Nový zéland králík: popis plemene červených a bílých druhů

Králíci z Nového Zélandu jsou nenárovní v péči a pěstování zvířat, která jsou chována hlavně pro prodej masných výrobků s vysokou kvalitou. S příchodem odrůd různých barev však byla kůže zvířete také žádaná.

Výhody a nevýhody „Nového Zélandu“

Králík na Novém Zélandu má mnoho převládajících rysů, než ve skutečnosti je taková prevalence zvířat v soukromých zemích splatná. Hlavní výhody jsou:

 • nenápadnost v péči a pěstování, také zvířata nerozeznatelná ve výživě;
 • Zvířata jsou brzy -pěstovaná;
 • Relativně silný imunitní systém, králíci jsou odolní vůči některým onemocněním;
 • ne plachý a klidný;
 • Kvůli prodeji masných výrobků a kůží je dosaženo vynikající ukazatele ziskovosti výroby.

Výhody a nevýhody „Nového Zélandu“

Vzhled novozélandských bílých králíků

Poznámka! Pokud jde o nedostatky, je jich jen málo: zvířata netolerují vysoké teploty vzduchu a jejich tendence k obezitě je také zaznamenána na pozadí přejídání.

Příběh plemene

Název plemene, jak se může zdát na první pohled, je spojen s Novým Zélandem, ale není tomu tak. Plemeno bylo poprvé chováno v USA, v Kalifornii. V roce 1916. Zvířata byla oficiálně registrována.

Zpočátku měla tato rozmanitost zvířat výrazný červený odstín ve vlně a byl nazýván novozélandským červeným plemenem králíků. Chovatelé naznačují, že plemeno bylo chováno překročením stříbrných králíků šampaňského a belgických obrů.

O něco později, provádění tvrdého výběru nosičů albinismu, byl chován nový typ plemene - Nový Zéland White Rabbit. Ve 20. letech. Poslední století těchto zvířat přinesla téměř do všech evropských zemí, kde se rychle zakořenila a stala se poptávkou mezi zemědělci. Jako standard plemene v roce 1936. Byli zaregistrováni králíci NZK. V Rusku se objevili v 70. letech. a rychle se usadil na průmyslových farmách.

Poznámka! Dnes již existuje nejen Nový Zéland Red Rabbit a White, ale také černý.

Příběh plemene

Jak vypadá červený králík jako „Nový Zéland“

Odrůdy králíků z Nového Zélandu

Dříve již bylo zmíněno, že plemeno je rozděleno do několika odrůd. Rysy každé potřeby se podrobněji seznámit.

 • Novozélandští bílí králíci (NZB) jsou nejoblíbenější odrůdou. Kožichový kabát má čistě bílou barvu, skvrny a jakékoli odstíny chybí. Oči jsou charakterizovány jasně rublovou barvou. Délka těla dosahuje půl metru. Srst je vysoce oceněna, protože se hodí k rychlému, jednotnému a trvalému zbarvení. Samci jsou časně pěstovaní a ženy mají vysokou hustotu.
 • Nový Zéland červená. Popis plemene těchto králíků NZK říká, že jsou méně populární, protože ve všech kritériích jsou o něco horší než jejich předchůdce. Barva má červenou barvu s načervenalým odstínem.
 • Černá „Nová Zeland“ si farmáři oceňují pro dobré zdraví. Ve srovnání s předchozími dvěma druhy je zvíře odolnější vůči chorobám. Barva kožešiny je uhlí, neobvyklý lesk je charakteristický.

Odrůdy králíků z Nového Zélandu

Vzhled černého „Nového Zélandu“

Poznámka! Práce chovatelů tam nekončila. Veřejnost již byla zastoupena „novozélanďané“ s jinými barvami, například modrá.

