Jak najít křečka v bytě, pokud unikl z klece

Křečci - malá, roztomilá, načechraná stvoření, která vyžadují minimální péči a jsou vynikající volbou pro vštěpování dítěte do smyslu pro odpovědnost. Tato úžasná stvoření však nemají příliš příjemný zvyk - rádi utíkají. Tento článek zváží otázku: Jak najít křečka v bytě, pokud unikl z klece.

Jak najít uprchlého křečka

Čím dříve se objeví únik, tím je pravděpodobnější, že zvíře lze rychle najít. Nejprve ze všeho, po zaznamenání ztráty musíte izolovat místnost co nejvíce a vyhnat z ní psy a kočky. Ten samozřejmě může pomoci s vyhledáváním, ale s větší pravděpodobností vnímají křečka jako časnou snídani.

Jak najít uprchlého křečka

Křeček unikl z klece

Důležité! Pokud má dům jed z mravenců, švábů, myší a tak dále, musí být odstraněn. Nezapomeňte, jak jsou zvídaví šestici zvídaví.

Nejprve se musíte pokusit pouze zavolat domácímu mazlíčku. Chytrá malá zvířata si pamatují jejich přezdívku a dokonce na ni reagují. Kromě toho je majitel v myslích zvířete (se správným vzděláním) spojen s teplem, jídlem atd. Vždy existuje šance, že dítě vyjde samy.

Hledejte křečky od zvuku a šustění

Nejjednodušší věc, kterou je třeba udělat, pokud je křeček ztracen v bytě, je poslouchat. V případech, kdy zvíře nebude vycházet samy o sobě, se doporučuje hledat ucho. Je snadné zcela izolovat místnost, kde byla klec, a stát v maximálním tichu.

Malá zvířata v takových situacích se jen zřídka snaží stoupat někam nahoře. V zásadě hledají odlehlá místa. Může to být taška, postel a tak dále. Pokud domácí mazlíček nespí, tak či onak vydává šumivé zvuky.

Jak to rychle najít, když jsem právě utekl

Pokud k úniku došlo doslova „před našimi očima“, je nutné okamžitě reagovat. Čím déle je situaci zpřísnit, tím obtížnější bude vylákán z malého uprchlíka. Křeček najde teplé, útulné místo a prostě tam usne. Lze vidět pod baterií nebo v blízkosti počítače.

Hledejte křečky od zvuku a šustění

Hledejte místo, kde se křeček schovává

Vytahování křečků s jídlem

Další možností, jak chytit křečka v domě, je přilákat jej jídlem. Pokud však jen držíte báječný v ruce, nic nebude fungovat. Zde musíte být více mazaný. Pokud je známo přesně, kde se dítě schovává, je nejlepší opustit kleci vedle jeho „uprchlíku“, předtím naplnil misku jídlem a otevřel dveře.

Křečci se bez jídla a vody nemohou dělat dlouho. Maximum je dost na 2-3 dny. Zvíře samozřejmě nebude schopno čekat a narazit do domu k jídlu.

Další možnost s jídlem pomůže identifikovat místo pobytu zvířete. Pokud to situace dovolí, můžete nechat malou zásobu jídla uprostřed místnosti, protože předtím posypali všechno kolem mouky. Následně stopy pomohou pochopit, jakým způsobem uběhlo zvíře.

Pomocí pastí

Sedět dlouhou dobu v přepadení je často velmi problematické. Pokud rychle najdete a chytíte hlodavce, nijak to nefunguje, je nutné uchýlit se k mazanci. Pasti připravené prodávají obchody s domácími mazlíčky, ale můžete je udělat sami.

Jako past můžete použít pravidelný (ne příliš velký) kbelík. Nahoře je pokryt běžným listem papíru, na něm je umístěno jídlo. Kromě toho budete muset postavit nějaký druh žebříku, na kterém bude zvíře moci vylézt. Přistoupí na list, zvíře jednoduše spadne a nebude se moci dostat ven.

Rada! Nejlepší je položit ručník na dno kbelíku, aby dítě neublížilo.

V tomto případě byste neměli vyřezávat složité a objemné konstrukce, u nichž je pravděpodobnější, že zvíře vyděsí. Kromě toho se nedoporučuje používat systémy s zabíjejícím mechanismem. Pokud past funguje nesprávně, domácí mazlíček může hodně trpět.

Vytahování křečků s jídlem

Vytvoření pasti

Na jakých místech se křečci rádi skrývají

Abyste dlouho nemysleli na to, jak najít křečka v bytě, musíte být pozorný. Vědět o místech, kde se děti rádi skrývají, najdete uprchlíka docela snadno. Problém je v tom, že načechrané zvíře velmi často stoupá pod kabinetem, takže pokud k úniku dojde v kuchyni, situace je velmi komplikovaná. Bude problematické ho chytit za četnými skříněmi, zůstává jen nalákat.

Některým majitelům se podařilo najít své uprchlé oblíbené položky v krabicích, zkrouceném koberci nebo linoleu a dokonce i v systému počítačového systému. Všechna tato místa jsou spojena skutečností, že jsou pro malé zvíře vřelé a zajímavé. Pokud je tedy přesné umístění neznámé, můžete začít hledat nějaký druh takového.

Jak zabránit křečkům

Stojí za to říci, že křečci rádi uteče. Je to všechno o jejich přirozené zvědavosti a neochvějné energii. Situace s natáčením je také komplikována skutečností, že se o ní můžete dozvědět dostatečně pozdě. A pokud jsou v bytě jiná zvířata, může pro křečka skončit špatně.

Nejspolehlivějším způsobem, jak zabránit útěku, je zabránit a opravit vzdělání. V tomto případě můžete dokonce vydat domácího mazlíčka a on se vrátí. Tato možnost má místo, ale ne každý majitel se s tímto úkolem vyrovná.

Další možností je co nejvíce chránit klec a učinit ji spolehlivou. Je třeba si uvědomit, že zvíře může uniknout nejen dveřmi ajar, ale také skrz široké trhliny. Pokud design vypadá nespolevě, musí být posílen. Nejlepší je něco vytáhnout rohy.

Na jakých místech se křečci rádi skrývají

Nezapomeňte zavřít dveře

Důležité! Výběr materiálu pro zpřísnění je třeba si uvědomit, že křečci milují kousnutí. Jednoduché lano, isolet a dokonce i páska, zvíře snadno stojí a znovu se uvolní.

Také v otázce prevence výhonků stojí za to starat se, že dům křečka je pro něj stejně pohodlný. Pev s mazlíčkem musí mít jídlo a vodu, vaše oblíbené Angums and Pilingust, ze které by se stál „hnízdo“. Pokud je domácí mazlíček pohodlný a dobrý, šance na útěk se výrazně sníží.

Jak rozumíte, chytání křečka není tak obtížné. Hlavní věc, která bude jednat rychle, při zachování klidu. Nezapomeňte, že křeček je malé a křehké zvíře, takže by se neměly používat mechanismy zabouchnutí. Kromě toho musíte být elegantní s přeskupením nábytku.

Články na téma
LiveInternet