Je to možné pro psi mléka: proč nemůžete dát

Výhody přírodních mléčných výrobků jako zdroje vápníku, draslíku, aminokyselin, zdravých tuků a proteinů pro lidské tělo jsou nepopiratelné. Odborníci však dlouho varovali, že ne všechny jídlo ze stravy člověka je vhodné pro psy. Mnoho produktů je jednoduše nebezpečné pro čtyři legged domácí zvířata. Je do tohoto seznamu zahrnuto mléko?

„Pro“ a „proti“ přítomnost produktu ve stravě psa

Podle přítomnosti a rozmanitosti užitečných makro- a mikroelementů, které jsou součástí složení, mléko doslova vede seznam užitečných produktů. Že složení musí být ve stravě?

 • hořčík, vápník, síra, fosfor pro vývoj a udržování silných kostí a kloubů;
 • prospěšné tuky a proteiny, které poskytují tělu energii;
 • Komplex obsažených vitamínů posiluje imunitu domácího mazlíčka.

„Pro“ a „proti“ přítomnost produktu ve stravě psa

Dospělí psi často odmítají kolostrum sami

Proč mohou být psi mléka? Zdá se, že argumenty prokazující výhody jsou dostatečné, ale existují nepopiratelné nevýhody:

 • přítomnost laktózy nebo mléčného cukru, která je špatně absorbována tělem zvířete a může narušit práci gastrointestinálního traktu;
 • Neustálé používání přírodního mléka přetíží játra.

Poznámka! Štěňata se učí produkt dobře, protože jejich tělo vyvíjí enzym laktázy, který rozkládá laktózu.

S věkem se vývoj enzymu tak aktivně nevyskytuje, a proto může dospělý mazlíček mít problémy s absorpcí laktózy.

Proč by někteří domácí mazlíčci neměli pít mléko

Štěňata se dobře učí mléko díky speciálnímu enzymu

Proč by někteří domácí mazlíčci neměli pít mléko

Ve stravě psa, zejména při přirozeném krmení, musí být přítomny mléčné výrobky. To však neznamená, že pes musí být každý den nasekán mlékem. I když domácí mazlíček dobře toleruje laktózu, nemůžete se unést.

Poznámka! Časté použití může způsobit alergii u psa nebo otravu. Odborníci nedoporučují dát mléko zástupcům dekorativních malých plemen. Předpokládá se, že právě tyto čtyři legged vedou seznam trpících alergií.

Jaké mléko se doporučuje dávat psům

Nakrmit štěně mlékem je obvyklá věc. Mateřský kolostrum obsahuje všechny potřebné látky pro růst a vývoj potomků. Když je štěně v raném věku ponecháno bez matky, je pes nahrazen krávou nebo kozou.

Zpravidla, se začátkem krmení masa nebo suchého jídla, sám mazlíček odmítá mléko. Pokud se to však nestane, odborníci doporučují velmi pozorný produkt. Můžete to nechat ve stravě, ale v omezeném množství.

Otázka, zda psi mohou být otevřeni psům. A pokud je to možné, co?

Kravské mléko

Když už mluvíme o mléce, kráva je nejčastěji prezentována. Je široce zastoupen v obchodech s různým obsahem tuku. Může se zdát, že pokud nakrmíte psa s mléčným výrobkem bez tuku, pak nebude ublížit. To se však nedoporučuje, protože je špatně absorbováno tělem zvířete.

Důležité! Pro snížení obsahu tuku je lepší zředit mléčný nápoj vařenou vodou.

Je možné, že štěňata kravské mléko? Štěňata tolerují tento druh pití díky produkovanému enzymu. Tento produkt však není nejdůležitější pro vývoj a růst štěně.

Kozí mléko pro psy

Je výhodnější než kráva, protože obsahuje užitečnější stopové prvky, ale úroveň laktózy v ní je níže. Kozim mléko krmí malá štěňata zbývající bez matky a dospělí to dobře tolerují v nepřítomnosti alergií.

Poznámka! Mléko je samo o sobě kontroverzním produktem ve stravě psa, takže je lepší si vybrat domácí (pokud existuje důvěra v zemědělce nebo prostředník), a ne obchod.

