Kalifornský králík: popis plemene, chovu a obsahu

Kalifornie Kalifornie králíci jsou velmi žádáni mezi domácími a zahraničními farmáři, a to je způsobeno jedinečnou charakteristikou plemene. Jeho zástupci jsou mírně náročné na podmínky zadržování a zároveň se liší v dobré produktivitě.

Historie původu plemene králíka v Kalifornii

Historie původu králíka tohoto plemene je jednoduchá. Na počátku 20. let. Minulý století americký biolog a chovatel d. West začal pracovat na vylučování nenáročného obsahu plemene masa. Předci druhu jsou Chinchilla a Himaláj, novozélandská bílá plemena.

Historie původu plemene králíka v Kalifornii

Vzhled zdravého králíka v Kalifornii

Poznámka! Plemeno odvozené obdrželo své jméno na počest státu Kalifornie, kde ve skutečnosti žil vědec.

Zvířata tohoto druhu mají dobré vlastnosti kožešin a vynikající vlastnosti masa. Prvních několik desetiletí zůstala tato odrůda bez povšimnutí a pouze v 70. letech. Všechny jeho výhody byly oceněny.

Poznámka! Tento druh je úspěšně pěstován ve střední jízdě podnikateli malých a středních podniků a také jen milenci.

Kalifornie králíci: Popis plemene a vzhledu

O velikosti jsou tato zvířata střední velikosti. Průměrná hmotnost sexuálního zástupce druhu je asi 4,5 kg. Standardní barva je sníh -bílá. Ocas, nohy, nos a uši mají tmavší barvu, jejíž stín se liší od tmavě hnědé po černou. U zvířat s dobrou genealogií mají skvrny jasnou a jednotnou barvu.

Páteř je tenká a lehká, přestože je ústava silná. Střední velikosti hlava s krátkými a tenkými ušima, jejichž velikost nepřesahuje 10,5 cm. Tělo má proporcionálně vyvinutou hodnotu, je sraženo a krátké. Záda je zaoblená, bederní sacrum je dobře vyvinutá.

Oči mohou mít barvu od světle růžové až červené. Nohy jsou silné a krátké, půlbře chybí.

Kalifornie králíci: Popis plemene a vzhledu

Králíci- „Kaliforňané“

Jaké jsou výhody a nevýhody plemene

Kalifornský králík je docela běžný a je velmi žádán mezi zemědělci díky velkému počtu převládajících funkcí.

VýhodyNedostatky
  • vysoký růst;

  • nízká spotřeba krmiva;

  • Nedopružení podmínek obsahu;

  • U jedinců s dobrou genealogií, univerzální bílá srst;

  • vynikající indikátory masa;

  • S pojetí, těhotenství a narození králíků neexistují žádné potíže. Ženy - starostlivé matky.

  • Malá potomstvo, pro jeden řez, žena porodí ne více než 8 mláďat;

  • Nízká maximální tělesná hmotnost.


Kalifornské plemeno je tedy univerzální a výhodné pro chov plemene masa.

Účel a krmení plemene

Plemeno je maso, takže zvířata musí být krmena hodně. Dieta průběžně by měla být obohacena proteinem (protein). Základem stravy je hlavně složená krmiva a seno, ale v létě může být jídlo diverzifikováno sušenou trávou a po zbytek roku přidejte maso -kosti a rybí mouku, sušenky chleba.

Důležité! Výrobky byly vysoce kvalitní a nebyly zkaženy, jinak je nepravděpodobné.

Králíci jsou dány šťavnaté krmivy sestávající ze zelí, mrkve a řepy. Chcete -li udržovat optimální provoz gastrointestinálního traktu, můžete použít probiotika. Voda by měla být v neomezeném množství a teplé.

Obsah a péče

Zvířata tohoto plemene jsou ve srovnání s drtivou většinou jiných plemen masa nenáročné v péči a pěstování, například obří. Kalifornské plemeno toleruje ostré změny teploty dobře. Nejvhodnější možností pro jejich obsah je buněčná. Kmenové ženy se důrazně doporučují obsahovat v jednotlivých buňkách.

Jaké jsou výhody a nevýhody plemene

Kalifornský králík

Místnost, kde žijí králíci, by měla být lehká s mírnou teplotou vzduchu. Nebylo by zbytečné vybavit místnost kapotou v nadmořské výšce asi 70 cm od podlahy.

Poznámka! Kalifornští králíci sami nejsou velcí, takže farmář nemusí stavět velké buňky.

S obsahem ulice je lepší upřednostňovat uzavřené oblasti chráněné před vystavením přímému slunečnímu světlu a návrhů. Je třeba také vzít v úvahu, že zvířata opravdu nemají rádi vlhkost.

Jak si vybrat zdravého plnokrevného králíka

Při nákupu králíků odborníci doporučují věnovat pozornost jednotlivcům z malých mláďat. Důvodem je skutečnost, že se rodí silnější. Před nákupem musí být králíci zkontrolováni, ujistěte se, že jsou aktivní a dobře ponořeni, a také mají čisté oči a lesklé vlny. Pokud je žaludek zvířete otevřený a srst je vybledlá a rozcuchaná, pak stojí za to se zdržet nákupu takového domácího mazlíčka.

Důležité! Abyste se vyhnuli incestu žen, musíte si koupit z různých hnízd.

Účel a krmení plemene

Novorozenci „Kaliforňané“ -Trokes

Při výběru také musíte prohlédnout uši zvířete. Je důležité, aby byli čisté, bez známek zánětlivých procesů.

Vyhlídky na chov králíků v Kalifornii

Zástupci plemene Kalifornie rychle vstupují do kamarádů, ale to neznamená, že farmář bude schopen snadno rozmnožovat zvířata. Je důležité, aby muž a žena byli sex. Sexuální věk se zpravidla vyskytuje po 5-6 měsících u zdravých a silných jedinců.

Poznámka! Před zakrytím ženu je nutné vyhodnotit páteř obou jednotlivců, kvality a typu vlny, jakož i jejich motorické aktivity.

Nadměrně malá nebo naopak velká tělesná hmotnost, jakož i uši s délkou více než 13 cm, vzácnou kožešinou, se označují diskvalifikační zlozvyky.

Mléko se provádí v mužské kleci. V drtivé většině případů neexistují žádné potíže s pářením, ale v případě potřeby může být králík držen. Doba páření nepřesahuje 30 sekund.

Samice jsou docela úrodné. V průměru je dáno 7-8 králíků a pečující matky. Indikátory úmrtnosti jsou ve srovnání s jinými masovými horninami mnohem nižší.

Produktivita

Kalifornské plemeno je jedním z nejoblíbenějších zemědělců, kteří se specializují na implementaci králíků. Výhodou druhu je, že tři měsíční králíci, s výhradou všech pravidel údržby a výživy, získají až 3 kg hmotnosti.

Důležité! Výsledky výpočtu zemědělců ukazují, že porážka masa může dosáhnout 60 %.

Obsah a péče

Chůze Kalifornských králíků

Kalifornský králík je plemeno masa, které je velmi populární kvůli nenáročnosti v rostoucích a vynikajících ukazatelích masa. Chcete -li získat maximální výhody, musíte se seznámit se všemi rysy péče a obsahu těchto zvířat.

Články na téma
LiveInternet