a T. D.

Jak vykoupat křečka doma

Vana pro koupání křečků

Mytí domácích křečků zahrnuje 4 hlavní fáze:

  • mokrý;
  • mýdlo;
  • opláchnutí;
  • Suchý.

Rysy implementace každé fáze by měly být podrobněji seznámeny.

Obecně jsou křečci poměrně čistá zvířata a nezávisle čistí vlnu intervalem 3-5 dnů. Pokud majitel včas nezmění vrh v kleci, může se objevit nepříjemný zápach z buňky.

Mokrý

Křeček musí být pečlivě položen na rovný povrch a pečlivě napojený teplou vodou, jejíž teplota by neměla překročit 30 stupňů.

Důležité! Hlava zvířete by neměla být smáčena, aby se zabránilo vlhkosti a uším.

Je lepší zalévat zvíře z hrnku nebo malého kbelíku, důrazně se nedoporučuje jej nahradit pod jeřábem.

Možné problémy v kontaktu křečka s vodou

Jak správně mokrý hlodavce

Mýdlo

Je zakázáno mýdlo domácí mazlíčky s šamponem v jeho nejčistší podobě. Dříve musíte připravit řešení mýdla. Za tímto účelem se do sklenice přidá několik kapek šamponu. Poté, opatrně, s masážními pohyby, výsledný roztok je prsty vtřen ​​do kůže.

Žínky a jakékoli další příslušenství nelze použít, mohou zranit malé stvoření.

V jakých případech je koupání křečků ve vodě odůvodněné

Dárkový koš

Opláchnutí

Dále umyjte křečka a důkladně umyjte zbytky detergentu. Faktem je, že samotní hlodavci jsou schopni vyčistit kůži, kterou se postarají brzy po koupání. Pokud na povrchu těla zůstává velké množství mýdla, jeho zvíře olizuje a dostane zablokování budov orgánů trávicího traktu. Zbývající šampon může také způsobit svědění a podráždění kůže.

Suchý

Nestačí jen koupat zvíře, musíte se ujistit, že je úplně suché, jinak to může onemocnět. Otřete zvíře čistým hadrem, je vhodná bavlněná plenka a kolo. Poté, co je zabalen do suchého kusu hmoty a drží se v rukou, dokud není úplně vyschnut. Pro rozptýlení domácího mazlíčka může být v tlapkách dán různé dobroty. Můžete také použít papírové ručníky, protože rychle a efektivně absorbují vlhkost.

Důležité! Měla by být prováděna ve směru růstu vlasů, vlna je kategoricky zakázána!

Pokud potřebujete plavat dzungarský, syrský nebo jiná plemeno dlouhých křečků, můžete je vyschnout teplým vysoušečem vlasů. Je však důležité vzít v úvahu, že zvířata mohou výrazně vyděsit bzučení elektrického zařízení, v tomto případě je lepší odmítnout používat vysoušeč vlasů. Vyčesněte vlnu hlodavců se speciálním hřebenem nebo zubním kartáčkem.

Koupání křečků v písku

Jak sušit křečky po plavání

Po koupání musí být klec umístěna tam, kde je teplota vzduchu nad obvyklou, neměly by existovat žádné ponory. Pokud je mazlíček skrytý ve svém domě, nemusíte ho dostat, dokud sám nevyjde.

Možné problémy v kontaktu křečka s vodou

Ve volné přírodě jsou křečci v kontaktu s vodou pouze tehdy, když je to mimořádně nutné, například když zaplaví norek nebo když jsou zachráněni před dravcem, oheň. Tělo domácích hlodavců také není přizpůsobeno pravidelným vodním postupům, protože to je plné vývoje následujících komplikací:

  • Hypotermie těla. Pokud je teplota vody nižší než norma nebo je zvíře po koupání přílišná, může to vést k vývoji nachlazení a dokonce i zánětu plic.
  • Pravděpodobnost použije malé zranění. V kontaktu s vodou bude zvíře neklidné, bude to mít všechny možné způsoby, jak utéct. Pokouší se to držet, může člověk zranit hlodavce nebo klesnout náhodou.
  • Silný stres. Každý kontakt s vodou vede k velkému zatížení nervového systému. To je plné skutečnosti, že zvíře se může zastavit u zvířete.

Jak vykoupat křečka doma - podrobné informace

Zubní kartáček s měkkými štětinami - česání pro křečky

Rovněž stojí za zmínku, že po použití šamponů a dalších produktů péče je zvíře narušeno rovnováhou zvířecí základny na povrchu kůže, která je plná vývoje dermatitidy, hnisavých ran a dalších věcí. Mokré vlny je příznivé prostředí pro vývoj patogenní mikroflóry a ztráty.

V jakých případech je koupání křečků ve vodě odůvodněné

Jak již bylo zmíněno, křečci jsou velmi čistá zvířata. Olíznou vlnu a čebejí ji. S některými typy znečištění však nezávisle nedokážou vyrovnat. Například, pokud bylo zvíře špinavé majonézou, džemem, medem a dalšími produkty s lepkavou konzistencí, olizování to nezachrání. Musíte co nejdříve vykoupat hlodavcem, jinak může olizovat zbytky k rozvoji alergické reakce a otravy.

Rada! Pokud je znečištění čerstvé, můžete je odstranit pomocí bavlněné podložky namočené ve vodě nebo s mokrými ubrousky.

Druhý případ, když se nemůžete vyhnout koupání - toxické znečištění, například bělidlo, podlahy pro mytí, dezinfekční prostředky, aceton atd. D.

Koupání křečků v písku

Ve volné přírodě jsou hlodavci v písku velmi rádi „Frolic“, takový druh koupání jim dává velké potěšení. Aby se zabránilo silnému znečištění vlasů zvířete, pravidelně vložte do klece malou nádobu plnou písku, ve které zvíře stráví spoustu času. Pro plavání se používá čištěný písek. Pro lepší klouzání lze do jeho složení přidat malé množství Talco.

Jak vykoupat křečka doma - podrobné informace

Self -bating křečků v písku

Po dlouhém postupu čištění se doporučuje odstranit koupací nádobu a zbývající písek odstranit zubním kartáčkem nebo speciálním hřebenem.

Šunky jsou nenáročné stvoření, ale aby to bylo zdravé a energické, musíte dodržovat výše uvedená doporučení pro péči o její vlnu.

Články na téma
LiveInternet