Klisné mléko

Ve svém chemickém složení se liší od kozy nebo krávy. Obsahuje mnohokrát méně zdravé tuky a proteiny, ale naopak v něm je více laktózy. Proto tento produkt a jeho deriváty (Koumiss) nedoporučují čtyři legged domácí zvířata.

Mandlové mléko

Je možné dát psí mandlové mléko? Podle veterinárních lékařů je bohatý na užitečné minerály, bílkoviny, vlákno s nízkým obsahem tuku. Tento mléčný nápoj je však bezpečný podléhá určitým podmínkám:

 • Neobsahuje sladidla;
 • Pro domácího mazlíčka neexistují žádné přísady (čokoláda, rozinky, káva, med);
 • Norma je respektována (ne více než dvě brýle denně).

Jak si vybrat mléko pro psa

Tento produkt pro dospělého psa není. V přirozeném prostředí je predátoři po exkomunikaci nejí a necítí se skvěle.

Jaké mléko se doporučuje dávat psům

Pokud jsou štěňata ponechána bez kolostra, je lepší je nakrmit speciálními směsicemi

Další věc je, pokud mluvíme o čtyřech legged lidech, kteří byli ponecháni bez Kolostra v raném věku. V tomto případě je možné dát mléko štěňátkům? Je lepší upřednostňovat speciální suché směsi, široce zastoupené ve speciálních obchodech, protože koza a kráva nebudou srovnávány se psím mlékem.

Poznámka! U dospělých mazlíčků bylo také vyvinuto velké množství náhrad nápojů, které neobsahují laktózu. Pokud stále chcete hýčkat malého přítele s přírodním mlékem, pak je lepší najít domácího dodavatele, který sníží riziko alergických reakcí.

Jak často a v jakém množství mohou být psi dány psům

Kolostrum pro novorozená štěňata - hlavní jídlo. Až 2 měsíce se tím živí každý den až do plné nasycení. Počínaje 3-4 měsíci přidejte jídlo a omezte používání mléka. Pokud dospělý domácí mazlíček nemá alergie a produkt nezpůsobuje průjem, pak může být ponechán ve stravě, ale stojí za to dát pouze jako léčbu a ne každý den.

Přípustné množství závisí na plemeni. Například pastýř může být podáván až 2 brýle denně, ale dospělý York je zcela kontraindikován.

Důležité! Povolená norma pro zástupce konkrétního plemene je jednotlivec. Závisí to na skupině plemene, velikosti a funkcích domácího mazlíčka.

Jaké výrobky vyrobené na základě mléka mohou být dány psovi a které nemohou

Zatímco kolem přítomnosti syrového mléka ve stravě čtyř legged domácích zvířat, spory nejsou tiché, lze jej snadno nahradit jinými mléčnými výrobky, například:

 • Kefir pro aktivní růst štěňat a normalizaci trávení u dospělých psů;
 • Zdroj sýra v chalupě, vápník, fosfor, bílkoviny. Ukázalo se, že těhotným a kojícím ženám;
 • jogurt - zdroj prospěšných bakterií a kvasinek, stejně jako vitamíny a minerály. Je lepší vybrat dětský jogurt "Agusha" pro psa.

Důležité! Kyselá smetana pro čtyři -legged není tak užitečná jako tvaroh nebo kefir. Může být použit jako druh doplňku v množství 2-3 hodin. lžíce lžíce nevyvolávají průjem.

Sýr je jednoduchý produkt pro psí žaludek, takže není vhodný jako krmivo, ale jak lze použít občasné povzbuzení během tréninku.

Jak si vybrat mléko pro psa

Ne všechny mléčné výrobky jsou pro psy užitečné

Použití produktu není smrtelným nebezpečím pro čtyřnohněného přítele. U dospělého psa však může způsobit průjem nebo alergie. Štěňata jsou méně náchylná, ale z alergických reakcí a nejsou bezpečná. Proto je velmi důležité sledovat, jak se tělo domácího mazlíčka chová po jídle produktu. Při prvních negativních projevech by měl být nápoj vyloučen z výživy nebo najít bezpečný analog.

Články na téma
LiveInternet