Charakteristiky vzhledu plemene

Popis a charakteristiky plemene:

 • tělesná hmota. Hmotnost dospělého zvířete se pohybuje od 4 do 4,7 kg, jednotlivec dosáhne takových ukazatelů o 8-9 měsíců. Hmota měsíčního mládě není více než 600 g. Sada hmoty se zpomaluje ve věku 5-8 měsíců;
 • Páteř je silná a harmonicky vytvořená. Délka v průměru je 50 cm. PAWS jsou silné a krátké, jsou dobře vyvinuté. Obecně vypadá zvíře podkopně a silně;
 • Jednou z hlavních výhod plemene je přítomnost silné a načechrané kožešiny, délka vlasů se pohybuje od 3 do 3,5 cm. Vlna pevně zapadá do těla, svítí, příliš ztuhlé na dotek. Délka uší se pohybuje od 11–25 cm, jsou publikovány vlněním krytu.

Poznámka! U chovatelských zvířat se důrazně doporučuje nakupovat od důvěryhodných domácích chovatelů nebo v zahraničí. Na pozadí velké poptávky často žádoucí neodpovídají realitě.

Charakteristiky vzhledu plemene

Prostorné buňky pro udržování velkých králíků

Komerční potenciál plemene

V Rusku se zvířata chová asi 35 let. Během této doby byli soukromí zemědělci a průmyslové podniky opakovaně přesvědčeni o ziskovosti chovu „Nového Zélandu“.

Od narození do prvních tří týdnů je průměrný denní zisk asi 15 g a od 21 dnů do 56 - 41 g. Když věk králíka dosáhne tři měsíce, může být již hodnocen. S porážkou se hromadný odchod kolísá v rozmezí 54-58 %.

Důležité! Aby se zabránilo vývoji obezity u domácích zvířat, je nutné z nich učinit vyváženou a správnou nabídku.

Péče a hygiena

Výhodou tohoto plemene je, že je v obsahu nenáročný. Hlavní podmínky pro péči o králíky Nového Zélandu:

 • U králíků musí teplotní režim 18-20 ° C neustále udržovat příznivé pro zvířata;
 • Místnost by měla být vybavena dobrým ventilačním systémem, ale bez větrných proudů a ponorů;
 • Dospělá zvířata mají poměrně velké velikosti, takže je důležité, aby zvířata měla prostorné a velké buňky;
 • Spodní část v buňkách může být vyrobena z kovové mřížky, protože masivní tlapky vám umožňují klidně se na ně pohybovat;
 • Buňky musí být vybaveny zavěšenými podavači a pití.

Další podmínkou, kterou je třeba dodržovat, je pravidelně česat vlnu králíků, podle potřeby ztuhnout ztuhnutí.

Poznámka! Koupání zvířat není vyžadována, jsou čistá, oni sami skvěle zvládnou úkol.

Výživa a krmení „Nového Zélandu“

Zvířata jsou ve výživě nenáročná, ale úkolem farmáře je však vyvinout vyváženou a správnou stravu pro zvířata. Pokud v tomto ohledu pravidla nezanedbáte, maso zvíře bude velmi něžné, bude složení obsahovat minimální množství tuku.

Komerční potenciál plemene

Vyvážená strava králíků

Důležité! Zimní a letní režimy výživy se liší, ale je důležité poskytovat zvířata v různých menu, bohatých vitamínech, minerálech, makro- a stopových prvcích.

Složení letní stravy musí nutně zahrnovat následující produkty:

 • sušená tráva a byliny;
 • jetel;
 • listy banánu;
 • Pouze zelené části pampelišky.

S příchodem chladného počasí je základem stravy:

 • jehličnaté větve;
 • seno;
 • kořeny;
 • Krmivo zrna.

Poznámka! Zelenina a ovoce musí krmit zvířata rok -ale pečlivě. Počet produktů by měl být navržen přísně najednou, protože výrobky, které mírně leží v kleci, mohou u zvířat způsobit trávicí poruchu.

Péče a hygiena

Plán očkování proti králíkům

Tato zvířata mají silnou imunitu a odolnost vůči mnoha nemocem. Farmář však musí podle plánu provádět očkování proti vzteklině, mixomatóze a VGBK. Pokud je to zanedbáno, pak budou všechny problémy o odchodu a krmení marné, protože nemocný králík je velmi obtížné ušetřit.

Články na téma
LiveInternet