Rysy léku „furazolidon“ pro kočky

Chemické složení

V kočkách může existovat mnoho příčin průjmu - od banální otravy se špatnou kvalitou jídlem až po vážné infekční onemocnění.

Bez ohledu na to, jaké faktory způsobují průjem, sama představuje hrozbu pro zdraví a dokonce i život zvířete, takže je důležité, aby majitel okamžitě poskytl pomoc. První věc, kterou se doporučuje, bylo použití antimikrobiálních a antibakteriálních látek. Jedním z nich je furazolidon.

Chemické složení

Složení léku „furazolidon“ zahrnuje stejnou účinnou látku v množství 50 mg. K tabletům se přidávají také následující další prvky: bramborový škrob, monohydrát laktózy, křemíkový oxid bez vody, stearate draselný. Výstupní formulářNástroj se vyrábí v Rusku, Bělorusku na Ukrajině. Protože se používá v medicíně i veterinárním lékařství, můžete si jej koupit v pravidelné lékárnické síti.

Věděl jsi?Nejstarší pozůstatky domácí kočky se dnes nacházejí na území Kypru. Archeologové je připisují 7500 g. před naším letopočtem. E. Zvíře bylo pohřbeno s osobou.

Výstupní formulář

Furazolidon se vyrábí ve formě žlutých tablet. Balení obsahuje 10 nebo 20 kusů, 10 v blistru. Ve veterinární medicíně se také používá nástroj ve formě žlutého krystalického prášku.

Je možné dát kotě Furazolidon

Vzhledem k tomu, že malá koťata stále mají křehký imunitní systém, infekční procesy se rozvíjejí rychlost blesku a průjem může vést k dehydrataci v nejkratším možném čase, nelze je zacházet sami. Je možné dát kotě Furazolidon„Furazolidon“ se ve veterinární praxi nepoužívá pro koťata, protože je obtížné tablet rozdělit v souladu s nízkou hmotností a riziko předávkování je skvělé.S jakýmkoli onemocněním byste měli okamžitě vyhledat veterinární pomoc, abyste se vyhnuli vážným důsledkům pro zdraví dítěte. Veterinární lékař založený na inspekci, symptomech a analýzách určí příčinu kotě neklidu a předepisuje účinnou léčbu.

Princip působení drogy

Aktivní látka léčiva ničí škodlivé bakterie a mikroby, které vedou k porušení trávicího traktu zvířete. Princip působení drogyNepříznivě působí na salmonella, streptokoky, proteus, houby z rodu Candida, Lipmybia, Trichomonas, Coccidia, Colibakteria. Účinek léku na pseudovědou a anaerobní bakterie se nerozšíří.

Absorpce léku v žaludku a střevech se vyskytuje pomalu. Je odstraněn moč a výkaly po dobu 1-2 dnů. Jednou z výhod léčiva je to, že stabilita patogenních mikroorganismů na aktivní látce se pomalu vyvíjí.

Věděl jsi?Podle záznamů Guinness Book of Records je nejvyšší kočka na světě zástupcem plemene Savannah s názvem Trabble. Jeho růst byl 48 cm.

Indikace pro použití

Furazolidon je zobrazen pro použití pro takové zdravotní problémy:

  • Helminthická invaze, která je doprovázena trávicími poruchami;
  • otrava jídlem;
  • Střevní infekce;
  • úplavice;
  • Paratyphoid;
  • průjem neznámé etiologie;
  • rány a popáleniny, ve kterých se vyvíjí infekční proces.

Pokyny pro použití a dávkování ve veterinární medicíně

Dávka pro kočku se počítá na základě její váhy. 1 kg živé hmotnosti za den je vyžadováno 15 mg aktivní látky, jedná se o asi 1/3 tabletů. Například zvíře vážící 3 kg bude vyžadovat 1 tablet denně. Kočky, jejichž hmotnost přesahuje 5 kg, také dávají 1 tablet denně. Indikace pro použitíTablety jsou rozdrceny a přiváděny ke zvířeti spolu s jídlem nebo přidány do vody a vypadly z stříkačky nebo se nalily do úst. Protože droga má hořkost, je nepravděpodobné, že by ji kočka použila ze své vlastní svobodné vůle, takže se musíte naučit, jak ji násilně pít.

Vypočítaná dávka musí být rozdělena na 2-3 recepce denně. Mezi recepcemi byste měli vydržet přestávku 4-6 hodin. Kurz by neměl být více než 3-5 dní, ledaže by specialista předepsal delší ošetření tímto nástrojem.

Důležité!Navzdory skutečnosti, že lék je uvolněn bez předpisu, stojí za to pouze po konzultaci s veterinářem, který by měl malovat dávkování, frekvenci a frekvenci příjmu.

Pokud se lék používá k léčbě střevní infekce, má smysl jej používat v kombinaci s probiotiky a enterosorbenty. Aby se zabránilo dehydrataci, ke které dochází v případě prodlouženého průjmu, musí být zvíře hojně. Doporučuje se připravit 5 % roztok glukózy.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Lék není toxický pro kočky a jiná zvířata. S řádně vybraným dávkováním neznamená jeho použití vývoj vedlejších účinků. Pokyny pro použití a dávkování ve veterinární medicíněProdukt nelze podávat kojící zvířata, protože v této kategorii testování léku nebylo provedeno.Nemůžete nakrmit drogu kočku, pokud má individuální intoleranci furazolidonu.

Překročit doporučené normy je přísně zakázáno. S předávkováním je možný vývoj zánětlivého poškození nervů, alergií, toxické hepatitidy.

Po nanesení léku je poprvé důležité sledovat stav zvířete, aby se všiml výskytu vedlejších účinků včas a informoval o nich veterináře.

Analogy a ceny

Neexistuje žádný úplný analog léku. Levomycetin, loperamid, metronidazol podobné v akci jsou v akci podobné. Náklady na furazolidon v tabletách v ruské síti lékáren jsou 90–120 rublů. pro balíček 20 kusů.

Podmínky skladování

Jak výrobce naznačuje, lék lze použít do 3 let po jeho vydání.Kontraindikace a vedlejší účinkySkladování léčiva by mělo být prováděno za vnitřních podmínek, v teplotním rozsahu 0...+25 °, v nepřítomnosti vlhkosti a vystavení slunečnímu světlu. Mělo by to být mimo přístup dětí a domácích zvířat, daleko od jídla a nápojů.

Důležité!Než dáte drogu zvířeti, měli byste se seznámit s datem vypršení platnosti. Pokud je u konce, pak je zakázáno dávat drogu kočiči. To může poškodit její zdraví.

Shrnutí si všimneme, že furazolidon je účinné antimikrobiální činidlo, které vám umožní zastavit průjem u koček způsobených bakteriemi a mikroby. Je důležité dodržovat pokyny a ne samo -medicate. Abyste neublížili domácímu mazlíčku, musíte se dostat konzultace s veterinářem.

301

Články na téma
LiveInternet