Existuje estrus po sterilizaci u psů

Nepřirození chovatelé psů někdy přemýšlejí, zda má pes po sterilizaci estrus. Chcete -li zjistit odpověď, musíte tento problém podrobně pochopit. Každý majitel musí vědět, kdy a v jakých situacích potřebuje domácí zvíře sterilizaci, aby se zabránilo nežádoucím potížím.

Vyskytují se sterilizované psi

Frekvence estrus u děvek závisí na jejich plemeni, obvykle se vyskytuje 2krát ročně a trvá přibližně 10-21 dní. Aby se toho zbavil psa, bude vyžadována sterilizace. Toto je chirurgická operace, po které zvíře není schopno provádět potomstvo. Nese mnoho pozitivních vlastností a negativních.

Vyskytují se sterilizované psi

Pes po operaci

Výhody operace zahrnují několik bodů:

 • Žena může klidně jít na procházku - při absenci Estro, muž nebude „pester“ do svého domova.
 • Majitel se nemusí bát nechtěného těhotenství feny.
 • Sterilizace si zachová zdraví zvířete, protože jej ochrání před sexuálně přenosnými nemocemi nebo orgány, které zabývají dítětem (nádor, cysta, chlamydie atd. D.). Je tedy prokázáno, že životnost domácího mazlíčka po této operaci bude delší.
 • Psi zmizí a touha označit území. Je snazší trénovat.

Nevýhody sterilizace:

 • Stává se, že lékař podstupuje špatně operaci, kvůli které je pes obnoven nebo, ještě horší, vznikají komplikace, které mohou dokonce vést k smrti.
 • U zvířat často je narušen metabolismus a začnou rychle přibírat na váze.
 • Stává se to, že po operaci u psů se vyvíjí inkontinence moči, což je příčinou jiných nemocí močového systému.
 • Anestezie používaná během chirurgického zákroku může nepříznivě ovlivnit zdraví ženy.

Důležité! Chovatel psů je povinen naslouchat názoru lékařů o potřebě provádět sterilizaci v fenech a kastraci psů. Veterinář nutně zkoumá zvíře, po kterém radí, zda stojí za to provést operaci, zda to dokáže odolávat psovi.

Každý majitel musí pochopit, zda taková operace potřebuje svého mazlíčka obecně. V jakých případech je to nutné:

 • Majitel neplánuje potomstvo;
 • Pes má odchylky v genetickém kódu;
 • zvíře má špatné zdraví a nebude schopno vydržet mláďata.

Nyní musíte přijít na to, zda existuje estrus po sterilizaci u psů. Existují 2 typy operací:

 1. Doktor obvazuje děložní trubky ženy. Po této manipulaci zůstává menstruační cyklus v fenech, takže estrus je možný, ale těhotenství se nebude moci vyskytnout.
 2. Pythomitsa je odstraněn vaječníkem a dělohou. V tomto případě se Estros úplně zastaví. Existují však případy, kdy funkce vzdálených orgánů začala provádět nadledvinky a Estrus se znovu obnovil. Nebojte se - procento tohoto výsledku je velmi malé.

Důležité! Majitel dívčího psa musí pochopit, že v budoucnu bude čelit volbě: sterilizace nebo potomstva.

Pokud majitel nechce zahájit štěňata, měl by si pamatovat, že je nejlepší provést operaci prvnímu estrusu domácího mazlíčka (začíná to asi 6 měsíců). Riziko různých nemocí u feny se tedy sníží na nulu.

Příznaky buněk u sterilizovaného psa

I po sterilizaci může zvíře pokračovat. To není vůbec obtížné to určit, známky cyklu jsou stejné jako před operací:

 • Pes zvyšuje aktivitu;
 • Nemusí se řídit majiteli;
 • Žena pravidelně olízne pod ocasem;
 • Je pozorováno časté močení u zvířete.

Příznaky buněk u sterilizovaného psa

Známky Estro

Falešné estrus a další překvapení pro začátečníky

Má sterilizovaný pes estrus? A to se stane. False Estrus má běžné jméno - „Pustorka“. Spočívá v tom, že jeho příznaky se prakticky neliší od tohoto cyklu, ale zároveň se nevyrábějí vejce, tj. Fena nemůže žádným způsobem otěhotnět.

Pustry se může vyskytnout u nestelilizovaných žen. Nejčastěji se jedná o důsledek jakýchkoli hormonálních patologií, nemocí genitálií, stresu nebo nekvalitního jídla. Ale i po operaci je možné falešné estrus. Existuje vysvětlení pro toto v těle, na chvíli je spousta hormonů. Proto byste měli trochu počkat, proces by se měl brzy zastavit.

Chovatel psů musí následovat, kolikrát ročně má žena fluorin a jak dlouho to trvá. Pes by měl být připraven k páření ne více než 2krát ročně (podzim a konec zimy). Trvání cyklu není více než 30 dní. Estro závisí hlavně na plemeni - malé nebo velké.

Důležité! Pokud výboj získá nažloutlý nebo nazelenalý odstín, je nutné kontaktovat veterináře, pes jí špatně nebo má teplotu.

Jak nejlépe sterilizovat psa, aby neexistoval žádný estrus

Pokud majitel nemá v plánu plettit svého psa, je lepší ho sterilizovat nebo kastrovat a co nejdříve.

U žen je nejoptimálnějším způsobem odstranění genitálií (děložní a vaječníky). Po operaci je šance na obnovení falešného estru. To výrazně prodlouží životnost mazlíčků.

Existuje jiná možnost - chemická sterilizace. Zamýšleno je například pro top, aby dala ženě, aby si odpočinula z Estro, pro stará zvířata i pro ty, kteří pro některé ukazatele nebudou moci přenášet chirurgii v anestézii. Terapie je, že se psovi představí speciální hormonální činidlo, po kterém dochází k dočasnému potlačení reprodukční funkce. Proces trvá jen pár minut. O několik měsíců později se cyklus znovu zotaví. Tato manipulace však má kontraindikace a časté podávání léku nebude schopno pozitivně ovlivnit zdraví zvířete.

Falešné estrus a další překvapení pro začátečníky

Chemická sterilizace

Chovatelé a obyčejní majitelé by se měli vždy starat o své domácí mazlíčky. Nelze zanedbávat a riskovat své zdraví pro vlastní prospěch. Vždy musíte konzultovat veterináře, že to bude lepší pro domácího mazlíčka, jediný způsob, jak můžete prodloužit jeho život.

Články na téma
LiveInternet